Çine Haberleri

Çine Haberleri

Nakilden 2 hafta sonra hayatını kaybetti

Bozdoğan’da yaşayan Müzeyyen Çine (23), olduğu karaciğer naklinden 2 hafta sonra hayata tutunamayarak yaşamını yitirdi.

Mete Han, hayalini Nazilli’de gerçekleştirdi

Çine’de yaşayan Serebral Palsi hastası 12 yaşındaki Mehmet Han Yıldırım'ın lunapark hayali Nazilli’de gerçeğe dönüştü. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayali gerçeğe dönüşen Mete Han, Sümerpark’ta bulunan lunaparkta doyasıya eğlendi.

Dior Sauvage Parfüm

Çok sayıda erkeğin tercihi kalıplaşmış tanınan beğenilen Dior grubuna ait olan Dior Sauvage parfüm, kokuyu içine çekenleri esir alıyor denilebilir.

Baştepe, “Emeklilerimiz çok sıkıntılı bir durumda”

Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, emeklilerin asgari ücret zammının ardından büyük beklenti içine girdiğini söyledi.

Doğaseverlerden Gürlen’den Gerga’ya yolculuk

Aydınlı doğaseverler, Çine Madran Dağları’nın en güzel coğrafyalarından biri olan Gürlen Çayı’ndan Gerga’ya doğa yolculuğuna çıktı.

Başkan Çerçioğlu, Çine’deki muhtarlarla bir araya geldi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine mahalle muhtarları ile geniş bir toplantı gerçekleştirdi. Muhtarların tek tek söz aldığı toplantıda talepler alındı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

CHP'li Bülbül, AK Partili Savaş'a yüklendi

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Çine’ye yapılması planlanan cezaevi üzerinden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı eleştirdi. AK Partili Savaş’a seslenen CHP’li Bülbül, “Aydın’a 4 bin 500 kapasiteli Çine’nin merkezinde bir cezaevi inşa edeceğinize niçin istihdam sağlayacak bir yatırım getirmiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

“AKP Ohal’siz ülke yönetemez durumda”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Meclis’e getirilen kanun teklifiyle ilgili, “Üniversite kooperatifinden, gümrük hizmetlerine, kambiyo senedinden, OHAL uygulamalarına kadar her şeyi içine koymuşlar. Ama burada asıl mesele OHAL’i devam ettirmek. Çünkü AKP OHAL’siz ülke yönetemez durumda.” dedi.

Kuşadası Belediyesi, çocukların karne sevincine ortak oldu

Kuşadası Belediyesi tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılını tamamlayarak yaz tatiline giren öğrenciler için karne şenliği düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte çocuklar, aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi.

Şehit babalarını unutmadılar

Çine Sosyal Hizmet Merkezi, Çine Askerlik Şubesi personeliyle birlikte şehit babalarını ziyaret ederek Babalar Günü’nü kutladı.

Nazilli'de o örümcek yine görüntülendi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde daha önce tarla ve bahçelerde görüntülenen zehirli uğur böceği örümceği, bu sefer evin içine kadar girdi.

Korona Aydın’da can aldı

Aydın’ın Çine ilçesinde 60 yaşındaki Necibe Dere, yakalandığı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Yapımı tamamlanan köprü müzeye renk kattı

Aydın’ın Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli Mahallesi girişinde, Çine Çayı kenarında açılmak için gün sayan Adnan Menderes Müzesi alanındaki köprünün inşaatı tamamlandı.

Baba kızı korona ayırdı

Aydın’ın Çine ilçesinde Kazım Güler (80) ve kızı Fatma Akçay (51), koronavirüs nedeniyle 10 gün arayla hayatını kaybetti.

Korona, Aydın'da can aldı

Aydın’ın Çine ilçesinde uzun yıllar kamyon şoförlüğü yapan 80 yaşındaki Kazım Güler, koranavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

ASKİ, Çöğürlük Mahallesi'nin içme suyu hattını yeniliyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, içme suyu hatlarını yenileme çalışmalarını sürdürüyor. ASKİ ekipleri Çine’nin Çöğürlük Mahallesi’nde yaklaşık 4 kilometrelik yeni hat oluşturuyor.

Adnan Menderes Müzesi ışıl ışıl oldu 

Aydın’ın Koçarlı ilçesine inşa edilen Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nin ışıklandırılmasıyla Çine Çayı kenarında güzel görüntüler ortaya çıktı. 

CHP’li Bülbül'den 'eğitimde kıyak' iddiası

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Çine'de 60 yaş üstü 2 öğretmenin canlı derslere girmelerinin engellenerek İl Milli Eğitim Müdürü'nün akrabasına kıyak yapıldığı iddiasını dile getirdi. 

Aydın, normale dönüyor

Aydın’ın koronavirüs açısından orta risk grubunda yer almasının ardından ilde kontrollü normalleşme sürecine girildi. İldeki kafeterya ve halı saha gibi işletmeler saat ve kapasite sınırlaması ile faaliyet göstermeye başlarken, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. 

Yumurtlayan horoz şaşırttı

Aydın’ın Çine ilçesinde yaşayan Hüseyin İmer’in beslediği horozun yumurtlaması, duyanları ve görenleri şaşkına çevirdi. İmer, 3 yaşındaki horozunun yumurtasını uzun yıllar saklayacağını söyledi. 

Savaş ve Erim, sağlık yatırımları için Bakan Koca’ya teşekkür etti

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Aydın’a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Çine ve Koçarlı’ya hastane yapacaklarını ifade eden AK Partili Savaş, Aydın’a her alanda önemli yatırımlar kazandırmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Soylu, Adnan Menderes Müzesi'nin hikayesini anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakanlardan  rahmetli Adnan Menderes’e çok haksızlıklar yapıldığını belirtip, “Bir tarihi düzeltelim" diyerek Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki müzenin yapılması talimatını verdiğini söyledi. Demokrasi Şehidi Adnan Menderes’in anısına Çine Çayı kenarında yaptırılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin hikayesini Bakan Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında anlattı. 

Organlarıyla, 3 kişiye can oldu

Aydın'ın Çine ilçesinde beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan Ergün Türkeş’in (48), beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı. Türkeş, karaciğeri ve 2 böbreği ile 3 hastaya can verdi.

Aydınlı genç, iş kazasında hayatını kaybetti

Aydın’da bir maden firmasında çalışan 30 yaşındaki Taner Çulhaoğlu, geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

Çine Madranspor, Demir'e emanet

Aydın’ı Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) temsil edecek olan Çine Madranspor’da antrenörlüğe Cihan Demir getirildi. 

Bakan Pekdemirli, yüreklere su serpti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, barajlardaki su seviyeleriyle ilgili Türkiye ortalamalarının iyiye doğru gidişat gösterdiğini belirterek, “Bundan sonraki aylarda da düzenli bir yağış rejimi beklentimiz var" dedi.

Bakan Pakdemirli Aydın’da barajları inceleyecek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Aydın ziyaretinin programı belli oldu. Bakan Pakdemirli, Gökbel ve Çine Adnan Menderes barajlarında incelemede bulunacak. 

Kendi isteğiyle gitmiş

Aydın'ın Çine ilçesinde 5 gün önce ortadan kaybolan Nazan A. (28) başka ilde bulundu. 3 çocuk annesi genç kadının polise kendi isteğiyle gittiğini söylediği öğrenildi. 

PTT’ye para çekmeye gitti, ortadan kayboldu

Aydın’ın Çine ilçesinde hesabına yatan parayı çekmek için PTT’ye giden 3 çocuk annesi 28 yaşındaki Nazan Altay’dan 3 gündür haber alınamıyor. Ailesi, genç annenin hayatından endişe ediyor. 

Çineli kayıp kadına ulaşıldı

Aydın'ın Çine ilçesinde beş gün önce evden ayrılan ve hakkında kayıp başvurusunda bulunan Nazan A.'nın (28) başka bir ilde polise ifade vererek, hayati tehlikesinin bulunmadığına dair ifade verdiği iddia edildi.