Nazilli Ticaret Odası Haberleri

Nazilli Ticaret Odası Haberleri

NTB’de ‘Bitkisel Zenginliğimizin Tarım Açısından Kullanılabilirlik’ konferansı

Nazilli Ticaret Borsası (NTB) ve Nazilli Ticaret Odası (NTO) 7’nci Meslek Komitesi’nin iş birliğiyle “Bitkisel Zenginliğimizin Tarım Açısından Kullanılabilirlik” konferansı düzenlendi.

Mesleki Eğitim Merkezi, Başkan Arslan'ı ağırladı

Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’ı okullarında misafir etti.

Nazilli Ticaret Odası'nda görevlendirmeler belli oldu

Nazilli Ticaret Odası’nda (NTO) 1 Ekim 2022 tarihinde komite üyeleri ve meclis üyeleri seçimleri ile başlayan resmi seçim süreci, oda meclisinin yaptığı ilk toplantıda meclis başkanı ve başkan yardımcıları seçiminin yapılması ile tamamlandı.

NTO'nun yeni meclis başkanı Süleyman Gürbüz oldu

Nazilli Ticaret Odası’nda eski başkan Gürdal Yüzügüler’den boşalan meclis başkanlığı görevine Süleyman Gürbüz seçildi.

Ticaret Odası’nda ‘Arslan’ devam edecek

Nazilli Ticaret Odası’nın yapılan olağan genel kurul seçimlerinde mavi liste ile yarışan mevcut başkan Nuri Arslan 12 komiteden 7’sini alarak seçimi kazandı. Beyaz Liste adayı Erol Karakuş’un 5 komite aldığı seçimde mevcut Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ise 2 oy farkla grubunu kaybetti.

Karakuş’tan ‘makam aracı’ çıkışı

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, 1 Ekim’de yapılacak olan Ticaret Odası seçimini kazanması halinde değeri 2 milyon TL olan makam arabasını kullanmayacağını, söz konusu makam aracını satacağını söyledi. Her faaliyete kendi araçlarıyla katılacaklarını ifade eden Karakuş, odaya misafir geldiğinde ise ulaşım hizmetini oda üyesi şirketlerden araç kiralayarak karşılayıp üyelere de destek olacaklarını söyledi.

Nuri Arslan baltayı taşa vurdu, gerçeği Milletvekili Erim açıkladı

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Nuri Arslan, ilçeye ikinci Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağı yönünde verdiği müjdeyi AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, yalanladı. AK Partili Erim, “OSB müjdesi için henüz çok erken.” dedi.

Erol Karakuş; “İlçelerimize yerinde hizmet sunacağız”

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, seçim çalışmaları için gittiği bölgelerde üyeler tarafından adeta ‘başkan’ gibi karşılanıyor.

Karakuş: "Ortak akıl ile yöneteceğiz"

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, göreve gelmeleri halinde Ticaret Odası’nı ortak akılla yöneteceklerini belirterek hesap verilebilir, şeffaf bir yönetim anlayışını ortaya koyacaklarını kaydetti. Karakuş, “Nazilli Ticaret Odası’nı tüm üyelerimizle birlikte yöneteceğiz.” İfadelerini kullandı.

Nazilli’de Erol Karakuş rüzgarı esiyor

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederek üyelerle bir araya gelen Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş’un rüzgarı sahada esiyor. Gün boyunca yüzlerce üyeyle buluşan Karakuş, her girdiği kapıda büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

Nazilli’ye mesleki ve teknik lisesi kazandırılacak

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Nazilli Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Lisesi’ni kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Karakuş, şoför esnafının destekçisi olacak

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, Nazilli Şoförler Odası Başkanı Seyfi Çalışkan’ı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Samimi bir ortamda geçen ziyarette projelerini anlatan Karakuş, “Proje ve çalışmalarımızla şoför esnafımıza destek olacağız.” dedi.

