Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

Özcan,"Her bir öğrenci bizim umudumuz"

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Matematik olimpiyatını kazananlar ödüllendirildi

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Matematik Olimpiyatları projesinde, ödül almaya hak kazanan öğrenciler için Nazilli Özel Dört Okulları'nda tören düzenlendi.

Nazilli MYO'da 2 ayda bir müdür değişikliği

ADÜ Nazilli Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürlüğüne 2 ay önce atanan Dr. Öğretim Üyesi Umut Tolga Gümüş’ün yerine Doç. Dr. Mustafa Özçağ atandı.

Nahit Menteşe MTAL Erasmus projesi için Mekodonya'ya gitti

Nazilli Nahit Menteşe MTAL ortağı olduğu Erasmus projesi kapsamında Kuzey Makedonya’nın Prilep şehrindeki 4’ncü ulus toplantısına katıldı.

İbni Sinalı öğrencileriden minik öğrencilere sağlık eğitimi

Nazilli’de ‘Kardeş Okul’ ve ‘Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor’ projeleri kapsamında Nazilli İbni Sina Meslek Teknik Anadolu Lisesi Çapahasan İlkokulu’nu ziyaret etti.

Asımın Nesli öğrencilerinden usta oyunculuk

Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Samuel Beckett’in yazdığı ‘Godot’yu Beklerken’ adlı tiyatro oyununu sahneledi. Okulun öğretmeni Hatice Tosun’un yönettiği oyunda öğrencilerin sahnedeki performansları usta oyunculara taş çıkarttı.

NAZGEM eğitim öncüsü olmaya devam ediyor

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için ‘herkese eğitim’ sloganı ile kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye destek veren Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi(NAZGEM), deprem bölgesinden gelen 30 misafir öğrenciyi sınavlara hazırlıyor. 

Nazilli’de 30 bin öğrencinin karne heyecanı

Nazilli’de 12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, öğrencilerin karne almalarıyla sona erdi. Bu sene protokol, Hasköy İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreninde, öğrencilerin heyecanını ortak oldu.

İngilizce Dil Kursları Yararlı Mı?

İngilizce kursu ile genel seviyede İngilizce öğrenmenizin size ve hayatınıza birçok faydası dokunacaktır.

Yüksek Lisans Nasıl Yapılır? 

Sene içerisinde yapılan yabancı dil yeterlilik sınavından belirli bir notun üzerinde not alarak yüksek lisans yapma yolundaki adım atılmış olur.

Nazilli Lisesi'nden ilk erasmus projesi

Nazilli en eski okullarından biri olan Nazilli Lisesi’nin İtalya ve Romanya ortaklı, ilk Erasmus+ projesi ‘From Digital to Nature’nin tanıtımı Nazilli Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sınavlarda Başarılı Olmanın Anahtarı

Sınavlarda başarılı olmanın anahtarı isimli yazımızı dikkatlice okuyabilir, önünüzdeki sınavlara düzenli ve programlı bir şekilde hazırlanarak istediğiniz puanları alabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Eğitim Koçluğunun Önemi

Günümüz dünyasında öğrenciler daha başarılı birer birey olmak için kıyasıya çaba gösterirler.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi’nden büyük başarı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğünün organ bağışına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği "Her Bağış Yeni Bir Hayat" resim yarışmasında 1’inci ve 3’üncü, Nazilli Menderes Anadolu Lisesinden çıktı. Öğrenciler, başarılarıyla ilçenin gururu oldu.

Almanca Öğrenmenin Pratik Yolları

Almanca öğrenmek günümüz dünyasında zor bir işmiş gibi gözükebilir. Bu dilde artikellerin olması dili öğrenmeyi zorlaştırabilmektedir.

Yurt Dışında Eğitim Görmenin Avantajları

Globalleşen dünyada bir noktadan bir diğerine seyahat etmek artık kolay bir hâle gelmiştir.

Nazillili öğrenciler Hırvatistan'a gitti

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Healthier Together"(Birlikte daha sağlıklı) adlı proje kapsamında Hırvatistan’a gitti. Etkinlikte öğrenciler spor yoluyla sağlıklı yaşam bilincini kazanmış milli sporcularımızı ve beslenme alışkanlıklarını tanıttı.

Nazillili Uyumaz'dan TEKNOFEST'te büyük başarı

Nazillili Öğretim Üyesi Doçent Doktor Ahmet Uyumaz ve öğrencileri, TEKNOFEST 2022’de büyük bir başarıya imza atarak Tarım Teknolojileri kategorisinde 1’incilik elde edip ilçenin gururu oldu.

Nazilli’de İlköğretim Haftası kutlamaları başladı

Nazilli’de İlköğretim Haftası kutlamaları, İstasyon Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Toplam 118 haber.