Ekonomi

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli ekonomi haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Ekonomi Haberleri

Nazilli'de balık tezgahları yoğun ilgi görüyor

15 Nisan'da gırgır, trol ve çevirme ağlarıyla avlanma yasağının ardından küçük kayık ve olta balıkçılığı sayesinde Nazilli'de tezgahlar boş kalmadı.

Müstakil Bir Ev İçin İnşaat Masrafı Ne Kadar Olur?

100 m2 inşaat maliyeti birçok kişi tarafından merak edilip araştırılıyor. Özellikle binalardan ve toplu yaşamdan sıkılmış olan kişiler müstakil evlere yöneliyor.

Nazilli’de ekmeğe zam kapıda

Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Tekin, Ocak ayından itibaren ekmeğin 5 lira olacağını belirtti. Tekin, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de ekmek 5 liradan satılmaya başlanacak” dedi.

Ekonomi Gündemi Takip Noktası

Ekonomiyi takip etmek hayatın her alanında önem taşıyan bir durumdur. Kişiler ekonomik anlamda bilgi sahibi olmadıklarında kendi para politikalarını da yönetme konusunda zorluk yaşayacaktır.

Kuru incir, ihracatta yüzleri güldürdü

Türkiye’nin en önemli tarımsal ihracat ürünlerinden biri olan kuru incirde geçen hafta bin 266 ton ihracat gerçekleşti. Haftalık ihracat miktarından 3 milyon 869 bin dolar gelir elde edilirken kuru incirde sezon sonunda toplam 300 milyon dolarlık ihracat geliri hedefleniyor.

Nazillili başkanlar asgari ücreti yorumladı

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz ve Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, yeni asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Nazilli'de koruk zamanı

Nazilli’de havaların ısınmasıyla birlikte bağ, bahçelerde yetişen sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden ekşi koruklar tezgahlardaki yerini aldı.

Müzeyyen teyze, ev makarnasıyla pazarı renklendiriyor

Nazilli Salı Pazarı’nda ev makarnası yaparak ev ekonomisine katkıda bulunan Müzeyyen Meça, ev hanımlarının ev işi dışında zamanlarını değerlendirebileceklerini ifade etti. Meça, “Gündelik sıkıntılardan da uzaklaşıyorsunuz. Hem de aile ekonomilerine de katkıda bulunurlar” dedi.

Başkan Önal, altın piyasasını değerlendirdi

Nazilli Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı İbrahim Önal, altın fiyatlarındaki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Önal, düğün yapacak çift ve ailelerin takı altını eski örf ve adetlere göre yapmadıklarını vurgulayarak, “Evlenecek çiftlere Allah kolaylık versin” dedi.

Artan maliyetler kurban fiyatlarını etkiledi

Nazilli’de yaklaşık 23 senedir hem kurbanlık kesimi hem de kasaplık yapan Kamil Sayın, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları uyardı. Kurbanlık kesimlerini işi bilen kişilere yaptırmaları için vatandaşlara uyarılarda bulanan Sayın, kurban fiyatlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Nazilli’de ekmek zammı kapıda

Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Tekin, son zamanlarda artan maliyetlerden dolayı Nazilli'de ekmeğe zam gelebileceğini açıkladı. Maliyetlerin fırıncıları oldukça zorladığına işaret eden Tekin, "200 gram ekmek 4 lira olacak” ifadelerini kullandı.

Nazilli'de perşembe pazarında fiyatlar cep yakıyor

Aydın'ın Nazilli ilçesinde her hafta kurulan perşembe halk pazarında sebze fiyatlarında düşüş yaşanırken, meyve fiyatları cep yakmaya devam ediyor.

Bamya tezgaha düştü

Nazilli’de pazar tezgahlarında yerini almaya başlayan bamyanın yarım kilosu 30 liradan satışa sunuluyor.

‘Direnmeye devam edeceğiz’

Çaykur’un çaya ortalama yüzde 43,71 oranında zam yapması, kahveci esnafını zor durumda bıraktı. Nazilli Kahveciler Odası Birol Şenkal da, bir süre daha zam yapmayacaklarını açıkladı.

Pazarlarda kredi kartıyla alışveriş arttı

Nazilli’nin en büyük pazarı olan Perşembe Pazarı’nda esnaf, vatandaşın nakit alışveriş yerine daha çok kredi kartı ile alışveriş yaptığını söyledi.

Ekonomik kriz fide fiyatlarını etkiledi

Tohum ve fide esnafı, meyve ve sebzeye gelen zamların vatandaşı ev önü dikimlerine sevk ettiğini, çiftçi dikiminin azaldığını kaydetti.

Nazilli Perşembe Pazarı’nda fiyatlar el yaktı

Nazilli’nin en büyük halk pazarı olan Perşembe Pazarı’nda fiyatlar uçtu.

OKT Trailer’den 100 kişilik istihdam

Aydın’ın Efeler ilçesinde 4’üncü fabrika yatırımını hayata geçirmeye hazırlanan OKT Trailer, 100 kişilik ek istihdam sağlayacak.

Aydın’ın ihracatı hız kesmiyor

Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olma yolunda ilerleyen Aydın’da ihracattaki artış devam ediyor. Aydın’ın Kasım ayı ihracatı geçen yıla oranla yüzde 27.9’luk artışla 104.6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Toplam 196 haber.