ADÜ hastanesinde röntgen çilesi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nde röntgen bölümünde oluşan kuyruk, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde röntgen bölümünde oluşan kuyruk, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Röntgen bölümünde çok sayıda cihaz ve röntgen odası bulunmasına rağmen tek bir odada hizmet verdiği iddia edilen röntgen bölümü adeta ana baba gününe dönüyor. “İğne atsan yere düşmez” görüntülerin oluştuğu röntgen bölümünde şifa aramak için toplanan kalabalık grip vakalarının arttığı bu dönemde hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

Teknoloji ve uzay çağının yaşandığı bir dönemde Aydın’daki hastanede oluşan yoğunluk ve bulunamayan çözümler pes dedirtiyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan durum vatandaşları çileden çıkarıyor. Hastaneye tedavi amaçlı gelen hastaların röntgen sırasında saatlerce beklemesi, grip ve nezle vakalarının artış yaşandığı dönemde de yeni hastalıklarının riskini artırıyor.

Hastanede tek odada iki personel ile yürütülmeye çalışılan sağlık hizmetinin yetersiz kaldığını ifade eden vatandaşlar, 2024 yılında böyle bir durumla karşılaşılmasının ve çözüm bulunamamasına bir anlam veremediklerini ifade ederek, yetkilileri göreve davet ettiler.

ADÜ hastanesinde röntgen çilesi
ADÜ hastanesinde röntgen çilesi
ADÜ hastanesinde röntgen çilesi
ADÜ hastanesinde röntgen çilesi
İHA

Bakmadan Geçme