Pilav Haberleri

Pilav Haberleri

Nazilli'de Süleyman Demirel anıldı

Nazilli Belediyesi tarafından, 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölümünün 7’nci yıldönümünde Belediye Meydanı’nda 5 bin kişilik tavuklu pilav hayrı yaptı.

Milli Görüş Lideri Erbakan, Nazilli’de anıldı

Vefatının 11. yıl dönümünde merhum başbakan Necmettin Erbakan için, Nazilli Belediye Meydanı’nda anma programı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda katılımcılara 5 bin kişilik tavuk, pilav ve ayran ikram edildi.

Yazın davulcu, kışın pilavcı

Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 50 yaşındaki Özgür Elmas, kafeler sokağında çay ocağında pilav yaparak geçimini sağlıyor.

Nazilli Belediyesi’nden Sarıkamış şehitleri için hayır etkinliği

Sarıkamış Şehitleri için Nazilli Belediye Meydanı’nda pilav-tavuk hayrı düzenlendi.

Şehit Teğmen Muhammet Can Sevim unutulmadı

Nazilli Belediyesi, Van'ın Çaldıran ilçesinde 22 Kasım 2018'de askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen Teğmen Muhammet Can Sevim için Belediye Meydanı’nda 5 bin kişilik tavuklu pilav hayrı gerçekleştirdi.

Nazilli Belediyesi’nden Atatürk için 5 bin kişilik hayır programı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Nazilli Belediyesi tarafından 5 bin kişilik pilav tavuk hayrı yapıldı.

Başbakan Ecevit, Nazilli’de anıldı

Başbakan Bülent Ecevit’in 15. ölüm yıl dönümü dolayısıyla Nazilli Belediyesi 5 bin kişilik pilav hayrı yaptı.

Merhum Başbakan Erbakan Nazilli’de anıldı

Nazilli Belediyesi, Hocalı Katliamı’nın 29. yıldönümü ve merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. yılı dolayısıyla tavuk pilav hayrı yaptı.

Başkan Özcan’dan merhum muhtara vefa

Nazilli Belediyesi, 55 yaşında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Hamidiye Mahalle Muhtarı Özkan Ergin için pilav hayrı yaptı.

Nazilli Belediyesi Fırat Çakıroğlu’nu unutmadı

Nazilli Belediyesi tarafından Belediye Meydanında, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde çıkan kavgada PKK yanlısı bir grup tarafından bıçaklanarak hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için 2 bin kişilik pilav hayrı gerçekleştirdi. 

Sahnelere çıkamayan müzisyen sokaklarda pilav satıyor

Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 45 yaşındaki Eyüp Sevinç, koronavirüs tedbirleri kapsamında sahneler yasaklanınca para kazanmak için sokaklarda pilav satmaya başladı. Müzisyen Sevinç, “Sağlık her şeyin başı ancak ekonomik olarak çok zor durumdayız. Evlatlarımız var evimize ekmek götürmek zorundayız” dedi.