Aydın Valiliği Haberleri

Aydın Valiliği Haberleri

Tartışmalı cami için YİKOP ihaleye çıkıyor

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOP), Nazilli’ye bağlı Dualar Mahallesi’nde bulunan ve dönem dönem bakımsızlığı nedeniyle kamuoyunda tartışmalara yol açan 70 yıllık tarihi caminin restorasyonu için ihaleye çıktı.

Aydın protokolü resepsiyonda buluştu

Aydın Valiliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen resepsiyonda il protokolü bir araya geldi.

Aydın Valiliği’nden arbede açıklaması

,Aydın Valiliği’nce, Efeler ilçesi Emirdoğan Mahallesinde vatandaşlarla arbede yaşayan kişilerin orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı bildirildi.

Aydın’a lojistik köy kuruluyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın’a lojistik köy kurulması için yer araştırıldığını söyledi.

Atabay'a saldırı olayıyla ilgili Valilik 6 kişinin yakalandığını açıkladı

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay ile şahsi avukatına yönelik saldırıyla ilgili olarak Aydın Valiliğince yazılı açıklama yapıldı. Açıklaada saldırıyla ilgisi olduğu düşünülen 6 kişinin gözaltında olduğu açıklandı.

AK Parti heyetinden Vali Aksoy’a ziyaret

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın heyetini makamında ağırladı.

Vali Aksoy’dan Avrupa 6.’sı Burcu’ya tebrik

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Dünya Gençler Halter Şampiyonasında Avrupa 6.’sı olan Burcu İldem Gerçekden’i makamında ağırlayıp tebrik etti.

Aydın'da TDP İl Teşkilatı kuruldu

Aydın'da Türkiye Değişim Partisi İl Teşkilatı'nın kuruluşu tamamlandı. İl Başkanı Selçuk Yasan, ilgili evrakları Aydın Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'ne teslim etti.

Aydın'da 19 Mayıs kutlandı

Aydın’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, törenle kutlandı. Efeler ilçesindeki Aydın Valiliği önünde gerçekleştirilen törende Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Vali Aksoy, bayramı şehit aileleri ve gazilerle geçirdi

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi ailelerine bayram ziyaretinde bulundu.

Valilik’ten bayram tedbirleri

Aydın Valiliği, Ramazan Bayramı dolayısıyla güvenlik, trafik, altyapı, sağlık ve denetim ile ilgili çeşitli tedbirler aldı.

Aydın Valisi Aksoy'dan Ramazan Bayramı mesajı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Aksoy Anneler Gününü kutladı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kontrolü kaybedenlere ceza yağdı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere 102 bin 914 lira ceza kesildiğini söyledi. 

Vali Aksoy: 'İstiklal Marşı’mız ölümsüzleşti'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Türk milletinin fedakârlığıyla kazanılan istiklal mücadelesinin, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un coşkulu mısralarıyla İstiklal Marşı’nda ölümsüzleştiğini söyledi. 

Vali Aksoy, Aydınlıları AFAD gönüllüsü olmaya davet etti

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 3 bine ulaşan gönüllüsü bulunan AFAD’ın gönüllü sayısının artması için Aydınlılara çağrıda bulundu.

Kuraklık nedeniyle Aydın'daki araziler kısıtlı sulanacak

Aydın’da son dönemde yaşanan kuraklık nedeniyle Kısıtlı Sulama Programı hayata geçirildi. Kısıtlı Sulama Programı kapsamında sulama birlikleri tarafından görev alanı içerisinde kalan arazilere ürün çeşidi gözetmeksizin tav suyu dahil maksimum iki su verilecek.

Deveciler, güreşler için umutlu

Salgınla mücadelede kontrollü normalleşme dönemine girilmesi, Aydın'da devecileri, güreşler için umutlandırdı. Devecilerin salgın tedbirlerine uygun olarak güreşlerin yapılması talebi, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a iletilecek.

Aydın’da normalleşme konuşuldu

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlık ettiği toplantıda, Aydın’da normalleşme sürecinde atılacak adımlar görüşüldü. 

Trafikte ihlallere ceza yağdı

Aydın’da yapılan trafik denetimlerinde kusurlu bulunan 16 bin 543 araca 9 milyon 348 bin lira ceza uygulandı.

Vali Aksoy, 'Düşük riskli iller arasında olmak bize bağlı'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, kontrollü normalleşme sürecinde Aydın orta riskli iller arasında yer aldığını belirtti. 

Aydın Valiliği'nden risk grubu açıklaması

Aydın Valiliği'nce 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde Aydın için ilan edilen risk grubu seviyesine göre Hıfzıssıhha Kurulu'nca gerekli adımların atılacağı belirtildi. 

Vali Aksoy, vatandaşların sorun ve taleplerini dinliyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, göreve geldiği günden itibaren vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinliyor. İlçe ziyaretlerinin yanı sıra vatandaşların evlerine konuk olan Vali Aksoy, düzenlediği Halk Günleri’nde de vatandaşların sorun ve taleplerine çözüm üretiyor.

Aydın’da Büyük Menderes Havza Toplantısı gerçekleştirildi

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında “Büyük Menderes Havza Yönetim Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda, Büyük Menderes Havzası’ndaki kirliliğin önlenmesi, bertarafı ile alınması gereken ve alınan tedbirler konusu görüşüldü.

Vali Aksoy’dan Kuyucak’a çıkarma

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Kuyucak ilçesinde çeşitli ziyaretler ve muhtarlarla toplantı gerçekleştirdi. 

'UYUMA ile çocukları madde bağımlılığından koruyacağız'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden çocukları korumak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın geliştirdiği Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) uygulamasını tanıttı. Vali Aksoy, çocuklarının narkotik suçlara bulaştığını fark eden annelerin bu uygulamayı kullanarak ilgili birimlerle bunu paylaşmalarını istedi.

Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi açılıyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, sağlık, yangın, güvenlik ve benzeri acil durumla karşılaşan vatandaşların sadece ‘112’ numarasını arayarak ulaşmasına imkan sağlayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 24 Şubat’ta hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Büyük Menderes Havzası'ndaki kirliliğin önlenmesi görüşüldü

Aydın’da Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirilen İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Büyük Menderes Nehri’nin kirliliğinin önlenmesi hususu görüşüldü. 

Aydın Valiliği’nin projesine AB desteği

Aydın Valiliği’nin koordinatörü olduğu “Tarımsal Girişimciler için Güvenli Dijital Pazarlama” adlı Erasmus+ Projesi, Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklemeye değer bulduğu 32 projenin içinde yer aldı.

Bakan Soylu'dan Adnan Menderes Müzesi paylaşımı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yapımı devam eden Adnan Menderes Müzesi’nin videosunu paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müzenin kurulması talimatının tamamlanmasına az kaldığını belirterek, "Çok heyecanlıyım. Tarih düzeliyor" dedi.