Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

CHP mazbata aldı, görevler belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ve ekibi, mazbatalarını alarak ilk toplantılarını yaptı. Toplantıda yeni yönetim kurulunun görev dağılımı gerçekleşti.

Bülbül, “25 lira ceza arttırımı ile kimi caydıracaksınız?”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Meclis’te yaptığı konuşmada, Hayvanları Koruma Kanun teklifinin eksik ve yanlışlarla dolu olduğunu belirtti.

İnce'ye alkışladığı için görevden alınan Koçak, Memleket Partisi’ne geçti

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’yi konuşma yaptığı sırada CHP balkonundan alkışladığı gerekçesiyle görevden alınan Uğur Koçak, Memleket Partisi’ne geçti.

Çankır’dan iktidara tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, ülkenin ekonomik bir buhranda olduğunu belirterek erken seçim çağrısı yaptı. Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Çankır; “Biz hazırız. Türkiye’yi yönetecek kadrolar hazır. Hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Alıcık, “Bahçeli’nin etrafında kenetlendik”

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Genel Başkan seçilişinin 24. yıl dönümünü kutladı.

Alptekin, “AKP zam rekoru kırdı”

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti hükümetinin zam ve vergi rekoru kırdığını söyleyerek, “Seçim için 2023'ü beklemeyin” dedi.

Nazilli CHP'de şok istifa

CHP Nazilli İlçe Teşkilatının olağanüstü kongresi yapıldı ve seçimi Serdar Alptekin kazandı. Seçimin ardından Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan istifa etti.

CHP Nazilli'de kazanan Alptekin oldu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Nazilli'de Olağanüstü Kongre seçimi büyük bir coşku ve geniş katılımla gerçekleşti. Yapılan seçim sonucunda Serdar Alptekin 173, Serkan Sevim 126 oy alarak 47 oy farkla Serdar Alptekin başkalığa seçildi.

"Katliamların unutulmasına izin vermeyeceğiz"

CHP Nazilli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semra Uysal Ulusan, Madımak katliamının 28'inci yıldönümünde açıklamada bulunarak, "Madımak Oteli’nde canlarına kıyılan 35 insanımıza Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum" dedi.

Atmaca, "Madımak'ı unutturmayacağız"

CHP Nazilli İlçe Başkan Yardımcısı Naim Atmaca, Madımak katliamının 28'inci yıl dönümünde açıklamada bulunarak, "Madımak Oteli’nde canlarına kıyılan 35 insanımıza Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum" dedi.

İYİ Parti Nazilli'de istifa

Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, İYİ Parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasının herhangi bir olayla ilgisi olmadığını ifade eden Tığoğlu, “Nazilli Hayvanseverler Derneği olarak yürüttüğümüz faaliyetlerde siyasi parti üyeliğim ve faaliyetlerim dolayısıyla yaşanan aksaklıkların önüne geçmek adına İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum.” dedi.

İnce'den Nazilli çıkarması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Aydın ziyareti kapsamında Nazilli'de partililerle buluştu. İnce ziyarette Nazilli’ye ziyarette AK Parti ve CHP’ye sert eleştirilerde bulunurken, “Ne cumhur ne millet, tek yol memleket” dedi.

Başkan Alptekin delegelerle buluştu

Nazilli CHP'de 3 Temmuz'da yapılacak olağanüstü kongre öncesi ara vermeden çalışmalarını devam ettiren CHP Nazilli ilçe Başkanı Serdar Alptekin, vatandaşlarla ve delegelerle buluştu. Alptekin, “Halkımız ile el ele, omuz omuza birlikte olacağımızın sözünü vermiştik. Sözümüzü tuttuk” dedi.

Alptekin'den 1 Temmuz eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı 1 Temmuz Genelgesi'ni eleştirdiği bir basın açıklaması yayımladı. Alptekin, “AKP daha anormal ne yaşatırız bu millete yarışına girmiş durumda” dedi.

Memleket Partisi Nazilli yönetimi belli oldu

Memleket Partisi Nazilli İlçe Yönetimi, Ali Çetinkaya başkanlığında toplam 17 kişilik yönetim kurulu listesi ile açıklandı.

CHP'li Bülbül, "Uçağa kimler bindi açıklayın”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Sezgin Baran Korkmaz'a ait uçağın yolcu ve güzergah bilgileri ile ilgili sorular yöneltti. Bülbül, “Sezgin Baran Korkmaz'ın işlediği suçların gerçek anlamda tespit edilebilmesi için tüm bağlantıların ortaya çıkarılması ve kamu yönetiminde şeffaflığın tam anlamıyla sağlanması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Bülbül, “TSK paralarını peşkeş çektiler”

Meclis Genel Kurulunda görüşmelerine başlanan Askeri Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında konuşan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Parti döneminde OYAK'ın içinin boşaltıldığını belirterek, “TSK personelinin kesilen paralarını peşkeş çektiler” dedi.

Aydınlı vekillerden Bakan Yanık’a hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Aydın Milletvekilleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Alıcık, 'Çerçioğlu esnafa bakış açısını ortaya koymuştur'

Aydın’da pandemi döneminde faal olarak çalışan işletmelere en az bin liralık yardımda bulunulması için belediye meclisinde teklif verdiklerini belirten MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu merkezi yönetimi adres göstererek esnafımıza bakış açısını ortaya koymuştur” dedi.

Toplam 417 haber.