Aydın dışarıya çıkarken dikkat !

Aydın ve ilçelerinde yaklaşık 1 hafta boyunca görülecek olan yüksek sıcaklık nedeniyle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den uyarı geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aydın, son yılların en sıcak yazını yaşıyor. 45 dereceyle tüm zamanların rekorunu kıran Aydın’da tam hava sıcaklığı normale döndü derken, bunaltıcı hava yeniden geliyor.

Yetkililerden yapılan açıklamada 14 Ağustos Pazartesi gününden itibaren 1 hafta boyunca sıcaklığın 40 derece civarında olacağı belirtildi.

BAKAN ÖZHASEKİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan haftalık tahmin sonrası, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’de sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Özhaseki paylaşımında, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göre pazar gününden itibaren 1 hafta boyunca yurdumuzda etkisini gösterecek olan sıcak havalara karşı vatandaşlarımızın tedbirli olmasını ve gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını istirham ediyorum" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN