Kültür Sanat

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli kültür sanat haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Kültür Sanat Haberleri

Kuşadası’nın tarihi, kimliği ve yöresel lezzetleri bu şenlikte

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) ile Kuşadası Belediyesi işbirliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Kuşadası İkioklu Mahalle Şenliği’ başladı. Renkli görüntülere sahne olan şenliğin açılışına Başkan Ömer Günel de katıldı. Kurulan stantları ve açılan fotoğraf sergilerini gezen Başkan Ömer Günel, “Eski Kuşadası olarak adlandırılan bu bölgenin alt ve üstyapısını büyük ölçüde yeniledik. Amacımız kentimizin tarihine sahip çıkarak Kuşadası’na yeni bir turizm rotası daha kazandırmak” dedi.

İncir festivali coşkuyla başladı, İrem Derici Germencik’i salladı

Dünya incir üretiminin önemli şehirlerinden Germencik’te bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen Geleneksel Tarım, İncir, Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla başladı. Festivalin ilk akşamında sahne alan ünlü sanatçı İrem Derici, sahne performansı ve söylediği şarkılarla geceye renk kattı.

Nazilli'de muhteşem konser

Nazilli’de TRT Sanatçısı Gökhan Sezen ve Türk Sanat Müziği Korosunun konserleri ile izleyenler unutulmaz bir gece yaşadı.

Nazilli’de minikler büyüklere taş çıkarttı 

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu Minikler Grubu tarafından sahnelenen ‘Haylaz Çocuk’ büyük beğeni topladı. 

Cumhuriyet Özel Konseri kulakların pasını sildi

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, 'Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri' düzenledi. Programa konuk sanatçı olarak katılan TRT İzmir Radyosu Ses Sanatçısı Burcu Göktürk, dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

‘Gülanço’ oyuncuları usta oyunculara taş çıkarttı

Aydın Mali Müşavirler Odası Tiyatro Topluluğu’nun sergilediği “Gülanço” adlı iki perdelik komedi oyunu, Nazilli’de izleyicilerle buluştu. Aydınlı mali müşavirlerden oluşan amatör oyuncular, usta oyunculara taş çıkarttı.

‘Ya İstiklâl Ya Ölüm’ hem ağlattı hem gururlandırdı

Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında sergilenen ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ tiyatro oyunu, izleyicileri hem ağlattı, hem gururlandırdı.

Nazilli Kaymakamlık Korosu’ndan muhteşem konser

Nazilli Kaymakamlığı Türk Sanat Müziği Korosu Konseriyle, Nazilli Kültür Merkezi ilk kez kapılarını sanatseverlere açtı. Muhteşem gecenin sunumunu Mine Aytan yaparken, koro şefliğini müzik öğretmeni Mustafa Dinçkol üstlendi.

Usta tiyatrocular kırdı geçirdi

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro ve Konferans Salonu, muhteşem bir tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu'nun sahnelediği Ölüm Bizi Ayırana Dek isimli komedi oyunu, seyirciyi kırdı geçirdi.

Ege Can Sal, Aydın’ın gururu oldu

'Başa Sar' adlı şarkıyla Türkiye’de büyük bir başarı yakalayan Ege Can Sal, Aydın’ın gururu oldu. Ege Can, iki aydan kısa zamanda 8 milyon izlenmeye ulaştı ve pop müzik listelerine girmeyi başardı.

Başkan Atabay, gazetecilerin sorularını cevapladı

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” Didim Belediyesi'nin ev sahipliğinde Didim'de gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Başkan Atabay, gazetecilerin canlı yayın konuğu oldu.

Kültür Sanat muhabirleri Aydın’da buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” projesinin ikinci durağı Aydın.

Aydınlı mühendisin yaptığı heykeller beğeni topluyor

Aydın’da 26 yaşındaki inşaat mühendisi Selin Çelen, ince ince işlediği alçı ve kilden heykel yapıyor. Herhangi bir eğitim almadan heykel yapımını öğrenen Çelen, çeşitli figürleri yansıttığı heykellerini sergi açarak sanatseverlerin beğenisine sunmak istiyor. 

Nazillili gazilerden 18 Mart oratoryosu

Hacettepe Üniversitesi’nin Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin’den talebi üzerine, Aydın’da resmi kıyafet giymeye yetkili Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi tarafından ‘Dur Yolcu’ şiirine oratoryo çekildi. 

'Çete Ayşe' klibi Kadınlar Günü’ne özel tanıtıldı

Nazilli Belediyesi’nin sponsorluğunda gönüllüler tarafından 28 günde çekilen “Çete Ayşe” klibinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde özel tanıtımı, Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.

Katledilen kadınlar resimler ve dualarla anıldı

Nazilli Kadınları Grubu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla cinayete kurban giden kadınları lokma hayrı ile andı. Fotoğrafları sergilenen kadınlar için dualar edildi.  

Buharkent, Kent Müzesi'ne kavuşuyor

Buharkent Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesi’nin teşrifat çalışmalarını, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapacak. Kent mirasını gelecek kuşaklara aktaracak olan Kent Müzesi, çalışmaların tamamlanmasıyla kültür turizmine önemli katkı sağlayacak. Buharkent'in kimliğini yaşatacak olan Kent Müzesi, tefrişat çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete açılacak.

Rapçi Mehmet Çelik’ten ‘Monolog’ albümü

Nazilli’de doğan 28 yaşındaki rapçi Mehmet Çelik, ilk albümü olan ‘Monolog’ isimli resmi albümünü çıkardı. Çelik’in albümünün ilk klibi ‘Zifiri’ isimli şarkısı, 5 Mart’tan sonra dijital ortamlarda yayınlanacak. 

Deveciler, güreşler için umutlu

Salgınla mücadelede kontrollü normalleşme dönemine girilmesi, Aydın'da devecileri, güreşler için umutlandırdı. Devecilerin salgın tedbirlerine uygun olarak güreşlerin yapılması talebi, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a iletilecek.

Toplam 50 haber.