Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

Nazilli BİL Kurs, eğitime yenilik getirecek

Aydın’ın Nazilli ilçesinde BİL Eğitim Kurumları’na bağlı olarak önümüzdeki günlerde açılacak olan Nazilli BİL Kurs’un kurucu müdürü belli oldu. Nazilli’nin tanınmış eğitimcilerinden Nail Çakan’ın kurucu müdür olacağı BİL Kurs’un bölgede öncü olması bekleniyor.

Yenipazar MYO Oryantasyon Eğitimi gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yenipazar Meslek Yüksekokulu (MYO) 2020-2021 Akademik Yılı Oryantasyon Eğitimi, gerçekleştirildi.

Nazilli Uğur Okulları'ndan örnek çalışma

Nazilli Uğur Anadolu ve Fen Lisesi, ‘5 dil 2 beceri saati’ projesiyle öğrencilerinin bir akademik, bir de beceri odaklı kulüplerden seçim yapmalarını sağlıyor. Böylelikle öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine yönelik örnek bir çalışma uygulanmış oluyor.

TEKNOFEST’te dünyada eşi olmayan icadı tanıtıyorlar

Nazilli Fen Lisesi VuslaT Takımı, TEKNOFEST'te, dünyada eşi benzeri olmayan, elektrikli araçlar için hareketli elektrikli Otonom Şarj İstasyonu olan ‘ECHORUN’u tanıtıyor.

Nazillili Arda, ilçenin gururu oldu

Nazilli Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Arda Taş büyük bir başarıya imza atarak, UNESCO'nun düzenlediği ‘Gençlerin Gözünden İpek Yolu’ fotoğraf yarışmasında dünya 2’ncisi oldu.

İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

Nazilli’de İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. İstasyon Meydanı’nda çelenk koyma töreniyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet İlkokulu’nda yapılan programla devam etti.

Nahit Menteşe Faw projesine ev sahipliği yaptı

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi paydaşı olduğu “First Aid Worldwide”(FAW) projesinin ev sahipliğini Nazilli yaptı.

Şimşek, yeni eğitim yılı açılışına katıldı

Nazilli’de İlçe Mili Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcında İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılış programına katıldı. Şimşek ayrıca diğer okulları da gezerek yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diledi.

Nazilli'de ziller evde değil okullarda çaldı

Nazilli’de 1,5 yıl aradan sonra 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi başladı. Veliler okul kapısından içeri alınmazken, öğrencilerin heyecanı gözlerine yansıdı.

Uyum Haftası, 26 bin öğrenci ile başladı

Aydın il genelinde öğrenim gören 11 bin 986 okul öncesi öğrenci ile 14 bin 867 ilkokul 1. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 26 bin 853 öğrenciyle 2021-2022 eğitim öğretim yılı başı 'Uyum Haftası' süreci başladı.

Aydın'da eğitim sezonu öncesi değerlendirme toplantısı yapıldı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ve Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’ün katılımıyla yeni eğitim sezonu öncesi toplantı düzenlendi. Toplantıda okulların güvenle ve sağlıkla açılışı için mevcut çalışmalar ile yapılması gereken konular ele alındı.

Yaykın Okul Aile Birliği’nden teşekkür

Aydın'ın Karacasu ilçesi Yaykın Mahallesi İlk ve Ortaokulunun boya badana işlemleri sebebiyle Okul Aile Birliği Başkanı Yücel Özefe emeği geçenlere teşekkür etti.

Nazilli İİBF öğrencileri “Ben Kaymakam mı Olsam” projesine katıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 4 öğrenci, İçişleri Bakanlığı himayesinde Türk İdareciler Derneği tarafından yürütülmekte olan "Ben Kaymakam mı Olsam" Projesi'nin ikinci senesinde açılan 40 kişilik kontenjana kabul aldı.

Sultanhisar kütüphaneye kavuşuyor

Sultanhisar’a yapılması planlanan İlçe Kütüphanesi’nin projesi onaylandı. Kütüphanenin ilçeye önemli bir değer katacağını belirten AK Parti Sultanhisar İlçe Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, kütüphanenin herkese hayırlı olmasını diledi.

Gerçek Zafer’de karne sevinci

Nazilli’de Gerçek Zafer Koleji öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda karne sevinci yaşadı. Törende LGS sınavında dereceye giren öğrenciler kürsüye çıkarılarak onurlandırılıp ödüllendirildi.

LGS birincisi Keser’i protokol onurlandırdı

Nazilli’de Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayan Gerçek Zafer Ortaokulu öğrencisi Emre Berat Keser, Türkiye birincisi olmayı başardı.

LGS’de Nazillili öğrenci tam puan aldı

Aydınlı öğrenciler, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı’nda hem bireysel hem de yüzdelik dilimlerde toplu olarak gösterdikleri başarılarla kentin gururu oldu. Özel Nazilli Gerçek Zafer Ortaokulu öğrencisi Emre Berat Keser, tüm soruları doğru bilerek 500 tam puan alıp büyük başarıya imza attı.

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri ilçenin gururu oldu

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri Hazar Denizhan Semerci ve Eren Alkan, Hong Kong’da yapılan ‘İnovasyon Projeleri Yarışması’nda "Uluslararası İş Teknolojileri ve İnovasyon Ödülü’ alarak büyük bir başarıya imza attı.

NAZGEM’den 1 yıllık değerlendirme

‘Nazilli’de Herkes İçin Eğitim’ sloganıyla hayata geçirilen Nazilli Belediyesi Gençlik, Eğitim, Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi (NAZGEM) personelleri 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi ve yaz kurslarının planlanması için bir araya geldi.

Toplam 118 haber.