Dokuzun Hamamı bakıma alındı

Nazilli Belediyesi ekipleri, Altıntaş Mahallesi Koca Camii doğusunda bulunan ve Nazilli'de Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen tek hamam örneği özelliği ile taşınmaz kültür varlıkları arasında yer alan Dokuzun Hamamı'nda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Belediyesi’ne bağlı ekipler; tarihi Dokuzun Hamamı’nda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

18. yüzyıl sonlarında inşa edilen, sekizgen kubbe yapısı ve batı-doğu yönünde uzanan dikdörtgen biçimli geleneksel Türk hamamının tarihi dokusunu bozmadan titizlikle temizlik faaliyetlerini sürdüren personeller, bölgedeki kuruyan ağaç dallarını keserek tarihi yapıya ferah bir görünüm kazandırdı. 

Uzun Çarşı ve Koca Cami’ye yakınlığı ile merkezi bir konumda yer alan Dokuzun Hamamı’nın Nazilli kültür tarihi için ayrı bir öneme sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Nazillimiz oldukça zengin bir tarihi mirasa sahip. Bu mirası korumak, tanıtımı yapmak ve dünyaya duyurmak sosyal belediyecilik anlayışımızın da bir parçası. Bu anlamda ekiplerimiz Dokuzun Hamamı’nda kapsamlı bir çalışma ile tarihi dokuya nefes aldırdı. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN