Buharkent Belediyesi Haberleri

Buharkent Belediyesi Haberleri

Buharkent esnafına KOSGEB’ten faizsiz kredi

Buharkent Belediyesi ile KOSGEB Aydın İl Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle KOBİ ve esnafa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlanacak.

Buharkent’te Tıbbı İlaç Toplama Merkezi oluşturuldu

Buharkent Belediyesi tarafından, sıfır atık kapsamında hastane ve eczanelerde belediye atık tıbbi ilaç toplama merkezleri oluşturuldu.

Tırmanma sezonu Aydın'da sona erdi

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Buharkent Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen AVIS 2021 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 6. ve son yarışı, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi.

Buharkent Belediyesi'nden öğrencilere 2 daire daha

Buharkent Belediyesine ait eski Ziraat Bankası’nda bulunan 2 adet daire, erkek öğrenciler için hazırlandı.

Buharkent'te vatandaşlar tapularına kavuşuyor

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un girişimleri sonucu tapu sorununun çözüme kavuşmasıyla Kızıldere Mahallesi sakinleri tapularını almaya devam ediyor. Başkan Erol’un katılımıyla 65’inci tapu devri Durmuş Ali Civaroğlu’na yapıldı.

Başkan Erol’dan öğrencilere kitap fuarı etkinliği

Buharkent Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrenciler için Denizli’deki kitap fuarı etkinliğine gezi düzenliyor.

Buharkent’te toplu konutlar satışa hazır

Buharkent Belediyesi tarafından yapımı devam eden toplu konut projesinin sonuna gelindi.

Başkan Erol'dan minik öğrencilere ziyaret

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, ana sınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Buharkent Belediyesi'nden esnafa bin liralık destek

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, pandemi nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan ilçe esnafına bin liralık nakdi destek sağlayacaklarını açıkladı.

Buharkent’te pazaryeri için ilk adım atıldı

Buharkent Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılması planlanan pazaryeri için ilk adım atıldı. Pazaryeri projesinin hayırlı olmasını dileyen Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, en kısa sürede pazaryeri tamamlayarak hizmete açacaklarını söyledi.

Buharkent’te lise inşaatı tamamlandı

Buharkent Belediyesi’nin kapalı pazaryeri ve otopark yapacağı okulun arsasına karşın yapımını üstlendiği Anadolu Lisesi’nin inşaatı tamamlandı. Buharkent Belediyesi tarafından yapılan Anadolu Lisesi’nin inşaatının tamamlanmasının ardından geçici kabulü yapıldı.

Buharkent Belediyesinden hızlı müdahale

Aydın'ın özellikle doğu ilçelerinde etkili olan sağanak yağış ve şiddetli rüzgar sebebiyle Buharkent'te bazı elektrik hatları zarar gördü.

Başkan Erol’un acı günü

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un 76 yaşındaki annesi Zehra Erol, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Buharkent Belediyesi’nden çiftçiye destek

Menderes Nehri’nde sulama hattı ve türbini montajını gerçekleştiren Buharkent Belediyesi, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çiftçilere suluma suyunu kesintisiz olarak temin edecek. Çiftçilerin her zaman yanında olduklarını belirten Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Çiftçimize hayırlı olsun.” dedi.

Kavas Mehmet Efe klibi büyük beğeni topladı

Buharkent Belediyesi, Milli Mücadele döneminde Buharkent’te düşmana karşı kahramanca savaşan Kavas Mehmet Efe için klip hazırladı. Kavas Mehmet Efe’nin tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla çekilen klip büyük beğeni topladı.

Başkan Erol’dan Buharkent’e huzurevi müjdesi

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Hizmet Merkezi’ni ilçeye kazandıracaklarını söyledi.

AK Parti Teşkilatı, Buharkent'te esnaf ve vatandaşlarla buluştu

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Buharkent’i ziyaret ederek esnaf ile vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ziyarette Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, AK Parti İl Başkanı Özmen’e ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Buharkent Belediyesi'nden Kavas Mehmet Efe'ye vefa

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Milli Mücadele döneminde Buharkent’te düşmana karşı kahramanca savaşan Kavas Mehmet Efe’nin tanıtılmasına katkı sağlayarak gelecek kuşaklara aktaracak. Kavas Mehmet Efe’nin adına yazılan türküye klip çekecek olan Buharkent Belediyesi, Kent Müzesi’nde de Kavas Mehmet Efe için köşe oluşturacak. 

Buharkent, Kent Müzesi'ne kavuşuyor

Buharkent Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesi’nin teşrifat çalışmalarını, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapacak. Kent mirasını gelecek kuşaklara aktaracak olan Kent Müzesi, çalışmaların tamamlanmasıyla kültür turizmine önemli katkı sağlayacak. Buharkent'in kimliğini yaşatacak olan Kent Müzesi, tefrişat çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete açılacak.

Buharkent Belediyesi’nden yol çalışması

Buharkent Belediyesi, Ortakçı Mahallesi’nde parke taşı döşeme ve yol yapım çalışması başlattı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Ortakçı Mahallesi’nde yollar, modern bir görünüme kavuşacak. 

Başkan Erol, kan bağışında bulundu

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunarak örnek bir davranışa imza attı. Tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet eden Başkan Erol, “Kan bağışı hayat kurtarır.” dedi.

Başkan Erol, koronavirüs aşısı oldu

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, koronavirüs aşısı yaptırdı. Başkan Erol, “Gece-gündüz var gücüyle Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımıza minnettarız.” dedi.

Buharkent OSB’nin enerji sorunu çözülüyor

Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin artan elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla OSB’ye Trafo Merkezi kurulacak. 

Buharkent Belediyesi, kapalı olan iş yerlerinden kira almayacak

Buharkent Belediyesi, kiracısı olan iş yerlerinden kapalı oldukları pandemi süresi içerisinde kira ücreti almayacak. Pandemi döneminde açık olan ancak kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiren iş yerlerinde ise kira ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.