Başkan Erden, ücretsiz tohum dağıtacak

Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, yerli tohumları yaygınlaştırmak adına belediye arazisine ektirdiği buğday ve çavdarın ilk hasadını yaptırdı. Başkan Erden, yerli tohumları yaygınlaştırmak için ücretsiz tohum dağıtacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yerli tohumları yaygınlaştırma çalışmaları ile tanınan Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, bu kez belediye arazisine karakılçık buğdayı ve saz çavdarı ekimi yaptırdı. Geçtiğimiz aylarda ekimi yapılan buğday ve çavdarın hasadı gerçekleştirildi. Hasat sonrasında yeniden ekim yapabilmek için tohumlar ücretsiz olarak çiftçilere dağıtılacak. Öte yandan ihtiyacı olan ailelere ücretsiz un dağıtımı yapılacak.

“ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ DAĞITACAĞIZ”

Çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Erden, “İlçemizin girişinde bulunan Hayıtlı Orman Mevkisinde 7432.90 metrekare miktarlı belediyemize ait taşınmaza öncesinde çöp ve moloz dökümü yapılıyordu. Hem toprağımızı değerlendirmek hem de yerli tohumlarımızı yaygınlaştırmak amacıyla bu alana karakılçık buğdayı ve saz çavdarı ektik. Bugün de hasadını yaptık. Tohumların bir kısmını yeniden ekmek üzere çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıtacağız. Kalan kısmını ise öğüterek ihtiyacı olan ailelere un olarak vermeyi planlıyoruz. Belediyemizin uygun arazilerinde arkadaşlarımız çalışma yapıyor. Uygun olan arazilerde yerli tohumları yaygınlaştırmak adına bu türde çalışmalar yapacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN