Süleyman Bülbül Haberleri

Süleyman Bülbül Haberleri

‘DSİ, AFAD, Karayolları sel felaketinde sınıfta kaldı’

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın ve çevre ilçelerde yaşanan sel felaketlerinde vatandaşın, çiftçinin zor duruma düştüğünü; DSİ, AFAD ve Karayollarının sınıfta kaldığını açıkladı.

CHP’li Bülbül’den benzin zamlarına tepki

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, akaryakıtın ve dövizin yükselmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İktidarı eleştiren Bülbül, “Ülkenin ve milletin bu duruma düşmesinin sorumlusu tek adam ve yönetimidir.” ifadelerini kullandı.

“Fiyatların artmasının nedeni stokçuluk değil AKP”

Hakimler ve savcı adaylığı kurumunun kaldırılması, noterlerin atamalarında değişiklik ve stokçulukla ilgili ceza artırımı öngören kanun teklifinin görüşmeleri Adalet Komisyonunda tamamlandı. Komisyon görüşmelerinde konuşan komisyon üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yargı bağımsız ve tarafsız olmadığı sürece yargı paketleriyle hukukun üstünlüğünün sağlanamayacağını söyledi.

CHP'li Bülbül, Nazilli'de pazar esnafını ziyaret etti

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Nazilli pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirip vatandaşlarla bir araya geldi.

Bülbül, esnafın sorunlarını başkanlardan dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli’de bulunan esnaf odası başkanlarına hem hayırlı olsun ziyaretinde bulundu, hem de dert ve sorunlarını birinci ağızdan dinledi.

NTO’da Güç Birliği Toplantısı yapıldı

Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) ev sahipliğinde Güç Birliği Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül eşlik etti.

'BU KANUN SEÇİM ÖNCESİ GÖZ BOYAMA İŞİDİR'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili getirilen kanun teklifini “seçim öncesi göz boyama” şeklinde tanımladı. Bülbül, “İstanbul sözleşmesinden çıktınız. Şimdi hatanızın üstünü örtmeye çalışıyorsunuz ama getirdiğiniz kanun teklifi tam bir fiyasko” dedi.

“Birinci sınıfa ayrılan hakimlerin kaçı AKP üyesi?”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Milletvekili Seçim Kanununun Anayasa Komisyonu’nda yapılan görüşmelerinde konuştu. Bülbül, “Bugün itibarıyla 3 bin 763 birinci sınıf hâkim, bin 368 de birinci sınıfa ayrılan hâkim var. Bunların kaçı AKP üyesi, açıklansın” dedi.

CHP’li Bülbül’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a zeytin tepkisi

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, zeytin alanlarını maden sahalarına açan yönetmelikle ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın hiçbir açıklama yapmadığını belirterek tepki gösterdi.

CHP’li Bülbül, “Sütün fiyatı 4 buçuk, yemin ise 8 kat arttı”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, süt üretiminde bile dünya standartlarının altında kaldığımızı belirterek “Sütün fiyatı 4,5, yemin fiyatı 8 kat arttı. Artık üretici hayvanlarını kesiyor” dedi.

CHP'li Bülbül'den kötü haber

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, koronavirüs testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

'Bu zamlarla emekli nasıl yaşasın?'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli’de birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

CHP’li Bülbül’den iptal davasına destek

Didim'de hayata geçirilmek istenen Kültür Balıkçılığı Tesisleri Kapasite Artış Projesi’yle ilgili olarak CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu. Bülbül, açıklamasında ÇED süreciyle ilgili davanın sürdüğünü hatırlatarak, CHP olarak Didim halkının yanında olacaklarını belirtti.

Tarım Bakanlığı'ndan Bülbül'e cevap geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün Tarım ve Orman Bakanlığına dal kanseri ile ilgili yönelttiği yazılı soru önergesine cevap geldi.

CHP’li Bülbül, “Sıra Aydın'ın kirazını yok etmeye mi geldi?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Kirazlı Mahallesi’nde 300 dönüm araziye güneş enerji santralleri kurulacak olmasına tepki göstererek, “Aydın'ın inciri, kestanesi bitti sıra kirazını yok etmeye mi geldi?” dedi.

CHP'li Bülbül'den AK Partili Savaş'a tepki

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBBM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ın Nazilli’de Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) yönetimi, oda başkanları ve firma sahipleri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini yönelik açıklamalarına CHP Aydın Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Av. Süleyman Bülbül’den tepki geldi.

CHP’li Bülbül'den Sedef Kabaş’a destek açıklaması

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında açıklama yaptı. Bülbül, “Erdoğan; kendisine basit bir eleştiri geldiğinde dahi bunu hakaret olarak görüyor. Saray’ın yargısı da bu düzenin baş rolünü oynuyor.” dedi.

CHP’li vekillerden Yetişkin’e ziyaret

CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Aydın Baro Başkanı Anıl Yetişkin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP’li Bülbül, “Türkiye’de 349 vakıf yurdu var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün cemaat ve vakıflara ait yurtlara ilişkin sorusu yanıtlandı. Buna göre Türkiye’de 49 vakfa ait 349 yurt bulunuyor.

CHP’li Bülbül: “Arazilerin vasfı hangi gerekçeyle değişti?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün daha önce “tarım arazisi” dediği ve imara izin vermediği arazilerle ilgili arazi vasfının değiştirilmesini Tarım ve Orman Bakanlığına sordu. CHP'li Bülbül, “Bir yıl gibi kısa bir sürede arazilerin vasfı hangi gerekçeyle değişmiştir?” diyerek konuyla ilgili yanıt beklediklerini aktardı.

CHP’li Bülbül, “Özelleştirme İdaresi, emlakçı, pazarlamacı ofisi”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye’nin en büyük emlakçısına dönüştüğünü belirterek, “Her şeyi bitirdiniz şimdi arsaları, tarlaları satıyorsunuz. Bu ülkenin topraklarına, bu ülkenin milletine saygılı olun biraz.” dedi.

CHP’li Bülbül, “Ahlaktan, Meclis’in itibarından bahsedecek son parti AKP”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Partili Mustafa Savaş’ın sosyal medya paylaşımına karşı, “Ahlaktan, Meclis’in itibarından bahsedecek son parti AKP” dedi.

CHP'li Bülbül, "Adalet Bakanlığı'na ulaşılmıyor"

Adalet Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Bakanlığa toplam 6 bin 351 soru önergesi verildiğini, bunların 4 bin 949’unun yani yüzde 77,92’sinin cevaplanmadığını, sadece bin 303 önergenin cevaplandığı belirtti. CHP’li Bülbül, “Bütçe sunuşunuzda güven veren ve erişilebilir bir adalet sisteminden bahsediyorsunuz ama size ulaşamıyoruz.” dedi.

'Müteahhitler zengin ediliyor, ceremesini yurttaş çekiyor'

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Bakan Adil Karaismailoğlu’na hem Aydın-Denizli otoyolunun sözleşme ayrıntılarını sordu hem de Aydın’da bir türlü hayata geçirilemeyen projeleri gündeme getirdi.

CHP’li Bülbül, “Bereket değil, ekmek kuyruğu”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Meclis’te vatandaşların ucuz gıda kuyruklarına girdiği fotoğrafları göstererek, “Bunlar bereket kuyrukları değil, bunlar varlık kuyrukları değil, bunlar vatandaşın ekmek kuyrukları arkadaşlar.” dedi.

CHP’li Bülbül’den ‘Eşek Adası’ sorusu

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Dışişleri Bakanlığı bütçesinde Eşek Adası’nın 2004 yılından beri fiili olarak Yunanistan tarafından işgal edildiğini ve Lozan Anlaşması’nın ihlal edildiğini belirterek Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na “Eşek Adasının resmi statüsü nedir?” diye sordu.

CHP’li Bülbül’den kanun teklifine tepki

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, boşanmış ebeveynler ve hacizli malların alım satımıyla ilgili değişiklik içeren kanun teklifine tepki gösterdi. Bülbül, çocuğun üstün yararının sunulan teklifte yok sayıldığını ifade etti.

CHP’li Bülbül, depreme dayanıksız okulların peşini bırakmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Aydın’daki depreme dayanıksız okulları tekrar gündeme getirdi.

Aydın'daki devasa yarıklar meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’ın Germencik ilçesinde meydana gelen devasa toprak yarıklarıyla ilgili Meclis’te komisyon kurulmasını talep etti.

CHP'li Bülbül'den kestane için komisyon talebi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, kestanenin bu yıl rekolte kaybına uğradığını ve pazar fiyatının arttığını dile getirdi. Bülbül, rekolte düşüklüğünün sebeplerinin araştırılması, üreticilerin neden olarak gösterdiği kuraklık ve dal kanseri hastalığı için çözüm yolları geliştirilebilmesi amacıyla komisyon kurulmasını talep etti.