Demirci Mehmet Efe, Nazilli'de anıldı

Nazilli'de Aydın Cephesi Kuvayi Milliye Komutanı Demirci Mehmet Efe, ölümünün 62'nci yılında Eğriboyun Mezarlığı'ndaki mezarı başında ailesi ve protokol üyeleri tarafından anıldı.

Demirci Mehmet Efe, Nazilli'de anıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın talimatıyla Aydın Cephesi Kuvayi Milliye Komutanı Demirci Mehmet Efe, ölümünün 62'nci yılında mezarı başında anıldı. Düzenlenen anma törenine; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Araştırmacı Yazar İbrahim Kiraz, Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Nazilli Şubesi üyeleri, Demirci Mehmet Efe'nin torunları ve onların çocukları katıldı.

YASİN-İ ŞERİF OKUNDU

Demirci Mehmet Efe'nin aile kabristanlığında gerçekleştirilen programda, Yasin-i Şerif okunup dua edilmesinin ardından torunları ve törene katılan protokol üyeleri tarafından kabre gül bırakıldı. Törende Araştırmacı-Yazar İbrahim Kiraz Demirci Mehmet Efe’nin hayat hikayesini ve yaptıklarını anlattı.

“SAYGIYLA VE GURURLA ANIYORUZ”

Kurtuluş mücadelesinde ve birçok isyanın bastırılmasında üstün hizmet göstermiş, madalya ve övgülere layık görülmüş bir kahraman olan Demirci Mehmet Efe’yi saygı ve gururla andıklarını belirten Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Demirci Mehmet Efe ve ismini sayamadığımız pek çok efemiz memleketimiz için çok ciddi hizmetlerde bulunmuşlardır. Memleketin kurtuluşunda canlarını ortaya koyan Mehmet Efemizi ve arkadaşlarını bir kez daha saygıyla ve gururla anıyoruz. Allah onlardan binlerce kez razı olsun. Ruhları şad mekânları cennet olsun inşallah” dedi.

“EFELİK RUHUNU YAŞATACAĞIZ”

Demirci Mehmet Efe'nin törene katılan ailesi adının Nazilli'de bir meydan ya da büyük bir parka verilmesini istemesi üzerine Başkan Özcan, gerekli çalışmaları yapacaklarını belirterek, “Efelik ruhunun korunması ve yaşatılması için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme