Destekleme Haberleri

Destekleme Haberleri

Nazilli Belediyesi’nin üreticiye desteği sürüyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 2 bin dekar arazinin sulanmasını sağlayan 1 milyon metreküp su depolama hacmi olan İsabeyli Barajı’nda bakım ve temizlik çalışmaları Nazilli Belediyesi tarafından yürütülüyor. Üreticinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Yerelde kalkınmayı desteklemek ve üretimde verimliliği artırmak amacıyla yapılacak tüm çalışmalarda Nazilli Belediyesi yer alacaktır” dedi.

Nazilli Belediyesi, çiftçinin yanında

Yerelde kalkınmayı desteklemek ve üretimde verimliliği artırmak için çalışmalarına devam eden Nazilli Belediyesi, yüksek rakımlı mahallelerde 2. etap kestane fidanı dağıtımına başladı.

Nazilli Belediyesi'nden üreticilere tam destek

Nazilli Belediyesi, yerelde kalkınmayı desteklemek ve üretimde verimliliği artırmak amacıyla yüksek rakımlı mahallelerde 10 bin adet kestane fidanı dağıttı.

Nazilli Belediyesi yerelde kalkınmayı destekliyor

Nazilli Belediyesi, yerelde kalkınmayı desteklemek ve üretimde verimliliği artırmak amacıyla 12 Mart Cumartesi günü saat 14.30’da Belediye Meydanı’nda zeytin, incir ve kestane fidesi dağıtacak.

Aydınlı üreticilere 8.4 milyon lira çiğ süt desteği

Aydın’da 12 bin 437 üreticiye 8 milyon 419 bin 363 lira çiğ süt desteklemesi yapılacak.

Çerçioğlu, müzisyenlere desteğe devam ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde işsiz kalan müzisyenleri desteklemek amacıyla konser etkinliklerine devam ediyor. Müzisyenler Uzun Çarşı’da verdikleri akustik konserle adeta kulakların pasını sildi.

Büyükşehirin müzisyenlere desteği sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun süredir çalışamayan ve mağdur olan müzisyenleri desteklemek için konser etkinleri düzenledi. Bu kapsamda 5 müzisyen Sümerpark’ta ilk konserini verdi.

Başkan Çerçioğlu'ndan hükümete sert tepki

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanlığı'na Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı grupları, Büyükşehir Belediyesi'nce salgından etkilenen esnaflara yardım yapılmasına yönelik birer önerge sundu. Meclis Üyesi AK Parti’li Neşe Menderes, önergelerin benzer olduğu imasında bulundu. Menderes’e sert çıkan Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, "AKP Grubu’nun önergesinden anlıyorum ki merkezi hükümet, esnafımızı yeterince destekleyememiş, Büyükşehir Belediyesi'nin desteklemesini istiyor" dedi.

Aydınlı üreticiye müjde

Tarım kenti Aydın’da 2020 yılı Anaç Koyun-Keçi Destekleme Ödemeleri kapsamında bin 664 işletmedeki 130 bin 51 küçükbaş hayvan için 4 milyon 110 bin 820 lira destek ödemesi yapılacak.

Aydınlı çiftçiye mazot ve gübre müjdesi

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, pamuk ürününe ait 6 bin 107 çiftçiye toplam 34 milyon 946 bin 541 liralık mazot ve gübre desteklemesinin bugün itibariyle ödeneceğini söyledi.

GEKA, proje önerileri bekliyor

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Güney Ege’deki sosyal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda yürüttüğü 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) için 15 Mart 2021 tarihine kadar proje önerileri bekliyor.

Çiğ süt desteği ödemelerine başlandı

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, geçen eylül ayındaki  43 tonluk çiğ süt üretimi için Aydınlı 11 bin 911 üreticiye 16 milyon 137 bin 635 lira ödeme yapılmaya başlandığını söyledi. 

Aydın Valiliği’nin projesine AB desteği

Aydın Valiliği’nin koordinatörü olduğu “Tarımsal Girişimciler için Güvenli Dijital Pazarlama” adlı Erasmus+ Projesi, Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklemeye değer bulduğu 32 projenin içinde yer aldı.

Sayar'ın müjdesine Sevim'den sert eleştiri

Nazilli Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyesi ve Cumhur İttifakı Sözcüsü Bülent Sayar’ın Büyükşehir Belediye Kanunu’nda düzenleme yapıldığı, kırsal mahalle statüsünde bulunan yerleşim yerlerine vergi, harç ve su faturalarında indirimli ücret uygulanacağını duyurmasının ardından CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’den, manidar bir cevap geldi. Sevim, “Bugün kalkmış sanki bu yasayı uzaylılar yapmış gibi davranarak, yeni ayrıcalıklar ve desteklemeleri müjde vermiş gibi davranarak köylümüzün aklıyla alay ediyorsunuz” dedi.