Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Karacaoğlu ailesinin mutlu günü

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalemi Ali Karacaoğlu’nun oğulları Enes ve Muzaffer Alp, görkemli bir sünnet töreni ile erkekliğe ilk adımı attı.

Nazilli’de okullar arası voleybol turnuvası başladı

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen okullar arası voleybol turnuvası başladı. 10 gün boyunca devam edecek turnuvanın ilk maçı, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in servis atışı ile başladı.

Miniklere trafikte farkındalık eğitimi

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Güvenli Trafik Eğitimi Projesi iş birliği protokolü kapsamında farkındalık yaratmak için öğrencilere trafik eğitimleri başladı.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden 20 farklı proje

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya gelip yeni eğitim öğretim sezonu boyunca hayata geçirilecek projeleri anlattı.

Nazilli’de öğretmenler proje danışmanlığı eğitiminde buluştu

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, ‘Öğretmenler için proje danışmanlığı’ eğitimi gerçekleştirildi.

Nazilli'de Mesleki Eğitim Çalıştayı başladı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve paydaşlarının katılımıyla, 1’inci Nazilli Mesleki Eğitim Çalıştayı başladı.

‘23 Nisan Futbol Şenliği’ turnuvası başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Nazilli Belediye Spor Kulübü’nün organizasyonunda, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği “23 Nisan Futbol Bahar Şenliği” seremonisi gerçekleştirildi.

Nazilli'de balığın tüketiminin önemi anlatıldı

Nazilli’de çocuklara balık tüketiminin faydalarını anlatmak, balığı sevdirmek amacıyla örnek bir etkinliğe imza atıldı. Nazilli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Şehitler İlköğretim Okulu’nda ‘Balık yiyorum, sağlıklı büyüyorum” etkinliği gerçekleştirildi.

Aydınlı öğrencilere yurt dışında staj imkanı

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hibe almaya hak kazandığı proje sayesinde ildeki mesleki eğitim öğrencileri yurt dışında staj yapma imkânına kavuştu.

Nazilli’de 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Toplantısı yapıldı

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Toplantısını, İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy Başkanlığında gerçekleştirdi.

Nazilli’de okuma yarışması düzenlenecek

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap okumayı sevdirebilmek, okuduklarını yorumlayabilme becerisini geliştirebilmek, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilme yeteneği kazandırabilmek amacıyla ‘1 Kitap ,1000 Pencere’ adı altında kitap okuma yarışması düzenliyor.

Başkan Altıntaş, öğrencilerle bir araya geldi

Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Planlama ve Meslek Tanıma Etkinliği’ne katılan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, “Öğrencilerimizin gözlerindeki ışığa bakınca aydınlık yarınları görüyorum ve mutlu oluyorum” dedi.

Nazilli'de 'Yetişkin Özel Eğitim Kurs Merkezi' açıldı

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Millet Bahçesi’nde hayata geçirilen, Aydın’da ilk olma özelliğini taşıyan, yetişkin özel eğitim bireylerine yönelik Kurs Merkezi geniş bir katılımla törenle hizmete girdi.

Yenipazarlı Zehra, birinci seçildi

Yenipazar’da Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zehra Gümüş, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gıda İsrafını Önleme’ slogan yarışmasında birinci seçildi. Gümüş, ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’tan aldı.

Aydın BŞB, okulları yüz yüze eğitime hazırlıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Aydın’da okullar yüzyüze eğitime hazır

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş,  Aydın’daki 15 Şubat’ta açılacak olan okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu söyledi. 

Aydın’da yüz yüze eğitim başlıyor

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Şubat’tan itibaren ilde yüz yüze eğitimin başlayacağı duyurusunda bulunuldu. 

Aydın’da öğrencilere 180 tablet

Aydın’da TOBB’a bağlı borsa ve odaların başkanlarının bağışladığı 180 tablet bilgisayar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Eğitimde el ele vererek var olan sorunları aşıyoruz” diyerek başkanlara teşekkür etti.