Yasak Haberleri

Yasak Haberleri

'Yasaklarla turizmin kalkınması mümkün mü?'

Kuşadası İlçesi’nde bulunan Milli Park’ın ihalesini alarak 16 milyon lira yatırım yapan Sökeli İş İnsanı Serkan Göl, tüm belgelerini tamamlayıp, TAPDK belgesi aldığını ancak 15 gün sonra belgesinin iptal edilmek için Kaymakamlığın çalışma başlattığını iddia ederek duruma isyan etti.

Nazilli’de kaçakçılık operasyonu

Nazilli Polisi, 1 hafta içinde 3 ayrı adrese yaptığı operasyonla birçok yasaklı madde ele geçirdi.

Arslan; 'İş yeri yasaklarının 1 Haziran'a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır'

İşletme sahiplerinin yaşadığı zor durumun görmezden gelinmesinin, telafisi mümkün olmayan kayıplara neden olacağını belirten Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “İş yeri yasaklarının 1 Haziran’a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır.” dedi.

Yasak kalktı, vatandaşlar kendilerini sokağa attı

Aydın'ın Efeler ilçesinde tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından, çeşitli gerekçelerle evlerinden dışarıya çıkan vatandaşlar, cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşturdu.

Akdoğan: “Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadı”

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, 17 günlük tam kapanmanın ardından kademeli normalleşme genelgesi ile ay sonuna kadar uzatılan yasakların, çok sayıda sektörü içinden çıkılmaz derecede zor durumda bıraktığını söyledi. Akdoğan, “Üyelerimizin artık dayanacak gücü kalmadı, finansal sorunlarına acilen çözüm bulunmalı” dedi.

Sahnelere çıkamayan müzisyen sokaklarda pilav satıyor

Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 45 yaşındaki Eyüp Sevinç, koronavirüs tedbirleri kapsamında sahneler yasaklanınca para kazanmak için sokaklarda pilav satmaya başladı. Müzisyen Sevinç, “Sağlık her şeyin başı ancak ekonomik olarak çok zor durumdayız. Evlatlarımız var evimize ekmek götürmek zorundayız” dedi.

Aydın’da çocukların sokakta çalışması yasaklandı

Aydın Valiliği, çocukların sokakta çalışmalarına veya çalıştırılmalarına yasak getirdi. Çocuklar, sokaklarda hurda toplama, su, mendil, sakız satma veya araba camı silme gibi işlerde çalışamayacak.