Emniyet bayramda tam mesai yapacak

Kurban Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçmesi için Aydın İl Emniyet Müdürlüğü bayramda tam mesai yapacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmesi için bir dizi ek önlem aldı. Bu kapsamda, asayiş ve trafik kontrolleri sıklaştırıldı. Bayram boyunca yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı güvenlik güçlerinin full mesai yapacağı açıklandı.

HALKIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEDE EKİPLER YOĞUNLAŞACAK

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kurban Bayramı süresince umuma açık ve istirahat yerlerinde meydana gelecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışların men edilmesi için halkımızın ihbar, istek ve şikâyetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri amacıyla Emniyet Müdürlüğü olarak, Kurban Bayramının huzur ve güven ortamında geçirilebilmesi, vatandaşlarımızın huzurunu bozacak davranışların men edilmesi ve bayram tatili süresince güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla özellikle vatandaşlarımız yoğun olarak bulunduğu, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, park, bahçe, yeşil alan, mesire alanları, bankalar, kuyumcular vb. yerlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacı ile yaya ve motorize ekip uygulamaları arttırılmış olup, sivil görev yapan birimlerimiz halkın yoğun olduğu bölgelerde görev ifa edecektir” denildi.

TRAFİK KONTROLLERİ ARTTIRILDI


Açıklamada, “Şehirlerarası otogar, tren garı, bulvar, cadde, sokak ve ana arterlerde, şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklara karşı asayiş ve trafik yönünden kontroller arttırılmıştır. Bu kapsamda; vatandaşlarımızın gerektiğinde kolaylıkla güvenlik güçlerimize ulaşmasını sağlamak amacıyla, gelen ihbarları değerlendirmek üzere müracaat edebilecekleri telefon numaraları ve iletişim adresleri aşağıya çıkartılmıştır” bilgilerine de yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN