Didim Haberleri

Didim Haberleri

Didimli iş insanı hem sponsor, hem oyuncu oldu

Ege Bölgesi ve Didim’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Necdet Özer, “Gölge Dedektiflik” isimli sinema filmi projesine sponsor olurken, oyuncu olarak da yer aldı.

CHP’li Bülbül’den iptal davasına destek

Didim'de hayata geçirilmek istenen Kültür Balıkçılığı Tesisleri Kapasite Artış Projesi’yle ilgili olarak CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu. Bülbül, açıklamasında ÇED süreciyle ilgili davanın sürdüğünü hatırlatarak, CHP olarak Didim halkının yanında olacaklarını belirtti.

22 yaşındaki genç kız hayatına son verdi

Didim’de babasıyla birlikte yaşayan 22 yaşındaki genç kız, girdiği bunalım sonucu tüfekle kendini vurarak hayatına son verdi.

Sağlık-Sen'den doktora saldırıya tepki

Türk Sağlık Sendikası Aydın Şube Başkanı Hüseyin Doğan, Didim’de doktora saldıran şahsın en ağır cezaya çarptırılmasını istediklerini belirtti.

Finanskamp 2021, Nazilli Belediyesi’nin ana sponsorluğunda başladı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından 2.’si düzenlenen, Nazilli Belediyesi’nin ana sponsor olduğu ve 15 gün sürecek olan Finanskamp 2021 etkinlikleri, ADÜ Didim Meslek Yüksekokulunda başladı.

25 suçtan kaydı bulunan şahıs serbest bırakıldı

Didim’de bir otelin üst katında, dam olarak kullanılan bölümde meydana gelen hırsızlık olayının şüphelisi yakalandı. Şüpheli, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Didim’de kaldırım çalışmaları sürüyor

Didim Belediyesi sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu İnönü Bulvarı üzerinde kaldırım çalışması gerçekleştiriyor.

Deniz Atabay'ın burnu kırılmış

Aydın’ın Didim ilçesinde geçtiğimiz gün avukatıyla beraber bir grubun sopalı saldırısına uğrayan Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın yapılan kontrollerinde burnunda kırık olduğu tespit edildi.

“Bu pislikleri Didim’in karnından temizleyeceğiz”

CHP İstanbul Milletvekili Akif HamzaÇebi, CHP Didim ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında saldırıya uğrayan CHP'li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a sahip çıktı. Milletvekili Hamzaçebi; "Bu pislikler bu virüsü Didim'in karnından temizleyip atacağız" sözleriyle olaya tepki gösterdi.

Atabay'a saldırı nedeni belli oldu

Didim’in CHP’li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a ve avukatına yapılan saldırıyla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü tutuklanmıştı. Şüpheliler ifadelerinde otelin mühürlenmesi olayını konuşmak için gittiklerini ardından sözlü tartışma yaşandığını ileri sürerek Atabay’ı darp ettiklerini itiraf ettiler.

Atabay’a saldırıyla ilgili 3 kişi tutuklandı

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a ve avukatına yapılan saldırıyla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Millet ittifakı ve Didimliler Atabay’a sahip çıktı

Avukatıyla birlikte kimliği belirsiz kişiler tarafından sopalı saldırıya uğrayan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a, CHP örgütü ve Didimlilerden tam destek geldi. Belediye binasına gelen CHP örgütleri saldırıyı kınarken Didimliler ise Başkan Atabay’a sevgi gösterisinde bulundu. Didimlilere seslenen Başkan Atabay, “Didim halkının hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Eşkıya Didim’e hükümdar olamayacak.” dedi.

'Didim halkının hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz'

Avukatıyla birlikte kimliği belirsiz kişiler tarafından sopalı saldırıya uğrayan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a, CHP örgütü ve Didimlilerden tam destek geldi. Belediye binasına gelen CHP örgütü saldırıyı kınarken Didimliler ise Başkan Atabay’a sevgi gösterisinde bulundu. Didimlilere seslenen Başkan Atabay, “Didim halkının hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Eşkıya Didim’e hükümdar olamayacak.” dedi.

