Ekonomi

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli ekonomi haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Ekonomi Haberleri

Erim’den iş arayanlara çağrı

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Adalet Bakanlığı’nın Aydın’da temizlik görevlisi pozisyonu için 13 işçi alımı yapacağını belirtti. 

Aydınlılara pandemi yardımı uyarısı

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından pandemi sürecinde destek yardımı teması kullanan zararlı yazılım içerikli dolandırıcılık sitesi tespit edilerek anında kapatıldı. Aydınlılardan mağduriyet yaşamamaları için bu tür zararlı uygulamalara dikkat etmeleri istendi. 

Arslan, 'İçkili işletmelerin açılıp açılmayacağı ile ilgili bir karar yok'

Nazilli Lokantacılar Odası Başkanı Mahmut Arslan, üyelerine ait işletmelerin belirli kurallar dahilinde açılmasını mutlulukla karşıladıklarını ifade etti. Arslan, içkili işletmelerle ilgili belirsizliğin ise bir an önce açıklığa kavuşturulmasını istedi.  

Şirin Pide hizmette sınır tanımıyor

Bugüne kadar Almanya, Suudi Arabistan, Dubai, Yunanistan, İsviçre gibi ülkelere gönderilen ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden sipariş alan Karacasu Tahinlisi ile birlikte kıymalı pide için son olarak İstanbul'dan sipariş geldi.

Ülken, 'Tam açılabildiğimiz günleri görmemiz dileğiyle'

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, normalleşme süreci kapsamında alınan kararlarla ilgili açıklamada bulundu. 

İŞKUR desteğiyle kendi işini kurdu

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Aydın İl Müdürlüğü’ne proje başvurusunda bulunarak hibe desteği kazanan Fatma Kadın Demiroğlu, kendi işinin patronu oldu. Büyükbaş hayvancılık yapacak olan Demiroğlu, engelli ya da eski hükümlü olan kişileri İŞKUR’un hibelerinden faydalanmaya davet etti.

Aydın Esnaf Odası'ndan Başkan Çerçioğlu’na ziyaret

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan ve yönetim kurulu üyeleri, pandemi döneminde esnafa sağladığı desteklerden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

İŞKUR Aydın’dan işverenlere çağrı

İş ve Çalışma Kurumu (İŞKUR) Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi, yeni süreçte işverenlerin yasal haklarından faydalanmaları ve personel maliyetlerini düşürmelerini sağlamak için İŞKUR ile irtibata geçmelerini talep etti.

Çerçioğlu: 'Oteller gibi küçük esnafı da kurallar dahilinde açalım'

Otellerin restoranlarının açık olup küçük esnafın dükkanlarının kapalı olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Otellerin restoranları açıksa aynı kuralları uygulayarak küçük esnafın dükkanlarını da açalım.” dedi.

Baba ve down sendromlu oğlu işsiz kaldı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde özel bir şirketin işlettiği belediyeye ait akaryakıt istasyonu kapanırken burada çalışanlar işsiz kaldı.

'Oteller gibi küçük esnaf da kurallar dahilinde açılmalı'

Otellerin restoranlarının açık olup küçük esnafın dükkanlarının kapalı olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Otellerin restoranları açıksa aynı kuralları uygulayarak küçük esnafın dükkanlarını da açalım.” dedi.

Aydın’da 15 kadına 22 bin 500 liralık mikro kredi

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Eğrikavak Mahallesinde 15 kadına toplam 22 bin 500 liralık mikrokredi dağıtıldı. 

İhracat 2021’e yükselişle başladı

Aydın’dan Ocak 2021’de 62.5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ifade eden Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, yeni yılda ihracattaki artışın sevindirici olduğunu söyledi. 

Aydem Enerji, 11 grup şirketiyle Great Place to Work Sertifikası kazandı

Türkiye’nin öncü entegre enerji şirketi Aydem Enerji, yine bir ilke imza atarak 11 grup şirketiyle Great Place To Work® Sertifikası almaya hak kazanan ilk firma oldu. 

Karacasu'da tütüncüler yeni sezon hazırlıklarına başladı

Aydın’ın en çok tütün üretimi yapılan ilçesi Karacasu’da yeni sezon tütün fidanı yetiştirme çalışmaları başladı. Yılın 12 ayına yayılan üretim aşamalarıyla üreticileri asla boş bırakmayan tütün, önemli bir geçim kaynağı olmayı sürdürüyor.

Karacasu'da çömlekçiler hareketlenmeye başladı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde tarihi bir mesleği yaşatan çömlekçiler normalleşmeyi dört gözle beklerken, havaların iyi gitmesiyle perakende müşterilerini ağırlamaya başladı. 

Aydın’da 44 kişi iş sahibi oldu

Aydın’da 44 kişi, İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı'ndan faydalanarak fabrikada çalışmaya başladı. 

Karacasu’da kadınlara, kefil istemeyen faizsiz kredi anlatıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde düzenlenen etkinlikte kadınlara yönelik olarak faizsiz, kefilsiz ve teminatsız kredi imkanı sunan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı anlatıldı.

Turizmin sorunları meclise taşındı

CHP PM Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, turizm sektörünün sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

Toplam 194 haber.