İncirliova'da Arzular Mahallesi yeni yoluna kavuşuyor

İncirliova Belediyesi ve Aydın Valiliği'ne bağlı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) işbirliği ile Arzular Mahallesi yeni yollarına kavuşuyor.

İncirliova Belediyesi ve Aydın Valiliği’ne bağlı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) işbirliği ile Arzular Mahallesi yeni yollarına kavuşuyor.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliova’nın dağlık bölgesinde yer alan kırsal Arzular Mahallesi’ndeki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Kaya’ya incelemeler sırasında Arzular Mahalle Muhtarı İbrahim Altıntaş ve mahalle sakinleri de eşlik etti. Mahallenin girişinde yer alan yolun yapım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Kaya, “İncirliova Belediyesi olarak tarihin en büyük yol yatırımlarını gerçekleştirdiğimiz şu dönemde ilçemizin dört bir yanında başlattığımız yol hamlemiz tüm hızıyla sürüyor. Merkez ve kırsal ayırımı yapmaksızın İncirliova’mızın tüm yollarını yeniliyoruz. Yaptığımız yeni yollar ile vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu bir biçimde yolculuk etmelerine imkan sağlıyoruz. Tüm çalışmalarımız boyunca desteklerini bizden eksik etmeyen Aydın Valimiz Yakup Canbolat’a, Yatırım, İzleme, Koordinasyon Başkanlığı’na (YİKOB) ve devletimiz ilgili tüm kurumlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“Yolu yapılmadık mahalle kalmayacak”

Yapımı devam eden yolun, Arzular Mahallesi için çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Kaya, “Arzular havasıyla, doğal güzellikleri ile İncirliovamızın en güzel mahallelerimizden biri. Aydın Valiliği’mizin de destekleri ile mahallemizin giriş kısmında yer alan yolumuzu yapıyoruz. Devamında mezarlık bölgesinde yer alan bir yolumuz daha var orayı da tamamlayacağız. Böylece Arzular’ın var olan temel yol sorunlarını çözüme kavuşturmuş olacağız. İncirliova’mızda sadece son iki ayda 40 bin metrekare yol yapımını bitirdik. 15 bin metrekare yol da YİKOP işbirliği ile ilçemize kazandırıldı. İki ayda 55 bin metre kare yolu tamamladık. Yılbaşından itibaren yapacağımız yeni yol yatırımları ile İncirliova’da yolu yapılmadık mahalle bırakmama konusunda kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Muhtar ve mahalle sakinlerinden teşekkür

Arzular Mahalle Muhtarı İbrahim Altıntaş yeni yollarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Mahalle sakinlerimiz adına bu yatırımın mahallemize kazandırılmasında büyük emeği olan Başkanımız Aytekin Kaya’ya, valiliğimize ve çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Arzular Mahallesi sakinlerinden Ümit Özkan ise yol çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Recep Çelik de “Bu yol bizim için çok önemliydi. Özellikle yüksek tonajlı araçların mahallemize girişlerinde ciddi sıkıntılarımız oluyordu. Belki 40 yıldır istediğimiz bu yolun yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başkanımızdan da valiliğimizden de canla başla çalışan işçi arkadaşlarımızdan da Allah razı olsun” dedi.

İncirliova'da Arzular Mahallesi yeni yoluna kavuşuyor
İncirliova'da Arzular Mahallesi yeni yoluna kavuşuyor
İncirliova'da Arzular Mahallesi yeni yoluna kavuşuyor
İncirliova'da Arzular Mahallesi yeni yoluna kavuşuyor
İHA

Bakmadan Geçme