Karakuş, üyelere ücretsiz danışmanlık desteği sağlayacak

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, e-ticaret, dijital pazarlama ve sosyal medya üzerinden internet satışlarıyla gıda ürünleri pazarlayan üyelere ücretsiz eğitim ve tasarım danışmanlığı hizmeti vereceklerini açıkladı. Karakuş’un söz konusu projeleriyle Nazilli Ticaret Odası üyeleri, ticaret hacmini genişleterek ekonomik kazançlarını arttıracak.

“Ticaret alanlarını genişleteceğiz”

1 Ekim’de gerçekleştirilecek Nazilli Ticaret Odası seçimlerinde beyaz liste ile yarışa katılacağını açıklayan İnşaat Mühendisi Erol Karakuş, Nazilli ve çevre ilçelerde gençlerin, iş sahası yetersizliği nedeniyle yaşadıkları şehirleri terk etme eğilimi sergilediğini kaydetti. “Şehrimizin ve memleketimizin geleceği olan girişimciler ve iş arayan gençlerimizin umudu olacağız” diyen Karakuş, konuyla ilgili önemli planlamaları olduğunu belirtti.

Karakuş, hal esnafının derdini dinledi

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, Nazilli’deki Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret ederek hal esnafı ile bir araya geldi. Hal esnafının dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen Karakuş’a tüccarlardan tam destek geldi.

Karakuş, adaylığını açıkladı

Nazilli Genç İş Adamları Derneği Başkanı Erol Karakuş, Hangar Restoran’da düzenlediği basın toplantısında, Nazilli Ticaret Odası seçimlerinde beyaz liste ile başkan adayı olduğunu açıkladı. Karakuş, “Gelişim ve değişim için hazırız” dedi.

TOBB TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI TOPLANDI

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, üyelerin sorun ve taleplerini hükümete aktardı.

NTO’da STA VE TTA Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi

Dış Ticaret Serbest Ticaret Anlaşmaları (STA) ve Tercihli Ticaret Anlaşmaları (TTA) bilgilendirme toplantısı, Nazilli Ticaret Odası’nda düzenlendi.

NTO’nun fuar ziyaretleri sürüyor

Nazilli Ticaret Odası (NTO) tarafından düzenlenen fuar organizasyonları kapsamında bu yıl içerisinde 10 fuara katılım sağlandı.

Finans sektörü ve banka temsilcileri NTO’da buluştu

Banka ve finans sektörü temsilcileri Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıya bankaların şube müdürleri katıldı.

NTO, üyeleriyle iftar yemeğinde buluştu

Nazilli Ticaret Odası (NTO), Ramazan ayı münasebetiyle iftar programı düzenledi.

NTO’da Güç Birliği Toplantısı yapıldı

Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) ev sahipliğinde Güç Birliği Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül eşlik etti.

Kaymakam Yılmaz, NTO’yu ziyaret etti

Karacasu Kaymakamı Hatice Gamze Yılmaz, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı makamında ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

NTO’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı

Nazilli Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Esnaf odaları NTO çatısı altında bir araya geldi

Nazilli Ticaret Odası esnaf odaları ile bir araya gelerek güç birliğinde bulundu.

NTO'da Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi tanıtıldı

Nazilli Ticaret Odasının (NTO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'nin tanıtımı yapıldı.

"Tüm işletmeler derinden etkileniyor"

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, son dönemde elektriğe ve doğalgaza gelen zamların, üretim ve işletme maliyetlerinin açıklanan enflasyondan daha yüksek düzeylere çıkmasına sebep olduğunu açıkladı.

NTO’da KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı gerçekleşti

Nazilli Ticaret Odası (NTO) ile Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası iş birliğinde düzenlenen toplantıda, 2022 yılı KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

AK Partili Mustafa Savaş’tan NTO’ya ziyaret

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Nazilli AK Parti İlçe yönetimi Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı makamında ziyaret etti.

"Uzun Yaşam Projesi, Türkiye’de örnek olacak"

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasına 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Uzun Yaşam Projesi hakkında değerlendirmeler yapan Arslan, 2015 yılından bu yana takip ettikleri projenin Türkiye'ye örnek olacağını kaydetti.