Kültür Sanat

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli kültür sanat haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Kültür Sanat Haberleri

Müzikle geçen 45 yıl onurlandırıldı

Nazilli’de meslekte 45’inci yılını dolduran Efes Plak Sahibi Ahmet Sert’e, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından hediye takdim edildi. Sert, Nazilli Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Akyol tarafından da plaketle onurlandırıldı.  

‘Çete Ayşe’ klibine büyük ilgi

Nazilli Lisesi Müzik Öğretmeni Sinan Develi öncülüğünde yapılan, Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla çekilen Çete Ayşe ‘Nazilli İçin Söyle Ege Türküleri 3’ sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmaya başladı. Klip bir gün içinde 12 bin kişi tarafından izlendi. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan NYSA'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

Sevgililer hatıra fotoğrafı çektirdi

Germencik Belediyesi'nin Sevgililer Günü kapsamında kurduğu standa gelen çiftler, 'hatıra fotoğrafı' çekildi.

Seydiler Köprüsü ziyaretçilerini bekliyor

Aydın’ın Köşk ilçesi Baçayır mahallesi sakinleri, doğa harikası 500 yıllık Seydiler Köprüsü’nün restorasyonun yapılarak sosyal faaliyet alanı olarak hizmete açılmasını istiyor. 

Başkan Ömel Günel, müzisyenlerle bir ilke imza atacak

Kuşadası Belediyesi, Covid-19 nedeniyle çalışmalarına ara vermek durumunda kalan sanatçılara destek olmak amacıyla yeni bir projeye imza attı. Kuşadası Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde resmi sosyal medya hesaplarından kentin sevilen sanatçılarının bir araya geldiği konserleri yayınlayacak.

Yenipazar yeni projelerle turizme katkı sağlayacak

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yenipazar Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Sezgin Demir, ADÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Akkurnaz, Yenipazar’da motor sporları, yayalaştırılmış ticari merkez, İnönü Caddesi sokak sağlıklaştırılması proje alanı ile ilgili incelemelerde bulundu.   

Anıtlar Kurulu’nda bayrak değişimi

Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne Özge Üçler atandı. 

Mikro minyatür müzesi kendine hayran bırakıyor

    Dünyanın üçüncü Türkiye'nin ilk mikro minyatür olma özelliğini taşıyan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sanat Merkezinin kurucusu Mikro Seramik Sanatçısı Necati Korkmaz yine büyük bir başarıya imza attı.

İyilik Hareketi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor

Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı ve gazeteci Fatma Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 58 kadın, minik kalpler için bir araya geldi. İyilik hareketinin 87 mezunu yardımsever kadınları, ilmek ilmek dokudukları ürünleri, aldıkları kıyafet ve gıda malzemelerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı.

Müzenin açılışı için geri sayım sürüyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Koçarlı ilçesi Çakırbeyli Mahallesinde yapımı devam eden Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ve Rekreasyon alanında incelemelerde bulundu. 

Karacasu'da meclis üyeleri Sırbistan yolcusu

Avrupa Birliğinin belediyelere yönelik düzenlediği Avrupa gezilerine Karacasu Belediyesi de dahil edildi. Bu kapsamda Karacasu'dan düzenlenecek ilk Sırbistan gezisine Karacasu Belediye Meclis üyeleri katılacak. 

Ülkücü gençten Ankara’da zeybek resitali

Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Mehmet Şimşek, Ankara’da Ege yöresine ait halk oyunlarıyla memleketi Aydın’ı tanıttı.

'Türkiye'nin saygınlığı turizmin yaygınlığı ile artar'

TUTAP Aydın İl Temsilcisi ve Ege Bölge Koordinatörü Müzehher Günyol, "Türkiye’mizin sahip olduğu kültürel, tarihsel ve doğal zen ginliklerini, dünya miras alanlarını doğru mecralarda, kaliteli materyallerle hedef kitlelere tanıtarak, turizmin ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlaması en önemli hedefimizdir" dedi.

Nazillili sanatçı Dereli'den yeni single

Nazillili sanatçı Ali Dereli, oyunculuğunun yanı sıra müzikle olan bağını hiç koparmayıp yıla damgasını vuracak ‘Hak edecek misin?’ isimli yeni şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu. 

Caferli Mahallesi'nde şenlik var

Kuşadası Belediyesi'nin, doğal güzelliği ile ön plana çıkan Caferli Mahallesi'nde özgün mimari yapının korunması amacıyla inşaatlarda geleneksel dokuya uygun malzeme seçimini zorunlu kılması çevreciler tarafından sevinçle karşılandı. Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu, "Kuşadası Belediyesi'ne bu konuda gösterdiği özen ve hassasiyet dolayısıyla çok teşekkür ediyorum" dedi.

Priene Antik Kenti, ziyaretçilerini bekliyor

Şehirciliğin ve kent planlamasının ilk örneği olan Aydın’daki Priene Antik Kenti, düzenli caddeleri ve ayakta kalmış binalarıyla görenleri büyülüyor. Makedonya Kralı Büyük İskender’in adeta gözdesi olan Priene Antik Kenti, sahip olduğu antik dönem mimarlığının birçok yapısıyla ziyaretçilerini bekliyor. 

Bambu çubukları ve hasırla tasarladığı aynalar, yoğun talep görüyor

Nazilli'de yaşayan Songül Manisalı, hasır ve bambu çubuklarını kullanarak ayna tasarlıyor. Çeşitli aksesuar modelleri üreterek bambu çubukları ve hasırlarla aynaları süsleyen Manisalı, tasarladığı aynaları Türkiye’nin dört bir yanına göndererek aile ekonomisine kazanç sağlıyor. 

Toplam 46 haber.