Pandemi Haberleri

Pandemi Haberleri

Nazilli'de düğün salonu sahipleri dert yandı

Düğün salonu işletmecisi Ramazan Kartal, pandeminin etkisinden kurtulmanın sevincini yaşarken bu sefer de hem düğün ve organizasyoncuların hem de tüketici fiyatlarının artmasından dolayı sektörün çok olumsuz etkilediğini açıkladı.

Başkan Özcan, dur durak bilmiyor

Pandemi sürecinden bu yana makamını sokaklara kuran Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra ilçe genelinde düzenlenen sosyal etkinliklere katılarak kentin gelişimine katkı sunan projelere bizzat destek veriyor.

Nazilli özlenen günlerine kavuştu

Ramazan ayında sahur vakti sokak sokak gezerek insanları uyandıran Ramazan davulcuları, pandeminin ardından vatandaşları sahura kaldırmak için işbaşı yaptı. Nazilli Kuşbaz Mahallesi’nde çocukluktan bu yana davulculuk yapan müzisyenlerden Muzaffer Demir, “Davulsuz Ramazan olmaz” dedi.

Aydın BŞB, vatandaşları iftar sofralarında buluşturacak

Pandemi nedeniyle son iki yıldır kurulamayan geleneksel iftar sofraları, bu yıl vatandaşları bir araya getirecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi de 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı boyunca tüm ilçelerde iftar sofraları kuracak. Büyükşehir Belediyesi’nin kazanlarında pişecek olan bereketli iftar yemekleri, gönülleri ısıtan birlik ve beraberlik sofralarında vatandaşlara sunulacak.

Pandeminin yıldızı brokoli

Tam bir şifa deposu brokoli, Nazilli’nin en büyük halk pazarı olan Perşembe Pazarı’nda tazecik görüntüsüyle yerini aldı.

Kuyucak'ta pehlivan develer görücüye çıktı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde geçen yıl pandemi nedeni ile yapılamayan geleneksel deve güreşi festivali, geniş katılımla gerçekleştirildi. Komite kararı ile güreşseverlerden giriş ücreti alınmadı.

'Pandemi döneminde yanımızda bir tek Özlem başkan vardı'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Bülent Tezcan, Söke’de oda başkanları ile bir araya geldiği ziyarette oda başkanlarından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür üstüne teşekkür geldi.

Nadeem, üniversite öğrencileriyle buluştu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi söyleşileri, pandemi koşulları sebebiyle verilen aradan sonra yeniden başladı.

İl Pandemi Kurulu’nun tavsiye kararları açıklandı

Aydın İl Pandemi Kurulu’nda koronavirüs salgınıyla mücadelede virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tavsiye kararlar açıklandı.

İl Pandemi Kurulu toplandı

Aydın İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında yapıldı.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, kültürün tadını çıkarıyor

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, pandemi sonrası Avrupa’dan gelen ilk misafirlerini ağırlıyor.

Jantsa uçtu

Aydın’ın dev sanayi kuruluşu Jantsa, 2021 yılı 3. çeyrek finansal verilerini Borsa İstanbul’da açıkladı. Pandemi döneminde büyümeye devam eden Jantsa, geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 49 arttırdı.

Soğuk algınlığına karşı turşu tavsiyesi

Grip, soğuk algınlığından korunmak ve özellikle de pandemi döneminde bağışıklık sistemini güçlü tutmak için turşunun tercih edildiğini belirten Nezahat Yeniçulha, “Pandemi süreci ile birlikte bağışıklığı güçlendirmek için turşu tercih edilen gıdalardan oldu. Siparişlerim bu günlerde arttı, grip ve soğuk algınlığına birebir” ifadelerini kullandı.

Nazilli Belediyesi, HES kodu sorgulamada yeni dönem başlattı

Pandemi döneminde aldığı tedbirlerle vatandaşın takdirini toplayan Nazilli Belediyesi, HES kodu sorgulamada yeni bir dönemin startını verdi.

Nazender, 6 Ekim'i kutladı

Nazilli Engelliler Derneği (NAZENDER) 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü dolayısıyla pandemi tedbirleri kapsamında farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

Nazilli Belediyesi’nden esnafa bir destek daha

Pandemi süresince dükkanını açamayan iş yeri sahiplerine destek olan Nazilli Belediyesi, esnaflardan gelen yoğun talep üzerine koli ile şeker dağıtımının 2. etabına başladı.

