Alıcık, Bahçeli'nin il açıklamasını değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 100 il müjdesini basın toplantısında değerlendirdi. Alıcık, 'Nazilli, il olmayı hak ediyor. Nazilli'yi il yapacak kanat, iktidardır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 il 1000 ilçe' projesiyle ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 86 yıldır il olmayı hayal eden Nazilli’nin umutlarını artırdı. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Bahçeli’nin 100 il çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“BİZ SÖYLERSEK YAPARIZ”

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, düzenlediği basın toplantısında Bahçeli’nin 2014 yılındaki söylemlerini hatırlatarak, “Bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin 2014 yılından bu yana Nazilli’nin il olacağına yönelik beyanatları var. Salı günü yapılan grup toplantımızda genel başkanımız, ‘Türkiye, bölgesinde süper güç, dünyada itibarı olan devletlerden birisi olacaktır. 1000 ilçe, 100 il yapacağız’ açıklamasını yeniledi. Bugüne kadar genel başkanımız ne dediyse yaptı. Allah’ın izniyle, bunun da gerçekleşeceğini göreceğiz. Tarih bir kez daha MHP’nin haklılığını ortaya çıkarıyor. 2014 yılında ben bunu söylediğimde o gün gündemimizde yok söylemleri çıkmıştı. Genel başkanımız ‘Biz söylersek yaparız’ diyor. Onu da burada hatırlatmak istiyorum. Liderimize hakkını teslim etmemiz gerekiyor.” dedi.

“NAZİLLİ'NİN İL OLACAĞI BİLGİSİ GELMİŞTİ”

Nazilli’nin il olma sürecini Cumhur İttifakı olarak yakından takip ettiklerinin altını çizen Alıcık, “Nazilli, il olmayı hak ediyor. Ayrıca Atatürk’ün ‘Nazilli il olacaktır’ sözünü Cumhur İttifakı olarak bizim hayata geçirmemiz, bizim için şereftir. Nazilli’nin yüzde 95’i il olmasını isteyecektir. 3 yıl önce basın toplantısı düzenledim. Genel merkezden de bana Nazilli’nin il olacağı bilgisi verilmişti. Nazilli’yi il yapacak kanat, iktidardır. MHP yüzde 10,7 oy oranı ile 2023 seçimlerine mührünü vurmuştur.” ifadelerini kullandı.

Mecliste anayasayı değiştirebilecek koltuğa da sahip olduklarını aktaran Alıcık, partisinin yeni anayasa değişikliği için 100 maddelik teklifi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye ilettiğini ve önümüzdeki süreçte yeni anayasanın yürürlüğe gireceğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN