Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

CHP’li vekillerden Doğanbey çıkarması

Doğanbey Mahallesinde yapılması planlanan karides yetiştiriciliği kapsamında doğanın katledilmemesi için, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız alanı ziyaret edip açıklama yaptı.

CHP’li Bülbül’den Altınkum’da peşkeş iddiası

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Didim'de yapılan imar değişikliği ve ihaleye, “Ne imar planı ne de ihale ilanı usulüne uygun. AKP iktidarı peşkeş çekmekten vazgeçmiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

CHP'li Çankır, "Atatürk'e saygı duymak zorundasınız"

Ayasofya’da Atatürk’e lanet okuyan imama tepki gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Atatürk’e saygı duymak zorundasınız” dedi.

CHP'li Bülbül'den Bakan Dönmez'e hodri meydan

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in Jeotermal Elektrik Santralleri’ne (JES) ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi. CHP’li Bülbül, Bakan Dönmez'in JES’lerin incir üretimine, çevreye ve insan sağlığına zararının olmadığı, denetimlerin yapıldığı sözlerine karşı “Bakanın açıklamaları akıl tutulmasıdır.” dedi.

AK Partili Görgülü: 'Meclis üyelerimizin yanındayız'

2019 seçimleri öncesi Karacasu Belediye Başkanlığı için aday adayı olan AK Partili Murat Görgülü, Belediye Başkanı Zeki İnal’ın zaman zaman meclis üyelerini kamuoyunun önüne atan söylemleri sebebiyle bir açıklama yaptı.

Başkan Öztürk davet etti, Çıldır partisine geri döndü

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ün daveti üzerine Hikmet Çıldır kurucusu olduğu partiye tekrar geri döndü. Öztürk açıklamasında, “Kendini ait hissettiği ve kurucusu olduğu İYİ Parti Nazilli İlçe teşkilatına tekrar geri geldi” dedi.

AK Parti, 27 Mayıs’ta Adnan Menderes’i andı

AK Parti Aydın İnsan Hakları İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kıvanç, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde demokrasi şehidi Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle andıklarını söyledi.

CHP’li Bülbül, “İşin rezilliği çıktı”

Adalet Komisyonuna gelen torba kanun görüşmeleri sırasında komisyon üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, İçişleri Bakanı’na yüklenerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı hatırlattı.

Nazilli CHP'de Kurnaz, görevi bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz, yazılı bir açıklama ile görevi bıraktığını duyurdu.

Aydın'da TDP İl Teşkilatı kuruldu

Aydın'da Türkiye Değişim Partisi İl Teşkilatı'nın kuruluşu tamamlandı. İl Başkanı Selçuk Yasan, ilgili evrakları Aydın Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'ne teslim etti.

CHP heyeti, Aydın'da esnafı dinledi

Aydın’ı ziyaret eden CHP’li milletvekilleri, Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan ve oda başkanlarıyla bir araya geldi. CHP heyetine yaşadıkları sorunları anlatan oda başkanları, pandemi dönemindeki desteklerinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu, Aydın'a geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birtakım ziyaretler için Aydın’a gelecek. 3 Haziran’da Aydın’a gelecek olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, esnaf ve sanatkarlarla buluşacak.

CHP'liler, "128" tişörtü giydi

Aydın'da üzerlerine '128' yazan tişörtler giyen CHP'liler, iktidar temsilcilerine yeniden "128 milyar dolar nerede?" sorusunu yöneltti.

'Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz'

İYİ Parti’nin Aydın Büyükşehir ve Köşk Belediye Meclis Üyesi Haydar Tunç, “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz.” dedi.

CHP'li Bülbül'den Cumhurbaşkanlığı'na önerge

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Adnan Menderes Üniversitesi’nin Nazilli’de kurulması istenen bölümlerinin reddedilmesini Meclis’e taşıdı.

MKYK Üyesi Sarıbaş’tan Başkan Kaplan’a ziyaret

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı ziyaret etti. Başkan Kaplan’a hizmetleri için teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dileyen Sarıbaş, Koçarlı’nın AK belediyecilikte örnek teşkil ettiğini söyledi.

İYİ Partili Sezgin’den AK Partili Yavuz’a cevap

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’de provokasyon yaptığını belirten AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a cevap veren İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, “Otur oturduğun yerde, önce Aydın’ın sorunlarını kavra.” dedi.

Aydınlı çiftçiye mazot ve gübre müjdesi

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, pamuk ürününe ait 6 bin 107 çiftçiye toplam 34 milyon 946 bin 541 liralık mazot ve gübre desteklemesinin bugün itibariyle ödeneceğini söyledi.

CHP’li Çankır’dan Akşener’e destek

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Rize’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yapılan provokasyonu kınadığını söyledi.

Toplam 410 haber.