Chp Aydın Milletvekili Haberleri

Chp Aydın Milletvekili Haberleri

Petek, salı grubuyla Nazilli’de bir araya geldi

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali İktisat Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Petek, CHP Aydın Milletvekili Aday Adaylığı için Nazilli’de salı grubu ile istişare toplantısında bir araya geldi.

‘DSİ, AFAD, Karayolları sel felaketinde sınıfta kaldı’

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın ve çevre ilçelerde yaşanan sel felaketlerinde vatandaşın, çiftçinin zor duruma düştüğünü; DSİ, AFAD ve Karayollarının sınıfta kaldığını açıkladı.

CHP’li Bülbül’den benzin zamlarına tepki

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, akaryakıtın ve dövizin yükselmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İktidarı eleştiren Bülbül, “Ülkenin ve milletin bu duruma düşmesinin sorumlusu tek adam ve yönetimidir.” ifadelerini kullandı.

Petek, Nazilli'de istişare toplantısı gerçekleştirdi

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali İktisat Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Petek, CHP Aydın Milletvekili Aday Adaylığı için Nazilli’de ikinci kez istişare toplantısı düzenleyerek partililerle buluştu.

“Fiyatların artmasının nedeni stokçuluk değil AKP”

Hakimler ve savcı adaylığı kurumunun kaldırılması, noterlerin atamalarında değişiklik ve stokçulukla ilgili ceza artırımı öngören kanun teklifinin görüşmeleri Adalet Komisyonunda tamamlandı. Komisyon görüşmelerinde konuşan komisyon üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yargı bağımsız ve tarafsız olmadığı sürece yargı paketleriyle hukukun üstünlüğünün sağlanamayacağını söyledi.

CHP'li Bülbül, Nazilli'de pazar esnafını ziyaret etti

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Nazilli pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirip vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP’li Yıldız’dan, Bakan Ersoy’a soru yağmuru

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, TBMM’de Kültür ve Turizm Bakanlığına soru önergesi verdi. CHP’li Yıldız, bakanlığın yapmış olduğu tanıtım kampanyalarını ele aldı.

CHP’li Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun yaptırdığı önerileri hatırlattı

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefette iken iktidara yaptırdığı önerileri hatırlattı. CHP’li Yıldız, “Genel Başkanımız Kemal Bey’in önerileri, iktidar tarafından kabul görmeye başladı ama geç kalındı” ifadelerini kullandı.

NTO’da Güç Birliği Toplantısı yapıldı

Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) ev sahipliğinde Güç Birliği Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül eşlik etti.

'BU KANUN SEÇİM ÖNCESİ GÖZ BOYAMA İŞİDİR'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili getirilen kanun teklifini “seçim öncesi göz boyama” şeklinde tanımladı. Bülbül, “İstanbul sözleşmesinden çıktınız. Şimdi hatanızın üstünü örtmeye çalışıyorsunuz ama getirdiğiniz kanun teklifi tam bir fiyasko” dedi.

“Birinci sınıfa ayrılan hakimlerin kaçı AKP üyesi?”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Milletvekili Seçim Kanununun Anayasa Komisyonu’nda yapılan görüşmelerinde konuştu. Bülbül, “Bugün itibarıyla 3 bin 763 birinci sınıf hâkim, bin 368 de birinci sınıfa ayrılan hâkim var. Bunların kaçı AKP üyesi, açıklansın” dedi.

CHP’li Bülbül’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a zeytin tepkisi

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, zeytin alanlarını maden sahalarına açan yönetmelikle ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın hiçbir açıklama yapmadığını belirterek tepki gösterdi.

CHP’li Bülbül, “Sütün fiyatı 4 buçuk, yemin ise 8 kat arttı”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, süt üretiminde bile dünya standartlarının altında kaldığımızı belirterek “Sütün fiyatı 4,5, yemin fiyatı 8 kat arttı. Artık üretici hayvanlarını kesiyor” dedi.

Akkentli ve Karakoz, CHP Genel Merkezi’nde

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz ve Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, bir dizi ziyaret için Ankara’ya gitti. CHP Genel Merkezi’ni ziyaret eden Karakoz ve Akkentli’ye, CHP Aydın Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Bülent Tezcan eşlik etti.

CHP'li Bülbül'den kötü haber

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, koronavirüs testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

CHP’li Bülbül’den iptal davasına destek

Didim'de hayata geçirilmek istenen Kültür Balıkçılığı Tesisleri Kapasite Artış Projesi’yle ilgili olarak CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu. Bülbül, açıklamasında ÇED süreciyle ilgili davanın sürdüğünü hatırlatarak, CHP olarak Didim halkının yanında olacaklarını belirtti.

