Kuşadası Belediyesi öğrencilerin yanında

Kuşadası'nda okulların açıldığı 11 Eylül tarihinden bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteğinde bulunmaya başlayan Kuşadası Belediyesi, 2 haftada toplam 471 öğrenciye kırtasiye malzemesi temin etti.

Kuşadası Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılında da ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği vermeyi sürdürüyor. 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi başladığından bu yana Güvercin Masa’ ya yapılan başvuruları inceleyen ve okul yöneticileriyle iletişime geçen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırtasiye malzemesi ulaştıracağı öğrencilerin isimlerini belirleyerek okullardan alınan listeler ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda kırtasiye malzemesi paketi hazırladı.

Paketler 2 haftada 471 öğrenciye ulaştırıldı. İçerisinde ihtiyaç durumuna göre kalem, defter, kalemtıraş, kalem kutusu ve cetvel seti gibi temel kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri teslim alan aileler, Başkan Ömer Günel’e teşekkürlerini iletti. Paketler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ay sonuna kadar başvuru sahiplerine dağıtılacak. 

Bakmadan Geçme