Normalleşme Haberleri

Normalleşme Haberleri

Başkan Çerçioğlu: “Tedbirleri elden bırakmayın”

Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında her ne kadar normalleşme sürecinde olunsa da tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini söyledi.

Nazilli'de oyun hasreti sona erdi

Nazilli’de kahvehaneler, kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin yayımlanan genelge ile oyun yasağının kaldırılmasıyla ilk gün heyecanı yaşadı. Masaları dolduran müşteriler, tedbirler kapsamında oyun oynadı.

Başkan Çerçioğlu'ndan hükümete aşı ve yardım eleştirisi

Türkiye'nin koronavirüs salgınından çok fazla etkilendiğini savunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Avrupa Birliği ülkeleri ve gelişmiş ülkeler, aşıya bizden daha önce ulaştıkları için elbette normalleşmeye bizden daha hızlı geçtiler. Onlar ve onların hükümetleri, vatandaşlarına çok ciddi anlamda destekte bulundular. Ama biz bu desteği göremedik" dedi.

Özlem başkan, kahvehane esnafını yalnız bırakmadı

Kademeli normalleşmeyle birlikte kahvehaneler uzun zaman sonra kepenklerini açarak müşterilerini beklemeye başladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 15 aydır kapalı olan kahvehane esnafına bol kazançlar dilerken esnaflara Büyükşehir Belediyesi tarafından da maske ve dezenfektan desteğinde bulunuldu.

Aydın’da kahvehaneler 49 gün sonra açıldı

Aydın’da koronavirüs salgını dolayısıyla geçici olarak kapatılan kahvehaneler, yeni kademeli normalleşme kararıyla 49 gün sonra yeniden hizmete açıldı. İş yerlerinde müşterilerini ağırlayan kahveci esnafı, yeniden dükkanlarını açmanın sevincini yaşadı.

Aydın esnafı 1 Haziran’ı bekliyor

Aydın’da koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf, 1 Haziran’ı bekliyor. 1 Haziran’da açıklanması beklenen yeni normalleşme takvimiyle esnaf kısıtlama olmadan işyerlerini açma umuduyla adeta gün sayıyor.

Arslan; 'İş yeri yasaklarının 1 Haziran'a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır'

İşletme sahiplerinin yaşadığı zor durumun görmezden gelinmesinin, telafisi mümkün olmayan kayıplara neden olacağını belirten Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “İş yeri yasaklarının 1 Haziran’a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır.” dedi.

Akdoğan: “Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadı”

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, 17 günlük tam kapanmanın ardından kademeli normalleşme genelgesi ile ay sonuna kadar uzatılan yasakların, çok sayıda sektörü içinden çıkılmaz derecede zor durumda bıraktığını söyledi. Akdoğan, “Üyelerimizin artık dayanacak gücü kalmadı, finansal sorunlarına acilen çözüm bulunmalı” dedi.

Nazilli protokolü dinamik denetim yaptı

Nazilli’de kontrollü normalleşme döneminde uygulanan ‘Dinamik Denetim Modeli’nde Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın katılımıyla denetim gerçekleştirildi.  

Nazilli protokolü dinamik denetim yaptı

Nazilli’de kontrollü normalleşme döneminde uygulanan ‘Dinamik Denetim Modeli’nde Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın katılımıyla denetim gerçekleştirildi.  

Aydınlılar 91 gün sonra hafta sonu kısıtlamasız sokağa çıktı

Aydın’da vatandaşlar, pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında kısıtlama olmadan tam 91 gün sonra hafta sonu sokağa çıktı. Gündüz saatlerinde kısıtlama olmadan sokağa çıkan vatandaşların yanı sıra esnaf da dükkanlarını açarak hizmet verdi. 

Deveciler, güreşler için umutlu

Salgınla mücadelede kontrollü normalleşme dönemine girilmesi, Aydın'da devecileri, güreşler için umutlandırdı. Devecilerin salgın tedbirlerine uygun olarak güreşlerin yapılması talebi, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a iletilecek.

Aydın’da normalleşme konuşuldu

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlık ettiği toplantıda, Aydın’da normalleşme sürecinde atılacak adımlar görüşüldü. 

Çerçioğlu'ndan 'tedbiri elden bırakmayın' çağrısı

Kontrollü normalleşmenin başladığı Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşlara sağlıklarını korumak için tedbiri elden bırakmama çağrısında bulundu.

Ülken, 'Tam açılabildiğimiz günleri görmemiz dileğiyle'

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, normalleşme süreci kapsamında alınan kararlarla ilgili açıklamada bulundu. 

Aydın, normale dönüyor

Aydın’ın koronavirüs açısından orta risk grubunda yer almasının ardından ilde kontrollü normalleşme sürecine girildi. İldeki kafeterya ve halı saha gibi işletmeler saat ve kapasite sınırlaması ile faaliyet göstermeye başlarken, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. 

Vali Aksoy, 'Düşük riskli iller arasında olmak bize bağlı'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, kontrollü normalleşme sürecinde Aydın orta riskli iller arasında yer aldığını belirtti. 

Karacasu'da çömlekçiler hareketlenmeye başladı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde tarihi bir mesleği yaşatan çömlekçiler normalleşmeyi dört gözle beklerken, havaların iyi gitmesiyle perakende müşterilerini ağırlamaya başladı. 

Nazilli polisi korona denetimi yaptı

Kademeli normalleşme sürecinin başlamasına az bir süre kala Nazilli Emniyeti, denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Vali Aksoy, 'Normalleşmek istiyorsak kurallara uyacağız'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 1 Mart’tan itibaren geçilecek normalleşme süreciyle ilgili Aydınlılara uyarıda bulundu. Vali Aksoy, “Normalleşmek istiyorsak kurallara uyacağız” dedi. 

Vali Aksoy’dan koronayla ilgili sevindiren açıklama

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın’ın koronavirüs vaka sayıları en düşük olan büyükşehir illeri arasında 7’nci sırada olduğunu söyledi. Vaka sayılarının daha aşağıya çekilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Aksoy, Mart ayı ile birlikte normalleşme süreciyle ilgili adımların atılacağını ifade etti.