CHP'li Bülbül'den AK Partili Savaş'a tepki

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBBM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ın Nazilli’de Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) yönetimi, oda başkanları ve firma sahipleri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini yönelik açıklamalarına CHP Aydın Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Av. Süleyman Bülbül’den tepki geldi.

CHP’li Bülbül'den Sedef Kabaş’a destek açıklaması

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında açıklama yaptı. Bülbül, “Erdoğan; kendisine basit bir eleştiri geldiğinde dahi bunu hakaret olarak görüyor. Saray’ın yargısı da bu düzenin baş rolünü oynuyor.” dedi.

CHP'li Tezcan'dan Dağyeni'ye destek

Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Dağyeni Mahallesi'nde gerçekleştirilen sondaj çalışmalarına karşı çıkan vatandaşları, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ziyaret etti. Tezcan'ı karşılayan vatandaşlar, "Zeytinimiz, incirimiz, yağımız altındır, biz başka altın istemiyoruz" dedi.

CHP’li Bülbül, “Özelleştirme İdaresi, emlakçı, pazarlamacı ofisi”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye’nin en büyük emlakçısına dönüştüğünü belirterek, “Her şeyi bitirdiniz şimdi arsaları, tarlaları satıyorsunuz. Bu ülkenin topraklarına, bu ülkenin milletine saygılı olun biraz.” dedi.

CHP’li Bülbül, “Ahlaktan, Meclis’in itibarından bahsedecek son parti AKP”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Partili Mustafa Savaş’ın sosyal medya paylaşımına karşı, “Ahlaktan, Meclis’in itibarından bahsedecek son parti AKP” dedi.

CHP'li Bülbül, "Adalet Bakanlığı'na ulaşılmıyor"

Adalet Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Bakanlığa toplam 6 bin 351 soru önergesi verildiğini, bunların 4 bin 949’unun yani yüzde 77,92’sinin cevaplanmadığını, sadece bin 303 önergenin cevaplandığı belirtti. CHP’li Bülbül, “Bütçe sunuşunuzda güven veren ve erişilebilir bir adalet sisteminden bahsediyorsunuz ama size ulaşamıyoruz.” dedi.

'Müteahhitler zengin ediliyor, ceremesini yurttaş çekiyor'

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Bakan Adil Karaismailoğlu’na hem Aydın-Denizli otoyolunun sözleşme ayrıntılarını sordu hem de Aydın’da bir türlü hayata geçirilemeyen projeleri gündeme getirdi.

CHP’li Bülbül, “Bereket değil, ekmek kuyruğu”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Meclis’te vatandaşların ucuz gıda kuyruklarına girdiği fotoğrafları göstererek, “Bunlar bereket kuyrukları değil, bunlar varlık kuyrukları değil, bunlar vatandaşın ekmek kuyrukları arkadaşlar.” dedi.

CHP’li Bülbül’den ‘Eşek Adası’ sorusu

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Dışişleri Bakanlığı bütçesinde Eşek Adası’nın 2004 yılından beri fiili olarak Yunanistan tarafından işgal edildiğini ve Lozan Anlaşması’nın ihlal edildiğini belirterek Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na “Eşek Adasının resmi statüsü nedir?” diye sordu.

CHP’li Bülbül’den kanun teklifine tepki

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, boşanmış ebeveynler ve hacizli malların alım satımıyla ilgili değişiklik içeren kanun teklifine tepki gösterdi. Bülbül, çocuğun üstün yararının sunulan teklifte yok sayıldığını ifade etti.

Bülbül, Bozdoğan'da üreticilerle ve vatandaşlarla bir araya geldi

CHP Aydın Milletvekili ve YDK Üyesi Süleyman Bülbül, Bozdoğan pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirip vatandaşlarla bir araya geldi.

Bülbül, "Şirketlerin değil, Aydın'ın vekili olun"

Aydın-Denizli Otoyolu’nda araç garantisiyle yandaş şirketlere kazanç sağlandığını öne süren CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Parti Aydın milletvekillerine tepki gösterdi. Bülbül, “Şirketlerin değil Aydınlı hemşehrilerimizin vekili olun.” dedi.

Bülbül, “Tek çıkış yolu CHP iktidarı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü kutlayan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “Cumhuriyetin kazanımlarının korunması, aydınlık yarınlarımızın tesis edilmesi açısından yine tek çıkış yolu CHP iktidarından geçmektedir.” dedi.

CHP'li Bülbül, AK Partili Savaş'a yüklendi

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Çine’ye yapılması planlanan cezaevi üzerinden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı eleştirdi. AK Partili Savaş’a seslenen CHP’li Bülbül, “Aydın’a 4 bin 500 kapasiteli Çine’nin merkezinde bir cezaevi inşa edeceğinize niçin istihdam sağlayacak bir yatırım getirmiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.