Nazilli Belediyesi Haberleri

Nazilli Belediyesi Haberleri

Nazilli’de deprem farkındalığı konferansı

Nazilli Kent Konseyi ve Nazilli Belediyesi iş birliğiyle “Deprem! Nerede hata yapıyoruz?” başlıklı konferans düzenlendi. Konferansta deprem hakkında bilinçlenmenin önemine vurgu yapıldı.

Nazilli’de çalışmalar devam ediyor

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeşil Mahalle 1872 sokak park alanında 4 adet metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

'Sevgi İzi' ile artık kaybolmayacaklar

Televizyon programcısı Müge Anlı tarafından kendini ifade edemeyen kişilerin kaybolmaları durumunda bulunmalarını kolaylaştırmak için başlatılan "Sevgi İzi" projesi, Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliği ile uygulanmaya başlandı.

Başkan Özcan, Nazilli Kent Konseyi tanışma toplantısına katıldı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Kent Konseyi tanışma toplantısına katıldı. Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, Yürütme Kurulu üyeleri ile meclis başkanlarıyla toplantı, Nazilli Belediyesi Hangar Kafe Restorant’ta gerçekleştirildi.

Ovacık’tan Nazilli Belediyesine tam not

Nazilli Belediyesi ekipleri, kent merkezine 17 kilometre mesafede bulunan Ovacık Mahallesi düğün salonu çevresinde kapsamlı düzenleme ve istinat duvarı yapım çalışmalarına başladı.

Kavacık'ta Nazilli Belediyesi’nden önemli hamle

Nazilli Belediyesi, kent merkezine 13 kilometre mesafede bulunan Kavacık Mahallesi’nde hayati önem taşıyan noktalarda yol yapım çalışmalarına başladı. 

Nazilli Belediyesi soğuk kış aylarında yuvaları ısıtıyor

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin farklı noktalarındaki tehlike arz eden ve budama işlemi yapılan ağaçlar, ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı olarak ulaştırılmak üzere şantiye bölgesine getirildi.

Nazilli Belediyesi’nden yol hamlesi

Nazilli Belediyesi ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yaklaşık 10 bin metrekare alanda temizlik ve yol yapım çalışmalarına başladı.

Aşağıörencik’te çalışmalar hızla devam ediyor

Nazilli Belediyesi ekipleri; Aşağıörencik Mahallesi’nde toprak kayması tehlikesi olan düğün salonu bölgesinde istinat duvarı yapım çalışmalarına başladı.

Nazilli Belediyesi’ne İzmir’den otobüs hibe edildi

Nazilli Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısında alınan kararla, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından hibe edilen otobüs kabul edildi.

Nazilli Belediyesi personellerine Acil Durum Eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi ve Ege OSGB iş birliğiyle Fen İşleri Müdürlüğü personellerine Acil Durum Eğitimi verilerek tatbikat yapıldı.

Nazilli'de konser çıkışı yürekler ağza geldi

Nazilli Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı konserinin ardından çıkışta dengesini kaybederek yere düşen yaşlı kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Cumhuriyet Özel Konseri kulakların pasını sildi

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, 'Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri' düzenledi. Programa konuk sanatçı olarak katılan TRT İzmir Radyosu Ses Sanatçısı Burcu Göktürk, dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

Türkiye’nin güçlü kadınları Nazilli’de buluştu

Nazilli’de 26 Ekim Kadın Muhtarlar Günü dolayısıyla Nazilli Belediyesi ev sahipliğinde Aydın Kadın Efeler Derneği ve Ege Kadın Buluşması Aydın Sekreteryası bileşenleri ilk kadın Muhtar Gül Esin’in kabrini ziyaret etti. 

Yeşil Mahalle’de çalışmalar genişletildi

Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından Yeşil Mahalle’de yürütülen çalışmalar genişletildi. 721 Sokak bağlantı yollarındaki bin 200 metrekare alanda yürütülen çalışmalara ek sokakların eklenmesi ile vatandaşların mağduriyeti giderilmiş oldu. 

