Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Antalya Terapi Merkezinde Uzman Psikologlar

Terapi, belli başlı eğitimleri almış profesyonel kişilerin kişinin duygu, düşünce, inanç, tutum, bilinçaltı durumlarının keşfetmesidir.

Milli Eğitim Kursu Onaylı Sertifikalı Masaj Kursu

Biyolojik sağlık insanların yaşam içerisinde sürekli desteğe ihtiyaç duydukları bir konudur.

Öğrenciler İçin Eğitim Koçluğunun Önemi

Günümüz dünyasında öğrenciler daha başarılı birer birey olmak için kıyasıya çaba gösterirler.

Mesleki Eğitim Merkezi, Başkan Arslan'ı ağırladı

Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’ı okullarında misafir etti.

Nazilli’de greve giden öğretmenler eylem yaptı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de 14 eğitim sendikası Öğretmenlik Meslek Kanunu'na tepki ve özlük haklarının iyileştirmesi için greve giderek iş bıraktı. Belediye Meydanında toplanan sendika üyesi öğretmenler, sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalıştı.

Nazilli Belediyesi personellerine Acil Durum Eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi ve Ege OSGB iş birliğiyle Fen İşleri Müdürlüğü personellerine Acil Durum Eğitimi verilerek tatbikat yapıldı.

Çelik: "Öğretmenler huzursuz ve mutsuz"

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) tarafından yapılan basın açıklamasında, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği’nin çağdaş eğitime ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın kuruluş hedeflerine uygun olmadığı kaydedildi.

Nazilli Ticaret Borsası’nın eğitim yardımı, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştı

Nazilli Ticaret Borsası (NTB) tarafından geleneksel hale getirilen eğitim yardımlarına, bu yıl Nazilli Ayakkabıcılar Odası’nın da katkılarıyla devam edildi.

Sultanhisar MYO, oryantasyon programlarını tamamladı

Sultanhisar Meslek Yüksekokulu (MYO) 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma ve Uyum (Oryantasyon) Programları, 17-24 Ekim 2022 tarihleri arasında Sultanhisar MYO Ahmet Hakkı Balcıoğlu Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Mücahit öğretmen için 2 adet su kuyusu

Yesevi Hareketi Derneği Aydın İl Temsilciliği ve Nazilli Türk Eğitim-Sen, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Nazilli Türk Eğitim Sen eski Başkanı ve Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı eski antrenörü Mücahit Doğan için Madagaskar'da 2 adet su kuyusu açtırdı.

Kaçar'dan büyük başarı

Türkiye şampiyonu boksör Meryem Kaçar, Trabzon Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezinde (TOHM) eğitim görmeye hak kazandı.

Karacaoğlu ailesinin mutlu günü

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalemi Ali Karacaoğlu’nun oğulları Enes ve Muzaffer Alp, görkemli bir sünnet töreni ile erkekliğe ilk adımı attı.

Yurt Dışında Eğitim Görmenin Avantajları

Globalleşen dünyada bir noktadan bir diğerine seyahat etmek artık kolay bir hâle gelmiştir.

Nazilli’de okullar arası voleybol turnuvası başladı

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen okullar arası voleybol turnuvası başladı. 10 gün boyunca devam edecek turnuvanın ilk maçı, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in servis atışı ile başladı.

Miniklere trafikte farkındalık eğitimi

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Güvenli Trafik Eğitimi Projesi iş birliği protokolü kapsamında farkındalık yaratmak için öğrencilere trafik eğitimleri başladı.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden 20 farklı proje

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya gelip yeni eğitim öğretim sezonu boyunca hayata geçirilecek projeleri anlattı.

Karakuş, üyelere ücretsiz danışmanlık desteği sağlayacak

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, e-ticaret, dijital pazarlama ve sosyal medya üzerinden internet satışlarıyla gıda ürünleri pazarlayan üyelere ücretsiz eğitim ve tasarım danışmanlığı hizmeti vereceklerini açıkladı. Karakuş’un söz konusu projeleriyle Nazilli Ticaret Odası üyeleri, ticaret hacmini genişleterek ekonomik kazançlarını arttıracak.

Nazilli Belediyesi personeline ‘kurum içi iletişim’ semineri verildi

Nazilli Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) tarafından Nazilli Belediyesi personellerine ‘Temel İletişim, Kişisel Gelişim ve Kurum İçi İletişim’ konulu seminer verildi. 

Eğitim çalışmalarına Nazilli'de start verildi

CHP Aydın İl Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Merve Saatçı ve Nazilli İlçe Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Duygu Civlez'in koordinesinde Öbek Örgütlenmesi ve Sandık Güvenliği eğitimlerine Nazilli'de start verildi. 

Nazilli'de ekmeğe zam geldi

Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Tekin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in “Liselerde ekmek üreteceğiz” açıklamasına tepki gösterdi. Tekin, uygulamanın rant kavgasına dönüşebileceğini savundu.

Nazilli Belediyesi ve Gazi Eğitim Kurumları arasında imzalar atıldı

Nazilli Belediyesi ile Gazi Eğitim Kurumları arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında Nazilli Belediyesi çalışanlarına ve 1. derece yakınlarına Özel Nazilli Gazi Kişisel Gelişim Kursu’ndan alınacak eğitimlerde liste fiyatı üstünden yüzde 20 indirim sağlanacak.

Nazilli’de öğretmenler proje danışmanlığı eğitiminde buluştu

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, ‘Öğretmenler için proje danışmanlığı’ eğitimi gerçekleştirildi.

Nazilli'de karne heyecanı

Nazilli’de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı tamamlanırken, yaklaşık 28 bin 120 öğrenci ile 2 bin 300 öğretmen karne heyecanı yaşadı. Nazilli’de resmi karne töreni, ilçenin en uzak kırsal mahalleleri arasında yer alan Aşağıyakacık Mahallesinde gerçekleştirildi.

Nazilli'de öğretmene şiddet protesto edildi

Nazilli’de eğitim emekçileri, bir öğretmenin veli tarafından sözlü şiddet yaşamasını basın açıklaması yaparak kınadı.

Başkan Özcan sözünü tuttu

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Çanakkale’de düzenlenen 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul sporları Triatlon Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Nazilli Bahçeşehir Koleji Yıldız Kız Takımı’nı ödüllendirdi.

Cihat Şener’den Nazillili gençlere YGS tavsiyeleri

Nazilli Belediyesi ve NAZGEM işbirliğiyle YGS öğrencilerine yönelik düzenlenen ve Eğitimci Yazar Cihat Şener’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Hayatımız Sınav’ konferansı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Nazilli’de HEM sergisi açıldı

Nazilli’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında, Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan sergi protokolün de katılımıyla açıldı.

Eğitimci Şener, Nazilli'de öğrencilerle buluştu

Eğitimci-Yazar Cihat Şener, ‘Hayatımız Sınav’ konulu konferansıyla, Nazilli Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda öğrencilerle buluştu.

Nazillili öğrencilere sınava hazırlık konferansı

Nazilli Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından NAZGEM işbirliğiyle 30 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda Eğitimci Yazar Cihat Şener’in sunumuyla ‘Hayatımız Sınav’ isimli konferans verilecek.

İçöz: 'Yetkili kişileri göreve çağırıyoruz'

Eğitim-İş Nazilli İlçe Temsilcisi Abdullah İçöz, Nazilli Beşeylül Ortaokulu B bloğunun her an yıkılma riskini vurgulayarak yetkililere seslendi. İçöz yaptığı açıklamada olası bir yıkılmada yetkililerin sorumlu tutulacağını söyledi.