75 milyonluk proje hayata geçiyor

Nazilli Belediyesi ile Devlet Su İşleri Aydın Bölge Müdürlüğü arasında su taşkınlarını önlemek için yaklaşık 75 milyonluk proje hayata geçiriliyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde, AK Parti Aydın Milletvekili Adayları Mustafa Savaş, Mustafa Abak, Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ile beraberindeki heyet, projenin yapılacağı bölgede inceleme yaparak basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

"NAZİLLİ'YE GELECEK YATIRIMLARI ARTTIRACAĞIZ"

Şehrin her noktasına devlet elinin değeceğini söyleyen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Süreç içerisinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Nazilli’mizin ivedi şekilde çözülmesi gereken sorunlarından biri taşkınlardı. Devlet büyüklerimize konuyu ilettik. Sağ olsunlar hızlı bir şekilde çözümü noktasında harekete geçtiler. Seçim sürecini de en iyi şekilde sonlandırarak Ankara’daki temaslarımız sayesinde Nazilli’ye gelecek yatırımları daha da artırmak istiyoruz. Devlet elinin değdiği her yer daha farklı ve daha güçlü oluyor” dedi.

Köyder Deresi mevkinde açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mustafa Savaş; “Dere yataklarının doğal akışı bozulduğu için artık bu bölgelerde kapalı kanal sistemi yapacağız. 890 ile 1160 metre uzunluğunda bir çalışma olacak. Bundan sonra ani sel baskınları olmayacak. Nazillimize hayırlı olsun” sözlerini kaydetti.

Yeşil Mahalle ve Yıldıztepe Kurudere mevkiindeki taşkın bölgelerinde proje alanını yerinde inceleyen heyet, 75 milyonluk yatırımın ardından bölgenin rahat bir nefes alacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN