Nazilli protokolü öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2022-2023 yılı eğitim öğretim dönem sonu karne töreni Kızıldere İlkokulunda düzenlendi. Törene katılan protokol üyeleri öğrencilerin karne heyecanını paylaştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Nazilli TV Haber Sitesi - Nazilli TV

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Nazilli'de eğitim gören 30 bin öğrenci ve 2 bin 350 öğretmen yaz tatiline girdi. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü karne resmi törenini kırsal Kızıldere Mahallesinde bulunan İlkokulda gerçekleştirdi. Karne etkinliğine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Caner Özkul, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, mahalle muhtarları, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin karne alımı ile devam etti. Ardından öğrenciler öğretmenlerinin himayesinde hazırladıkları yılsonu gösterilerini sergiledi.

ŞİMŞEK’DEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Cumhuriyet’in 100. yılına yaraşır projelerle başladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, "Kaymakamımız önderliğinde 21 proje hazırlayarak, hayata geçirdik. Öğretmenlerimizin tanışmasını sağlayan öğretmenler arası voleybol turnuvası düzenledik. Öğrencilere yönelik bilgi yarışmaları, okuma etkinlikleri, trafik eğitimi, tiyatro ve sanat şenliği düzenledik. Resmi olmayan sonuçlara göre LGS sınavında Türkiye birincilerimiz var. Genel ortalamalarımızda artışlar oldu. Gelecek seneye de dersimizi çalışarak cumhuriyetimizin 100. yılına yakılır proje ve çalışmalara şimdiden başladık. Bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

“HEPİNİZE İYİ TATİLLER”

Sınıf birincilerine karnelerini veren Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, "Öğrenmenin ve eğitimin ömür boyu süren bir süreç olduğunun bilinciyle öğrenmenin gayreti içinde olmanızı ben size tavsiye ediyorum. Nazilli Milli Eğitim olarak gösterilen başarılar bize kıvanç yaşattı. Emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz ve kıymetli mesai arkadaşlarına, öğretmenlerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum" şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN