Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

Nazilli’de 30 bin öğrencinin karne heyecanı

Nazilli’de 12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, öğrencilerin karne almalarıyla sona erdi. Bu sene protokol, Hasköy İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreninde, öğrencilerin heyecanını ortak oldu.

İngilizce Dil Kursları Yararlı Mı?

İngilizce kursu ile genel seviyede İngilizce öğrenmenizin size ve hayatınıza birçok faydası dokunacaktır.

Yüksek Lisans Nasıl Yapılır? 

Sene içerisinde yapılan yabancı dil yeterlilik sınavından belirli bir notun üzerinde not alarak yüksek lisans yapma yolundaki adım atılmış olur.

Nazilli Lisesi'nden ilk erasmus projesi

Nazilli en eski okullarından biri olan Nazilli Lisesi’nin İtalya ve Romanya ortaklı, ilk Erasmus+ projesi ‘From Digital to Nature’nin tanıtımı Nazilli Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sınavlarda Başarılı Olmanın Anahtarı

Sınavlarda başarılı olmanın anahtarı isimli yazımızı dikkatlice okuyabilir, önünüzdeki sınavlara düzenli ve programlı bir şekilde hazırlanarak istediğiniz puanları alabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Eğitim Koçluğunun Önemi

Günümüz dünyasında öğrenciler daha başarılı birer birey olmak için kıyasıya çaba gösterirler.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi’nden büyük başarı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğünün organ bağışına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği "Her Bağış Yeni Bir Hayat" resim yarışmasında 1’inci ve 3’üncü, Nazilli Menderes Anadolu Lisesinden çıktı. Öğrenciler, başarılarıyla ilçenin gururu oldu.

Almanca Öğrenmenin Pratik Yolları

Almanca öğrenmek günümüz dünyasında zor bir işmiş gibi gözükebilir. Bu dilde artikellerin olması dili öğrenmeyi zorlaştırabilmektedir.

Yurt Dışında Eğitim Görmenin Avantajları

Globalleşen dünyada bir noktadan bir diğerine seyahat etmek artık kolay bir hâle gelmiştir.

Nazillili öğrenciler Hırvatistan'a gitti

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Healthier Together"(Birlikte daha sağlıklı) adlı proje kapsamında Hırvatistan’a gitti. Etkinlikte öğrenciler spor yoluyla sağlıklı yaşam bilincini kazanmış milli sporcularımızı ve beslenme alışkanlıklarını tanıttı.

Nazillili Uyumaz'dan TEKNOFEST'te büyük başarı

Nazillili Öğretim Üyesi Doçent Doktor Ahmet Uyumaz ve öğrencileri, TEKNOFEST 2022’de büyük bir başarıya imza atarak Tarım Teknolojileri kategorisinde 1’incilik elde edip ilçenin gururu oldu.

Nazilli’de İlköğretim Haftası kutlamaları başladı

Nazilli’de İlköğretim Haftası kutlamaları, İstasyon Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Başarısıyla Nazilli’nin gururu oldu

Nazilli Turan Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Cemal Erkam Uğur, Ulusal Bilim Olimpiyatları ortaokul matematik alanında birinci aşama sınavını kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Nazilli'de karne heyecanı

Nazilli’de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı tamamlanırken, yaklaşık 28 bin 120 öğrenci ile 2 bin 300 öğretmen karne heyecanı yaşadı. Nazilli’de resmi karne töreni, ilçenin en uzak kırsal mahalleleri arasında yer alan Aşağıyakacık Mahallesinde gerçekleştirildi.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi mezunlarını verdi

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi 13’üncü dönem mezunlarını verirken, düzenlenen törende 161 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Nazilli Beşeylül Ortaokulu’nda 24 proje sergilendi

Nazilli’de Beşeylül Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. 24 projenin sergilendiği fuarda birbirinden farklı projeler ziyaretçilerden tam not aldı.

Cihat Şener’den Nazillili gençlere YGS tavsiyeleri

Nazilli Belediyesi ve NAZGEM işbirliğiyle YGS öğrencilerine yönelik düzenlenen ve Eğitimci Yazar Cihat Şener’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Hayatımız Sınav’ konferansı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Minikler mangal şenliğinde buluştu

Nazilli’de Dallıca İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından mangalda köfte-patates şenliği gerçekleştirilirken, etkinlikte öğrenciler gönüllerince eğlenme imkanı yakaladı.

Nazilli'de 'Bilim Şenliği' etkinliği düzenlendi

Nazilli’de liselerin hazırladığı 30 projeden oluşan ‘Bilim Şenliği’ etkinliği düzenlendi.

Toplam 111 haber.