Atabay'a saldırı olayıyla ilgili Valilik 6 kişinin yakalandığını açıkladı

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay ile şahsi avukatına yönelik saldırıyla ilgili olarak Aydın Valiliğince yazılı açıklama yapıldı. Açıklaada saldırıyla ilgisi olduğu düşünülen 6 kişinin gözaltında olduğu açıklandı.

"Saldırıyı şiddetle kınıyorum"

SES ve Adalet Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Mehmet Akgül, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Başkan Atabay, küresel turizm formuna katıldı

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Göltürkbükü’nde düzenlenen Küresel Turizm Forumu (Global Turism Forum) Bodrum Zirvesine katıldı.

Yalı Caddesi çiçeklendirildi

Didim Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Altınkum Yalı Caddesi’nde çiçeklendirme çalışmalarına başladı.

Başkan Atabay, gazetecilerin sorularını cevapladı

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” Didim Belediyesi'nin ev sahipliğinde Didim'de gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Başkan Atabay, gazetecilerin canlı yayın konuğu oldu.

Triatlon yarışlarında Naz Naz rüzgarı

Didim Altınkum'da düzenlenen triatlon yarışlarına katılan Nazilli Belediyesporlu sporcular, elde ettikleri başarılarla ilçeyi gururlandırdı.

Bahçeşehir'li Pelin, Türkiye şampiyonu

Nazilli Bahçeşehir Koleji 7. sınıf öğrencisi Pelin Şimşek, büyük bir başarıya imza atarak Didim’de düzenlenen tenis turnuvasında 14 yaş kategorisinde Türkiye 1’incisi oldu.

CHP’li Bülbül’den Altınkum’da peşkeş iddiası

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Didim'de yapılan imar değişikliği ve ihaleye, “Ne imar planı ne de ihale ilanı usulüne uygun. AKP iktidarı peşkeş çekmekten vazgeçmiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Didim’de deniz çöpleri izleme projesi temizliği

Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpleri İzleme Projesi’nin ikinci tur ilkbahar etabı tamamlandı. Didim’in Fener Koyu’nda gerçekleştirilen etkinlikte 450 kg atık toplandı.

Çaldıkları ziynet eşyalarını satamadan yakalandılar

Didim’de bir evden çok sayıda ziynet eşyası çalan iki hırsız yakalandı.

Çaldıkları ziynet eşyalarını satamadan yakalandılar

Didim’de bir evden çok sayıda ziynet eşyası çalan iki hırsız yakalandı.

Didim’de ölü yunus kıyıya vurdu

Didim'e bağlı Mavişehir Mahallesinin sahil kesiminde 2 metrelik ölü yunus, kıyıya vurmuş halde bulundu.

Ayyıldız’dan Büyükşehir Belediyesi’ne çağrı

Didim Altınkum’da bulunan Vakıflar’a ait tesisler için 4 Haziran 2021 tarihinde ihaleye çıkılması beklenirken, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Aydın Büyükşehir Belediyesinin bölgeye sahip çıkması çağrısında bulundu.

"Corona Yeter” bu kez kurtulamadı

28 Ekim 2020 tarihinde Didim Altınkum’da bulunup tedavi edilen caretta caretta cinsi kaplumbağa, bir buçuk yıl sonra yine Altınkum Plajı’nda karaya vurdu. “Corona Yeter” adı verilen kaplumbağanın yapılan incelemesinde öldüğü kesinleşti.

Didim Godetya çiçekleri ile güzelleşiyor

Didim Belediyesi kenti güzelleştirmek için ilçe genelinde bakım onarım çalışmalarına ve çiçek ekimi faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Didim'de Manastır Koyu imar planlarına itiraz

5 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazetede yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı kararına göre Didim’de Manastır Koyu olarak bilinen sahil bölgesinde Özelleştirme İdaresince alınan yeni plan kararına, Didim Sivil Gelişim Platformu üyeleri itiraz etti. Didim Belediyesince askıda olan ve 19 Mayıs’ta askıdan inecek olan planlar için hazırlanan itirazlar belediyeye sunuldu.

Didim Belediye Meclisi'nde İsrail'e tepki

Didim Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirildi. Millet İttifakı adına yapılan açıklamada, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterildi.