Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Memleket Partisi’nde Kalınomuz depremi

Memleket Partisi üyesi Av. Barkan Kalınomuz, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Alptekin, "CHP milletten başka kimseden talimat almaz"

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Millet İttifakı adayını çok merak ettiğini ifade ederek, “Millet İttifakı’nın adayını millet belirleyecek, millet temsilcileri belirleyecek, sen hiç canını sıkma. Milletine en iyi hizmet verecek kişi adayımız ve cumhurbaşkanımız olacak, sen hiç dert etme” dedi.

Erbil Avcı, yuvasına geri döndü

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 19 Şubat 2021 tarihinde AK Parti'den istifa etmesiyle adından söz ettiren Karacasu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Erbil Avcı, henüz bir yıl geçmeden partisine geri döndü.

CHP’li Bülbül, “Türkiye’de 349 vakıf yurdu var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün cemaat ve vakıflara ait yurtlara ilişkin sorusu yanıtlandı. Buna göre Türkiye’de 49 vakfa ait 349 yurt bulunuyor.

‘Bu ülkeyi güzel günler bekliyor’

Dövizde yaşanan düşüşün ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, biraz sabredeceğiz, 2022 ilk yarısına kadar her şey daha da güzel olacak” dedi.

Başkan Eser partililer bir araya geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nazilli İlçe Teşkilatı, Başkan Emin Eser, teşkilat binasında partililerle gündemle ilgili toplantı düzenledi.

“Genel başkanımızın programı henüz netleşmedi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki ay Aydın’da miting yapmasının henüz netleşmediğini söyledi.

Başkan Gökbaraz'dan ilk açıklama geldi

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz, görevinin ilk gününde partisinin önemli isimleriyle buluştu. Toplantıda birlik ve beraberlik ile ‘iktidara yürüyoruz’ mesajı verildi.

Nazilli İYİ Parti İlçe Başkanı 'Gökbaraz' oldu

Nazilli’de İYİ Parti’de İlçe Başkanlığında Cihat Öztürk istifasıyla boşalan koltuğa Ali Gökbaraz getirildi.

CHP’li Bülbül: “Arazilerin vasfı hangi gerekçeyle değişti?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün daha önce “tarım arazisi” dediği ve imara izin vermediği arazilerle ilgili arazi vasfının değiştirilmesini Tarım ve Orman Bakanlığına sordu. CHP'li Bülbül, “Bir yıl gibi kısa bir sürede arazilerin vasfı hangi gerekçeyle değişmiştir?” diyerek konuyla ilgili yanıt beklediklerini aktardı.

CHP’li Bülbül, “Özelleştirme İdaresi, emlakçı, pazarlamacı ofisi”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye’nin en büyük emlakçısına dönüştüğünü belirterek, “Her şeyi bitirdiniz şimdi arsaları, tarlaları satıyorsunuz. Bu ülkenin topraklarına, bu ülkenin milletine saygılı olun biraz.” dedi.

‘Sizin işiniz varsa yoksa polemik yaratmak’

AK Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu, CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin’e, “Sizin işiniz, varsa yoksa boş muhabbetlerden polemik yaratmak üzerine kurulu” dedi.

BBP’li Eser, “Nazilli il olsun, milletimiz mutlu olsun”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nazilli İlçe Başkanı Emin Eser, Nazilli’nin il olması gerektiğini dile getirdi. Eser, “Nazilli il olsun, Nazillili mutlu olsun” ifadelerini kullandı.

CHP heyeti kırsal mahallelerde vatandaşlarla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Örgütü, Nazilli'nin kırsal mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Buluşmada vatandaşların sıkıntı ve talepleri dinlenerek çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Alptekin'den Alıcık'a, "Açıklayın ki gizli saklı kalmasın"

MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’ın ‘Sokağa da bürokrasiye de hakimiz’ açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

CHP'liler, 5 Aralık etkinliğinde buluştu

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87. yıl dönümü, Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Kadın Kolları tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Demokratlar kongrede buluştu

Demokrat Parti Nazilli İlçe Başkanlığının yaptığı olağan kongrede mevcut başkan Mustafa Uysal tekrar seçilerek güven tazeledi.

CHP, Nazilli'de esnaf ve vatandaşı dinliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Örgütü, İl Başkanı Ali Çankır ve Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin öncülüğünde saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Aydın heyeti, kestane için Bakan Pakdemirli ile görüştü

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim’in başkanlık ettiği heyet, kestane ağaçlarında görülen hastalıkla biyolojik mücadele kapsamında geliştirilen çalışmalarla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

Toplam 417 haber.