Nto Haberleri

Nto Haberleri

NTB’de ‘Bitkisel Zenginliğimizin Tarım Açısından Kullanılabilirlik’ konferansı

Nazilli Ticaret Borsası (NTB) ve Nazilli Ticaret Odası (NTO) 7’nci Meslek Komitesi’nin iş birliğiyle “Bitkisel Zenginliğimizin Tarım Açısından Kullanılabilirlik” konferansı düzenlendi.

Nazilli Ticaret Odası'nda görevlendirmeler belli oldu

Nazilli Ticaret Odası’nda (NTO) 1 Ekim 2022 tarihinde komite üyeleri ve meclis üyeleri seçimleri ile başlayan resmi seçim süreci, oda meclisinin yaptığı ilk toplantıda meclis başkanı ve başkan yardımcıları seçiminin yapılması ile tamamlandı.

NTO'nun yeni meclis başkanı Süleyman Gürbüz oldu

Nazilli Ticaret Odası’nda eski başkan Gürdal Yüzügüler’den boşalan meclis başkanlığı görevine Süleyman Gürbüz seçildi.

Nazilli'de dillere destan düğün

Nazilli’nin sevilen ve tanınan iş adamı Taner Günana’nın kızı Hazal ile iş adamı Kazım Cintosun’un oğlu Mustafa, rüya gibi bir düğünle dünyaevine girdi. Düğün, iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi.

“Yerel ve Doğal Ürünler Ticaret Merkezi” Nazilli’de hayat buluyor

Nazilli’nin en önemli değeri, 1671 yılında Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde de dile getirdiği NTO’nun patentli ürünü ‘Nazilli İnciri’, vizyon proje ile dünyaya tanıtılacak.

NTO’da STA VE TTA Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi

Dış Ticaret Serbest Ticaret Anlaşmaları (STA) ve Tercihli Ticaret Anlaşmaları (TTA) bilgilendirme toplantısı, Nazilli Ticaret Odası’nda düzenlendi.

NTO’nun fuar ziyaretleri sürüyor

Nazilli Ticaret Odası (NTO) tarafından düzenlenen fuar organizasyonları kapsamında bu yıl içerisinde 10 fuara katılım sağlandı.

Finans sektörü ve banka temsilcileri NTO’da buluştu

Banka ve finans sektörü temsilcileri Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıya bankaların şube müdürleri katıldı.

NTO, üyeleriyle iftar yemeğinde buluştu

Nazilli Ticaret Odası (NTO), Ramazan ayı münasebetiyle iftar programı düzenledi.

NTO’da Güç Birliği Toplantısı yapıldı

Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) ev sahipliğinde Güç Birliği Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül eşlik etti.

'Etekler ve Pantolonlar' izleyicileri büyüledi

Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar ve Kimya Gökçe Aytaç’ın sahnelediği tiyatro oyunu 'Etekler ve Pantolonlar', Nazilli'de seyirci ile buluştu.

Kaymakam Yılmaz, NTO’yu ziyaret etti

Karacasu Kaymakamı Hatice Gamze Yılmaz, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı makamında ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

NTO’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı

Nazilli Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Esnaf odaları NTO çatısı altında bir araya geldi

Nazilli Ticaret Odası esnaf odaları ile bir araya gelerek güç birliğinde bulundu.

NTO'da Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi tanıtıldı

Nazilli Ticaret Odasının (NTO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'nin tanıtımı yapıldı.

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri Portekiz’e gitti

Nazilli Fen Lisesi’nin dahil olduğu ‘Human Rights for a Fairy Land’ isimli Erasmus projesinin ilk toplantısı, Portekiz’in Alfandega da Fe şehrindeki Agrupamento de Escolas do Concello okulunda düzenlendi.

Nazilli’ye Arslan’dan ‘mesleki eğitim okulu’ müjdesi

Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü’nün imza törenine katılan NTO Başkanı Nuri Arslan, Nazilli’ye yeni bir mesleki eğitim okulu müjdesi verdi.

NTO’da KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı gerçekleşti

Nazilli Ticaret Odası (NTO) ile Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası iş birliğinde düzenlenen toplantıda, 2022 yılı KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

AK Partili Mustafa Savaş’tan NTO’ya ziyaret

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Nazilli AK Parti İlçe yönetimi Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı makamında ziyaret etti.

"Uzun Yaşam Projesi, Türkiye’de örnek olacak"

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasına 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Uzun Yaşam Projesi hakkında değerlendirmeler yapan Arslan, 2015 yılından bu yana takip ettikleri projenin Türkiye'ye örnek olacağını kaydetti.

NTO’dan Buharkent’e eğitim desteği

Nazilli Ticaret Odası tarafından Buharkent’e eğitim desteğinde bulunuldu. Bu çerçevede eğitim araç ve gereçleri İstiklal İlkokulu’na teslim edildi.

NTO’dan Fen Lisesi'ne başarı ödülü

Nazilli Ticaret Odası, Teknofest 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji yarışmasında Türkiye 1.’si olan Nazilli Fen Lisesi'ne 3D yazıcı bağışladı.

Nazilli İİBF ve NTO arasında iş birliği protokolü imzalandı

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Nazilli Ticaret Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

NTO’dan Ödemiş ve Torbalı Ticaret Odası’na ziyaret

Nazilli Ticaret Odası (NTO), kıyaslama ziyaretleri kapsamında Ödemiş ve Torbalı Ticaret Odasını ziyaret etti.

NTO'dan yeni kaymakamlara 'hayırlı olsun' ziyareti

Nazilli Ticaret Odası, sorumluluk alanı içinde bulunan Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan ve Yenipazar ilçelerinin yeni atanan kaymakamlarına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Arslan’dan fuar değerlendirmesi

Almanya’nın Köln şehrinde 09-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Anuga Gıda Fuarı’ndan dönen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, fuarı değerlendirdi. Arslan, “Fuarda yer alan NTO üyesi firmalar için Ticaret Odasının da orada bulunması moral kaynağı olmuştur” dedi.

NTO’nun Almanya gıda fuarındaki standına büyük ilgi

Dünyanın en büyük gıda fuarı olarak kabul edilen Almanya’daki ANUGA Organizasyonunda stant açan Nazilli Ticaret Odası’nın standı büyük ilgi gördü. Fuarda stant açan tek Odanın Nazilli Ticaret Odası olması dikkat çekti.

Arslan, “İhracatta yükseliş sürüyor”

Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Aydın’ın 2021 yılı Eylül ayı ihracat rakamları hakkında bilgiler verdi. Arslan, “İlimizin 2021 yılı Eylül ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23 artmıştır” ifadelerini kullandı.

NTO ‘Karacasu Keşkeği’ni tescilledi

Aydın’ın Karacasu ilçesinin ünü sınırları aşan lezzeti keşkeği, Nazilli Ticaret Odası tarafından tescillendi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuru olumlu sonuçlanırken keşkek, Aydın’ın 21, Karacasu’nun 4 tescilli değerinden biri oldu.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’dan NTO’ya ziyaret

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Erol, Başkan Arslan'a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.