Nazilli'de gergin kongre

Nazilli Belediyespor'da 50 gündür devam eden belirsizliğin ardından 3. kez gerçekleşen olağanüstü kongre ertelendi. Kongrenin 1 hafta ertelenmesinin talep edildiği önerge hakkında söz isteyen Nazilli Belediye ve Belediyespor Onursal Başkanı Kürşat Engin Özcan, 'Hiç kimse ortalıkta yok, yazmaya gelince iyi. 5 lira bilet parası vermiyor, gel arkadaş milyonluk projenin altına at bir görüşelim. Nazilli bu yüzden kaybediyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TFF 2. Lig Beyaz grup ekiplerinden Nazilli Belediyespor’da devam eden belirsizliğin ardından bugün olağanüstü kongre gerçekleştirildi. Az kişinin katılım gösterdiği kongrede gergin anlar yaşandı. Nazilli Belediyespor Onursal Başkanı Kürşat Engin Özcan ile taraftarlar arasında karşılıklı polemik yaşanırken, verilen önerge doğrultusunda kongre oy çokluğu ile 14 Ağustos Pazartesi gününe ertelendi.

“YANİ TARAFTARLIK BU MUDUR?”

Hafta içerisinde siyah beyazlı taraftarlar sosyal medyada, kongre tarihinin gizlendiğini iddia ederek mevcut yönetimi istifaya davet etmişti. Kongreden kısa bir süre önce istifa eden yönetimin hakkını savunmak için söz alan Başkan Özcan, adeta ateş püskürdü. İstifa eden yönetimden özür dileyen Özcan, “Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. 50 gündür çok sıkıntılı bir süreci gayet başarılı bir şekilde idare ediyorlar. Bu kadar muhalefete, bu kadar tepkiye, bu kadar algı operasyonuna rağmen. Ben, kendilerinin o huzurlu hayatını bu kadar sıkıntılı bir hale düşürdüğüm için kendilerinden özür diliyorum ama bir taraftan da teşekkür ediyorum. Cumartesi günü arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapıyorlar, yapabileceğiniz en güzel hizmet istifa etmektir diye. Arkadaşlarımız olur sahibi. Ben hayır, istifa etmeyin dememe rağmen taraftarın algılarını, düşüncelerini, olurlarını kurtarmak için taleplerini kabul ediyorlar. Ardından bir paylaşım daha geliyor, son gün istifa mı edilir diye. Cumartesi günü ile pazartesi günün arasında ne fark var arkadaşlar? Yani taraftarlık bu mudur? Sizin kafanızla yönetilen Aydınspor’un geldiği nokta ortada. Var mı Aydınspor? Aydın’ın hangi takımı var? Yapmayın Allah aşkına.” İfadelerini kullandı.

“DEVLET BİR KANUN GETİRMİŞ”

Yeni gelen yönetmelikle profesyonel takımlara belediye olarak destek çıkamayacaklarını söyleyen Özcan, “Nazilli Belediyesi’nin Nazilli Belediyespor’u destekleme şansı yok. Profesyonel branşları destekleme şansı yok. Basketbol, voleybol, güreş amatör şube. Bu amatör şubeleri destekleme şansımız var. Futbolda alt yapıyı destekleme şansımız var. Profesyonel yapıya devlet bir kanun getirmiş, diyor ki profesyonel yapılara belediye destek veremez. Bununla ilgili onlarca sayıştay ve müfettiş incelemesi var. Burada tek çıkış noktamız bu. Gelin yönetimi siz alın, talip olun diyoruz hangisi var? 3 tane kongre yaptık arkadaşlar, kim geldi? Haberimiz yok diyorlar. Nazilli Belediyespor’da kuş uçsa, karınca yürüse haberi olan arkadaşların kongreden haberi yok. Kim inanır buna arkadaşlar? Gazetede ilan vermişiz, basın ilan kurumuna tabii bir yapı. Basın mensubu arkadaşımız diyor ki, haberimiz yok. Bu arkadaşları töhmet altında bırakıyorsunuz.” dedi.

“NAZİLLİ BU YÜZDEN KAYBEDİYOR”

Nazilli’de algının hep aynı olmasından yakınan Başkan Özcan, bu kafayla gidildiği sürece Nazilli’nin hep kaybedeceğini söyleyerek, “Bu insanlar büyük yüklerin altına giriyorlar, milyon milyon borçların altına imza atıyorlar. 5 lira verip maça gelmeyen adam, kalkıyor bugün bu insanları eleştiriyor. Eleştirinin bir sınırı vardır. İnsanların onurlarıyla oynamayın. İnsanlara hakaret eden sözler söylemeyin. Gelin alın diyoruz ya, 3 tane kongre yaptık. Hangi birisi geliyor? Hepsi sosyal medyada kahraman. Klavye kahramanı, hepsi yazıp çiziyor. Erkeksen gel buraya çık. Hiç kimse ortalıkta yok, yazmaya gelince iyi. 5 lira bilet parası vermiyor, gel arkadaş milyonluk projenin altına at bir görüşelim. Nazilli bu yüzden kaybediyor. Bütün Nazilli’nin kaybetmesinin tek sebebi. Pozisyonumuz iyi olsun konforlu olsun, almayalım vermeyelim, ama deniz bitti arkadaşlar. Keşke para verme imkanımız olsaydı. Mecliste yaşadığımız sıkıntının aynısını burada da yaşıyoruz. Onu yaptırma bunu yaptırma.” Şeklinde konuştu.

“HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ, BİZ BURADAYIZ”

Sözleşmesi biten oyuncuların gidişatları ile telaşa kapılan taraftarın gelecek olan yatırımlara engel olduğunu söyleyen Özcan, “Bu kulübün kaynağı nerde? Nerden transfer yapacaksınız? Şu oyuncu gitti bu oyuncu gitti diye haber yapıyorlar. Arkadaşlar futbolcunun sözleşmesi bitmiş. Süreç bunlar, siz daha iyi biliyorsunuz. Süresi bitmiş adam serbest kalmıştır, doğru mu? Şu gitti bu bitti Nazillispor bitti. Bitmedi arkadaşlar, biz buradayız. Elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Ama bu süreç içerisinde birçok insanı küstürüyorsunuz. Gelebilecek, yatırım yapacak, katkı sağlayacak birçok insan bu tartışma ortamına gelmek istemiyor. Adamın milyon parası var, neden böyle bir tartışma ortamına gelsin? Kendi kendimize ayağımıza değil kafamıza sıkıyoruz. Hem hiçbir vebale girmeyeceksiniz, hiçbir sorumluluk almayacaksınız, ondan sonra da oturduğunuz yerden taşlayacaksınız, yazık günah. Hiç doğru değil. Madem biraz mesuliyet alın. Hani çok konuşuyorsunuz, çok biliyorsunuz ya bir de siz idare edin arkadaşlar bir de sizi görelim.” dedi.

“NAZİLLİSPOR İÇİN PARA İSTEYEMEM”

Hükümetten kulüp için destek isteyebileceğini söyleyen taraftarlara da cevap veren Özcan; “Herhalde Nazilli tarihinde iki kere cumhurbaşkanlığı makamına kabul edilebilmiş bir belediye başkanı yoktur. Herhalde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde cumhurbaşkanlığının forsunun çekildiği bir belediye ilçe belediye binası nadirdir. Herhalde Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretlerinde yaklaşık beş saat zaman ayırdığı bir ilçe. Türkiye tarihinde tek üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. Nimeti varsa hizmetine nimet varsa külfetine katlanacaktır diyorlar. Sizler de bu yerlerde görev yaptınız. Bu işi herhangi bir nimeti yok. Yönetim kurulu huzur hakkı yok. Herhangi bir sosyal imkan yok. Evet, Cumhurbaşkanı'ndan para istesek gönderebilir miydi, gönderebilirdi. Deprem gerçeğini unutmayalım. On bir milyon insan evsiz, yurtsuz ve barksız. Devletimiz bu on üç vilayetindeki vatandaşlarımıza bakmakla yükümlü. Oradaki vatandaşımız konteynerin içerisinde, çadırın içerisinde soğukta, karda, kışta, bu sıcakta. Gidip de Nazillispor için para isteyemem. İsteyecek adam varsa, istesin. Orada insanlar aç açıkta, evsiz duruyorken, ben para isteyemem” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN