Nazilli'de çarşı esnafından aşure hayrı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde çarşı esnafı Muharrem ayı nedeniyle imece usulü 3 bin kişilik aşure hayrı yaptı. Hayra çok sayıda siyasi isim ve vatandaşlar katılım gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli’de çarşı esnafı her yıl düzenlediği aşure hayrı geleneğini bu sene de gerçekleştirdi. Altıntaş Mahallesi’nde bir grup çarşı esnafı, Hicri Takvim’in başlangıcı olan Muharrem Ayı sebebiyle 3 bin kişilik aşure hayrı yaptı. Hayır etkinliğine Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Tanay Kandemir, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, CHP İlçe eski Başkanı Serkan Sevim, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

İMECE USULÜ YAPILDI

Hayrı düzenleyen çarşı esnafını temsilen konuşan Kırca Halı sahibi Ali Kırca, “Çarşı esnafı olarak Muharrem ayı dolayısıyla esnaf arkadaşlarla birlikte 3 bin kişilik aşure hayrı gerçekleştirdik. İmece usulü yaptık. Herkes gönlünden kopanı verdi. Allah kabul etsin. Geniş katılımlı güzel bir hayır oldu. Siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlarımız bizleri yalnız bırakmadı. Hayrımıza katılan herkese çok teşekkür ederiz. Seneye de inşallah yine burada hayrımızı yapacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN