Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

CHP’li Çankır’dan başkan adayı açıklamasına tepki

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, geçtiğimiz günlerde Söke ziyareti sırasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Söke ve Efeler Belediye Başkanı adayının siyasi kulislerde konuşulduğunu söyleyen Haluk Alıcık’a tepki gösterdi. Çankır; “AKP'nin ortağı MHP Aydın İl Başkanı'nın Söke ve Efeler Belediyelerimiz ile yaptığı açıklamalarla yaratmaya çalıştığı algı ve yıpratma çabaları beyhudedir” dedi.

MHP’li Eren’den CHP’li Sevim’e sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’in geçtiğimiz gün MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’a yönelik sözlerine tepki gösterdi. Eren; “Ali Çankır konuşamıyorsa, orada tutmayın, yok siz özellikle bunu yapıyorsanız bu da siyasi saygısızlığın ta kendisidir” ifadelerini kullandı.

MHP’li Alıcık, CHP’li başkan adaylarını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın, Aydın’ın Söke ilçesine yaptığı ziyaretinde CHP’nin 2 yeni belediye başkan adayını açıkladığı öğrenildi. Söke Esnaf Odası’nda gerçekleşen toplantıda oda başkanlarının Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’den dert yandığı Alıcık, Söke’de CHP’nin yeni Belediye Başkan Adayının Fatih Akkentli olduğunu açıkladı.

CHP’li Bülbül: 'Zehir gibi gençler memleketi terk ediyor'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında beyin göçünün giderek arttığını vurgulayarak, “Zehir gibi öğrenciler bu memleketi terk ediyor” dedi.

Alıcık: 'Her gün bu sokaklarda olacağız'

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, partisinin il ve ilçe yöneticileriyle Nazilli Ticaret Odası ve esnaf odalarını ziyaret etti.  

'Esnafımız, hükümetimizin desteklerinden memnun'

Sultanhisar’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Esnafımız, hükümetimizin verdiği desteklerden memnun olduğunu söyledi. AK Parti olarak her zaman esnafımızın yanındayız.” dedi.

MHP'li Başkandan şaşırtan tercih

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal'ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği 2 günlük Ankara ziyareti ilçede polemiğe neden oldu. Başkan İnal’ın resmi ziyaretlerinde esnaf ve menajer kimliğiyle tanınan Metehan Çifçi’nin refakat etmesi siyasi kulislerde şaşırtıcı bulundu. 

CHP’li Bülbül’den fişleme tepkisi

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Kod-29 gerekçesiyle işten çıkarılanlarla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Bülbül, “Hükûmet atamış olduğu valileriyle Anayasa'yla güvence altına alınmış çalışma hakkı, düşünce ve ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü ve protesto hakkına kadar her şeyi Kod 29'un içine soktu” diyerek işten çıkarılmalara tepkisini dile getirdi.  

Eski danışmanın fatura oyunu

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın, 1 Ocak 2021 itibariyle sözleşmesini uzatmadığı eski danışman Kerem Yıldırım’ın şirketi üzerinden kestiği fatura ilçede gündem oldu. Başkan Özcan’ın “belediye dışından hizmet alımıyla çalışalım” dediği iddia edilen Yıldırım’ın kestiği astronomik fatura krize neden oldu.

CHP'li Bülbül: 'Uçum, Anayasa'ya karşı geliyor'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un, AYM ve AİHM kararlarının esastan bağlayıcı olmadığı yönündeki ifadelerine sert tepki gösterdi. Bülbül, “Böyle bir hukuk bilmezlik olamaz. Bu tam bir aymazlıktır. AİHM ve AYM’nin kararlarının bağlayıcı olup olmadığı hakkında bir tartışma yürütebiliyorsanız Anayasa’ya karşı suç işliyorsunuz demektir.” dedi. 

CHP’li Sevim’den MHP’li Alıcık’a tepki

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın bir gazeteye yaptığı Cumhur İttifakı’na yeni partilerin katılmasıyla ilgili rahatsızlık duymayacakları açıklamasındaki ‘Cukka İttifakı’ sözlerine, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim tepki gösterdi. CHP’li Sevim; “Cumhur İttifakı’nın ve ucube başkanlık sisteminin bu ülkeye sefaletten, yoksulluktan başka bir şey getirmediğini milletimiz görüyor” dedi.

Erim, Yenipazar’daki yatırımları inceledi

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Yenipazar ilçesini ziyaretinde devlet yatırımlarını yerinde inceledi. 

MHP'li Alıcık, Söke'yi ziyaret etti

Söke'yi ziyaret eden MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur İttifakı disiplininde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Türk milleti kalkınma ve yükselme mücadelesini, alnı ak, başı dik, yüreği inançla dolu olarak, Cumhur İttifakı ikliminde mutlaka sonuçlandıracaktır.” dedi. 

Nazilli Belediyesi'ne 5. başkan yardımcısı atandı

Nazilli Belediyesi’nde başkan yardımcılığı kadrosuna, 5. isim olarak yeni bir kişi daha eklendi.

CHP'li Bülbül: 'Hukukun canına okudular'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Yargıtay Üyesi İrfan Fidan’ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmesine tepki gösterdi. Bülbül, “Hukukun, tarafsızlığın, liyakatin canına okudular.” dedi. 

Efeler Belediyesi’nde ‘Atay’ saltanatı

Aydın'da yerel seçim sürecinde CHP’den Efeler Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından selefi Mesut Özakcan’ı oğlu ve damadı üzerinden eleştiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve seçilmesinin üzerinden geçen yaklaşık 2 yıllık sürede yönetim anlayışı çerçevesindeki yaklaşımıyla adeta kendisiyle çelişti. Kardeşini müdürlüklere getiren Başkan Atay, oğlunu da spor kulübünün yönetimine getirerek makam odası verdirdi.

Dilmen: 'Çerçioğlu rakipleriyle tek kale maç yapıyor'

AK Parti yetkililerinin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nı kıyaslamasını eleştiren Gelecek Partisi Aydın Kurucu eski İl Başkanı Ali İhsan Dilmen, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu'nu da övdü. Dilmen, "Sayın Çerçioğlu'nu tebrik etmek lazım. Rakipleriyle istediği sahada tek kale maç yapıyor" dedi.

MHP'li Alıcık: 'Aydın'da Cumhur İttifakı birinci olacak'

Aydın'da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Aydın’da Cumhur İttifakı birinci olacak.” dedi. 

'Her gün seçim varmış gibi çalışacağız'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanlığı'na yeniden seçilmesinin ardından ilk ziyaretini İncirliova'ya yapan Ömer Özmen, "Biz, 2021 yılını adeta her gün seçim varmış gibi çalışarak geçirmenin gayreti içerisinde olacağız" dedi.

Toplam 412 haber.