Karacasu Belediyesi Haberleri

Karacasu Belediyesi Haberleri

Erbil Avcı, yuvasına geri döndü

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 19 Şubat 2021 tarihinde AK Parti'den istifa etmesiyle adından söz ettiren Karacasu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Erbil Avcı, henüz bir yıl geçmeden partisine geri döndü.

Akkın ailesinin mutlu günü

Karacasu’nun genç girişimcilerinden Karacasu Belediyesinin AK Partili Meclis Üyesi Fatih Akkın, oğlunun ilk mürüvveti için görkemli bir sünnet töreni düzenledi. Fatih-Nilay Akkın, oğulları Fatih Kerem Akkın için renkli bir sünnet töreni gerçekleştirdi.

Karacasu Belediyesi'nden gelir getirici proje

Aydın'ın Karacasu ilçesinde Belediye Başkanı Zeki İnal’ın girişimleriyle İller Bankası kredisi ile çalışmalarına başlanan Güneş Enerjisi Santrali’nde sona gelindi. Elektrik üretimine başlayan tesiste saatte 320kW elektrik üretilirken TEDAŞ ile protokolün imzalanması bekleniyor.

Karacasu Belediyesinde bir devir kapandı

35 yıldır Karacasu Belediyesinde görev yapan deneyimli Yazı İşleri Müdürü Erdinç Büyükgümüş emekli oldu.

Karacasu Belediyesi maaşları ödemekte zorlanıyor

Aydın'ın Karacasu ilçesinde bir süredir gündemden düşmeyen belediyedeki maaş sıkıntıları Haziran ayı meclis toplantısında da gündeme geldi.

Karacasu’ya renk katan çalışma tüm hızıyla devam ediyor

Karacasu Belediyesi ve DYO Boya iş birliği ile başlatılan, ilçe girişinden başlayıp merkeze kadar yapılacak resim ve boyama etkinliği çalışmaları, Ege Sanat Birliği sanatçılarının gönüllü çalışması ile devam ediyor.

Karacasu’da kaçak yapıya göz mü yumuluyor?

Aydın’ın kültür şehirlerinden Karacasu’da, Belediye Koordinatörünün sosyal medyada iddia ettiği meclis üyesine ait kaçak yapı merak konusu oldu. Belediye Başkanı Zeki İnal’ın kaçak yapı iddiasına karşı işlem yapılıp yapılmadığı sorusuna verdiği cevap ise pes dedirtti.

Yaralanan köpeğe Karacasu Belediyesi sahip çıktı

Aydın'ın Karacasu ilçesi Tavas Caddesi üzerinde yaralanan köpeğe, duyarlı vatandaşlar ve Karacasu Belediyesi sahip çıktı.

Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde belediyenin işçi ve memur maaşlarını ödemekte zorlandığı öğrenildi. Zeki İnal, bunun kamulaştırma yapılan bir evin ödemesinin yapılmasından kaynaklandığı söyledi.

15 dakikada 2 mülkün satışına onay çıktı

Karacasu Belediyesi Mart Ayı Meclisinde 3 arazi ve bir taşınmaz mülk satışı vatandaşların dilekçesi ile gündeme geldi. Bunlardan ikisi reddedilirken ikisinin ise satışa çıkarılması kabul edildi. 4 karar da oy çokluğu ile alınırken sadece 15 dakika 54 saniye süren Mart ayı meclis toplantısı ilçe tarihinin en kısa meclis toplantılarından biri olarak kayıtlara geçti. 

Karacasu Belediyesi'nde 5 maddeden 3'ü satış

Aydın'ın Karacasu ilçesinde Mart ayı Belediye Meclis toplantısı gündem maddeleri belediye askı panosunda açıklandı. 

Evlilik teklifi uğruna doğayı kirlettiler

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir doğa harikası olan ve geçtiğimiz yıllarda önemli bir maddi kaynak ayrılarak çevre düzenleme çalışmasının yapıldığı Çağlayan Tabiat Parkı Bahçeköy Şelalesi, yapılan bilinçsiz evlilik teklifi organizasyonu sonrası çöplüğe döndü.

Meclis üyesinden belediye yayınına eleştiri

Karacasu Belediyesi'nin hazırladığı 2020 yılı faaliyet raporuna, CHP'li Meclis Üyesi Muammer Yıldız'dan tepki geldi.

Karacasu'yu sarsan olayda 3 kişi şantajdan yargılanıyor

Aydın'ın Karacasu ilçesinde uyuşturucu ticaretinden hüküm giyen iki kişi, kendilerine şantaj yapan kişilerden şikayetçi oldu. 

Karacasululardan Çerçioğlu ve İnal'a teşekkür

Aydın’ın Karacasu İlçesinde 39 hanenin bulunduğu Küme Evleri Mevki sakinleri su, kanalizasyon ve yol çalışmaları sebebiyle Büyükşehir ve İlçe Belediyesine teşekkür etti. 

Karacasu'da meclis üyeleri Sırbistan yolcusu

Avrupa Birliğinin belediyelere yönelik düzenlediği Avrupa gezilerine Karacasu Belediyesi de dahil edildi. Bu kapsamda Karacasu'dan düzenlenecek ilk Sırbistan gezisine Karacasu Belediye Meclis üyeleri katılacak. 

Karacasu Belediyesinde 'şirket' krizi büyüyor

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal tarafından 504 bin lira zarar ettiği kabul edilen KARBEL’in kapatılıp, kaynaklarının belediyeye aktarılması ile ilgili Millet İttifakı’nın şubat ayı meclisine sunduğu önerge tansiyonu yükseltti.

MHP'li Başkandan şaşırtan tercih

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal'ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği 2 günlük Ankara ziyareti ilçede polemiğe neden oldu. Başkan İnal’ın resmi ziyaretlerinde esnaf ve menajer kimliğiyle tanınan Metehan Çifçi’nin refakat etmesi siyasi kulislerde şaşırtıcı bulundu. 

Karacasu’ya hayvan barınağı kazandırılıyor

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir süredir vatandaşların dile getirdiği hayvan barınağı konusunda olumlu gelişme yaşandı.