Muhtar Kırbaş’tan Başkan Özcan’a teşekkür

Kentin dört bir yanında şanlı Türk bayrağını dalgalandırmayı sürdüren Nazilli Belediyesi, kent merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Aşağıörencik Mahallesi’ne dev Türk bayrağı dikti.

Nazilli’de şampiyon rahvan atlar yarıştı

Nazilli Belediyesi tarafından 10.’su düzenlenen Rahvan At Yarışları Nazilli Koşusu’nda, rahvan atların mücadelesi büyük heyecan yarattı.

Nazilli 10. Geleneksel Rahvan At Yarışları için geri sayım başladı

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın başkanlığında ve Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 10. Geleneksel Rahvan At Yarışları, 23 Ekim Pazar günü Bozdoğan yolu üzeri Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan sosyal etkinlik tesisinde yapılacak. 

Nazilli’nin dört bir yanında yollar yenileniyor

Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından Yeşil Mahalle 624 Sokak’ta başlatılan bağlantı yolu yenileme, bakım, onarım ve parke taşı döşeme çalışmalarında sona gelindi. 

Nazilli’de havuza düşen sokak köpeğini belediye ekipleri kurtardı 

Nazilli’de Sümer Rekreasyon alanındaki gölete düşen sokak köpeğini Nazilli Belediyesi Barınak ekipleri kurtardı. 

Nazillili 41 kişi sertifikalı AFAD Gönüllüsü oldu

AFAD, Nazilli Belediyesi, Kızılay, Afet ve Acil Haberleşme Cemiyeti (TRAC) ve Orman Genel Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yapılan Afet Gönüllüleri Buluşması ve sertifika töreni ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Nazilli'de Mevlid-i Nebi programı ilgi görmedi

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Nazilli Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi. Polis ve gazetecilerin de takip ettiği programa yaklaşık 30 kişinin katılması dikkat çekti.

Bozyurt’ta 30 yıl sonra yüzler güldü

Kentin dört bir yanında yol çalışmalarına devam eden Nazilli Belediyesi ekipleri, Bozyurt Mahallesi’nde yürütülen 2’nci etap faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

İsabeyli Mahallesinde yol yapım çalışmaları sürüyor

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İsabeyli Mahallesi’nde yeni yollar açmaya devam ediyor.

Nazilli’de "Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası" yapılacak

Nazilli Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası düzenliyor.

Minibüs şoförlerinden Nazilli Belediyesi’ne teşekkür

Yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerde yol bakım ve tadilat çalışmalarına hızla devam eden Nazilli Belediyesi, perşembe günleri kent pazarının kurulması nedeniyle minibüslerin park alanı olarak kullandığı Yeni Mahalle 78 Sokak’ta yenileme yaptı.

ATANIN GELİŞİ NAZİLLİ’DE 3 GÜN KUTLANDI

Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin ve Sümerbank Basma Fabrikası’nın açılış yıldönümü etkinlikleri kapsamında Nazilli Belediyesi'nin katkılarıyla Nazilli Kaymakamlığı tarafından 'Sümerbank Basma Fabrikası Paneli’  düzenlendi. 

Nazilli’de Aynur Serinkan’dan ilk kişisel sergi

Nazilli Belediyesi’ne ait Hangar Kafe’de İşleme sanatçısı Aynur Serinkan’ın el sanatları ve işleme kişisel sergisi açıldı.

Sümerbank Özel Konseri Nazilli’de kulakların pasını sildi

Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Sümerbank Özel Konseri verdi.

“Görkemli Hatıralar” TV programı, Nazilli’de yoğun ilgi gördü

Nazilli Belediyesi’nin katkıları ile Halk TV’nin her hafta ilgi ile izlenen Görkemli Hatıralar adlı canlı yayın programı, Sümer Rekresyon (Sümer Park) alanında gerçekleşti.