Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

Şimşek, yeni eğitim yılı açılışına katıldı

Nazilli’de İlçe Mili Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcında İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılış programına katıldı. Şimşek ayrıca diğer okulları da gezerek yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diledi.

Nazilli'de ziller evde değil okullarda çaldı

Nazilli’de 1,5 yıl aradan sonra 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi başladı. Veliler okul kapısından içeri alınmazken, öğrencilerin heyecanı gözlerine yansıdı.

Uyum Haftası, 26 bin öğrenci ile başladı

Aydın il genelinde öğrenim gören 11 bin 986 okul öncesi öğrenci ile 14 bin 867 ilkokul 1. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 26 bin 853 öğrenciyle 2021-2022 eğitim öğretim yılı başı 'Uyum Haftası' süreci başladı.

Aydın'da eğitim sezonu öncesi değerlendirme toplantısı yapıldı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ve Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’ün katılımıyla yeni eğitim sezonu öncesi toplantı düzenlendi. Toplantıda okulların güvenle ve sağlıkla açılışı için mevcut çalışmalar ile yapılması gereken konular ele alındı.

Yaykın Okul Aile Birliği’nden teşekkür

Aydın'ın Karacasu ilçesi Yaykın Mahallesi İlk ve Ortaokulunun boya badana işlemleri sebebiyle Okul Aile Birliği Başkanı Yücel Özefe emeği geçenlere teşekkür etti.

Nazilli İİBF öğrencileri “Ben Kaymakam mı Olsam” projesine katıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 4 öğrenci, İçişleri Bakanlığı himayesinde Türk İdareciler Derneği tarafından yürütülmekte olan "Ben Kaymakam mı Olsam" Projesi'nin ikinci senesinde açılan 40 kişilik kontenjana kabul aldı.

Sultanhisar kütüphaneye kavuşuyor

Sultanhisar’a yapılması planlanan İlçe Kütüphanesi’nin projesi onaylandı. Kütüphanenin ilçeye önemli bir değer katacağını belirten AK Parti Sultanhisar İlçe Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, kütüphanenin herkese hayırlı olmasını diledi.

Gerçek Zafer’de karne sevinci

Nazilli’de Gerçek Zafer Koleji öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda karne sevinci yaşadı. Törende LGS sınavında dereceye giren öğrenciler kürsüye çıkarılarak onurlandırılıp ödüllendirildi.

LGS birincisi Keser’i protokol onurlandırdı

Nazilli’de Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayan Gerçek Zafer Ortaokulu öğrencisi Emre Berat Keser, Türkiye birincisi olmayı başardı.

LGS’de Nazillili öğrenci tam puan aldı

Aydınlı öğrenciler, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı’nda hem bireysel hem de yüzdelik dilimlerde toplu olarak gösterdikleri başarılarla kentin gururu oldu. Özel Nazilli Gerçek Zafer Ortaokulu öğrencisi Emre Berat Keser, tüm soruları doğru bilerek 500 tam puan alıp büyük başarıya imza attı.

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri ilçenin gururu oldu

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri Hazar Denizhan Semerci ve Eren Alkan, Hong Kong’da yapılan ‘İnovasyon Projeleri Yarışması’nda "Uluslararası İş Teknolojileri ve İnovasyon Ödülü’ alarak büyük bir başarıya imza attı.

NAZGEM’den 1 yıllık değerlendirme

‘Nazilli’de Herkes İçin Eğitim’ sloganıyla hayata geçirilen Nazilli Belediyesi Gençlik, Eğitim, Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi (NAZGEM) personelleri 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi ve yaz kurslarının planlanması için bir araya geldi.

Bahçeşehir Koleji'nde mezuniyet coşkusu

Nazilli Bahçeşehir Koleji 8’inci sınıf öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Nazilli’de verdiği eğitimle özel okul sektörünün öncülerinden olan Nazilli Bahçeşehir Koleji, koronavirüs tedbirleri kapsamında mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Öğrencilere kitap dağıtıldı

Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer, Ahmet Şerife Şanlı Ortaokulu öğrencilerine okuma alışkanlığı aşılamak için 300 kitap dağıttı.

Aydın’da 13 bin 654 öğrenci LGS’de ter dökecek

Aydın’da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 235 okulda ve 13 bin 564 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Nazilli Fen Lisesi’nden Türkiye birinciliği

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri, Konya’da yapılan IV. Ulusal Bilim Kampı’nda Türkiye birincisi oldu.

Rektör Aldemir, 'Sonunda kavuşuyoruz'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, öğrencilerle 13 Eylül’de bir arada olacaklarını söyledi.

LGS’de ter dökecek öğrencilere uzman tavsiyeleri

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin girmesi beklenen Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) sayılı günler kaldı. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Nurşen Ulusoy, öğrencilerin başarısını arttıracak sınav püf noktalarını açıkladı.

ADÜ’ye TÜBİTAK desteği

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerinin projelerine TÜBİTAK tarafından destek sağlandı.

Toplam 111 haber.