Müzisyen Haberleri

Müzisyen Haberleri

Nazillili müzisyenden 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket

Nazilli’de müzisyenlik yapan Derviş Elmas, bir yurt dışı transfer merkezinde döviz bozdurma sırasında kendisine fazladan verilen bin TL’yi iade etti. Elmas’ın bu hareketi herkes tarafından takdir topladı.

Nazilli özlenen günlerine kavuştu

Ramazan ayında sahur vakti sokak sokak gezerek insanları uyandıran Ramazan davulcuları, pandeminin ardından vatandaşları sahura kaldırmak için işbaşı yaptı. Nazilli Kuşbaz Mahallesi’nde çocukluktan bu yana davulculuk yapan müzisyenlerden Muzaffer Demir, “Davulsuz Ramazan olmaz” dedi.

Yazın davulcu, kışın pilavcı

Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 50 yaşındaki Özgür Elmas, kafeler sokağında çay ocağında pilav yaparak geçimini sağlıyor.

Nazillili müzisyen Ali Dereli, minik Sümeyye’ye umut olacak

Nazilli’nin sevilen müzisyeni Ali Dereli, SMA hastası minik Sümeyye Kurtalış için sosyal medya hesabından canlı yayında sohbet ve sevilen şarkılarıyla hayranlarının karşısına geçecek.

Büyükşehir'in müzisyenlere destek konserleri devam ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle müzisyenlere verdiği destek kapsamında Belediye Meydanı’nda müzik ziyafeti yaşandı.

Çerçioğlu, müzisyenlere desteğe devam ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde işsiz kalan müzisyenleri desteklemek amacıyla konser etkinliklerine devam ediyor. Müzisyenler Uzun Çarşı’da verdikleri akustik konserle adeta kulakların pasını sildi.

Büyükşehir ve Kuşadası Belediyesi'nden müzisyenlere destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için Kuşadası'nın farklı noktalarında akustik konserler düzenlemeye başladı.

Büyükşehirin müzisyenlere desteği sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun süredir çalışamayan ve mağdur olan müzisyenleri desteklemek için konser etkinleri düzenledi. Bu kapsamda 5 müzisyen Sümerpark’ta ilk konserini verdi.

Sahnelere çıkamayan müzisyen sokaklarda pilav satıyor

Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 45 yaşındaki Eyüp Sevinç, koronavirüs tedbirleri kapsamında sahneler yasaklanınca para kazanmak için sokaklarda pilav satmaya başladı. Müzisyen Sevinç, “Sağlık her şeyin başı ancak ekonomik olarak çok zor durumdayız. Evlatlarımız var evimize ekmek götürmek zorundayız” dedi.

Başkan Ömel Günel, müzisyenlerle bir ilke imza atacak

Kuşadası Belediyesi, Covid-19 nedeniyle çalışmalarına ara vermek durumunda kalan sanatçılara destek olmak amacıyla yeni bir projeye imza attı. Kuşadası Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde resmi sosyal medya hesaplarından kentin sevilen sanatçılarının bir araya geldiği konserleri yayınlayacak.

Büyükşehir'den Aydınlı müzisyenlere destek

Aydın’da sosyal belediyecilik anlayışı ile farklı toplumsal gruplara desteklerde bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde eğlence işletmelerinin kapalı olmasından dolayı işsiz kalan müzisyenleri de unutmadı.