ADÜ Yenipazar MYO Akademik Kurul toplantısı yapıldı

ADÜ Yenipazar’da bulunana Meslek Yüksekokulu Güz Dönemi Akademik Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda dersler üzerine ve pandemi de dikkat edilmesi gibi konular ele alındı.

Nazilli’de kuru incir alım sezonu başladı

Nazilli’de kuru incir alım sezonu başladı. Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Pandemi sürecinin getirdiği ekonomik kayıpların en kısa sürede telafi edileceğine inanıyorum. Bu telafinin en güzel yolu da ihracattır” dedi.

Buharkent Belediyesi'nden esnafa bin liralık destek

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, pandemi nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan ilçe esnafına bin liralık nakdi destek sağlayacaklarını açıkladı.

NAZGEM’in ücretsiz telafi kursları başlıyor

Nazilli Belediyesi’nce ‘herkese eğitim’ sloganı ile hayata geçirilen NAZGEM, pandemi nedeniyle düzenli olarak okula gidemeyen öğrenciler için 02-30 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz olarak telafi eğitimi verecek.

Başkan Özcan, Uzun Çarşı esnafıyla buluştu

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Uzun Çarşı’da esnafla bir araya geldiği programda pandemi süreci ve sonrası ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak; ekonomik olarak zor dönemden geçen hemşehrilerine destek vermeye devam edeceğinin altını çizdi.

Çerçioğlu, müzisyenlere desteğe devam ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde işsiz kalan müzisyenleri desteklemek amacıyla konser etkinliklerine devam ediyor. Müzisyenler Uzun Çarşı’da verdikleri akustik konserle adeta kulakların pasını sildi.

Alıcık, 'Çerçioğlu esnafa bakış açısını ortaya koymuştur'

Aydın’da pandemi döneminde faal olarak çalışan işletmelere en az bin liralık yardımda bulunulması için belediye meclisinde teklif verdiklerini belirten MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu merkezi yönetimi adres göstererek esnafımıza bakış açısını ortaya koymuştur” dedi.

NTO sosyal medya performansıyla takdir topladı

Nazilli Ticaret Odası (NTO), pandemi döneminde sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanarak güncel bilgi akışı sağladı. Yaşanan gelişmelerle ilgili bilgileri anında üyelerine ileten NTO, sosyal medya performansıyla takdir topladı.

Büyükşehir ve Kuşadası Belediyesi'nden müzisyenlere destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için Kuşadası'nın farklı noktalarında akustik konserler düzenlemeye başladı.

Büyükşehirin müzisyenlere desteği sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun süredir çalışamayan ve mağdur olan müzisyenleri desteklemek için konser etkinleri düzenledi. Bu kapsamda 5 müzisyen Sümerpark’ta ilk konserini verdi.

Alptekin: "Bırakın da dümene Millet İttifakı geçsin"

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti iktidarının başarısız politikaları ve pandemi koşulları nedeniyle esnaf, çiftçi ve çalışanların üzerindeki karamsar tablonun her geçen gün daha da kötüleştiğini savundu. Alptekin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini iddia etti.

Bozdoğan’da yıl sonu sergisi göz kamaştırdı

Bu yıl pandeminin gölgesinde gerçekleştirilen 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlama programları kapsamında Bozdoğan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan yıl sonu sergisi beğeni topladı.

Kuşadası Belediyesi'nden esnafa 3. destek paketi geldi

Türkiye’de kiracısının borcunu silen tek belediye olan Kuşadası Belediyesi’nden, pandemi nedeniyle ekonomik olarak mağduriyet yaşayan esnafa bir destek daha geldi.

Başkan Günel, bir kez daha KEBB encümen üyesi oldu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kıyı Ege Belediyeler Birliğinin Mayıs ayı olağan toplantısında bir kez daha encümen üyeliğine seçildi. Pandemi ile mücadele, turizm hareketleri ve sağlık hizmetleri gibi konuların ele alındığı toplantıda Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ise yeniden Kıyı Ege Belediyeler Birliği başkanlığına seçilerek güven tazeledi.