Alıcık Nazilli'de içini döktü

Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Kongresi'nde konuşan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, içini döktü. Alıcık yaptığı konuşmada Aydın'ın alayına talip olduklarını belirterek çalışmalara çoktan başladıklarını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Hasan Eren tekrardan başkan seçilerek güven tazeledi. Kongrede tebrik konuşmalarının ardından MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’de içini döktü.

“KULÜBÜ GERİ ALACAĞIZ”

İlk olarak “dördüncü evladım” diye nitelendirdiği Nazilli Belediyespor’dan bahseden Haluk Alıcık, kulübün devredilmesine en başından beri karşı olduğunu söyledi. Alıcık, partisinin Nazilli İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada ““Ben sürekli arkadaşlarımıza, belediye başkanı kardeşimize de söyledim. Nazillispor’u satmayın, bu kulüp, bu şehrin bir markası dedim. Nazillispor, bu şehrin Anadolu’ya, dünyaya açılan bir kapısıdır dedim. Ne yazık ki arkadaşlarımız kulübü sattılar. Bizim sözümüz var. Biz öyle veya böyle kulübü geri alacağız. Belki altı ay, yedi ay veya sekiz ay sonra biz bu işi yapacağız. Kim nasıl anlıyorsa anlasın. Nazillispor’a değer verenler bu kulübe geldiğinde biz kulübü geri alacağız. Esat başkanımız ve biz çok güzel tesisler yaptık. Burası Avrupa’nın markası gibiydi. Herkes buraya gelmek istiyordu, şu anda düştüğümüz duruma bak. Biz bunları söylerken bizim siyasi muhataplarımız dün karşı taraftaydı, bunu farklı anlıyorlardı. Biz Nazilli sevdamızla konuşuyorduk, bugün yan yana olduk, yine aynısını söylüyoruz. Bizi dikkate almadılar.” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİLİLERİ YUVAYA DAVET ETTİ

Kongrede siyasi bir çok konuya değinen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, ilk olarak İYİ Parti’yi HDP ile işbirliği yapmakla suçladı. İYİ Parti’nin 2019 seçimlerinde HDP ile işbirliğini yaptığını ifade eden Başkan Alıcık, “Büyükşehir’de aday çıkarıp diğer hiçbir yerde aday çıkarmadılar. İYİ Parti’nin 100 bin, HDP’nin 67 bin oyu vardı. Mustafa Savaş 60 binle kaybetti. Yani kim kimle beraber ortaklık yaptı iyi bakılması lazım. Bir de oyları veriyorsunuz, verdiğiniz oylardan da vefa bekliyorsunuz. O yüzden İYİ Parti’deki arkadaşlara sesleniyorum. Bu memleketi bölmek isteyenlerle beraber olabiliyorsunuz da, bu memleketi karşılıksız sevdik diyen Türk milliyetçileriyle ve Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber olamıyorsunuz” diyerek İYİ Partilileri MHP’ye davet etti.

ÇERÇİOĞLU’NUN KOLTUĞUNA GÖZ DİKTİ

Haluk Alıcık konuşmasının devamında Aydın’da değişim olması gerektiğini vurgulayarak 17 ilçeye ve Büyükşehir Belediyesi’ne talip olduklarını söyledi. Alıcık, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendiyi Ankara’ya ziyarete gittiğimizde, bize Aydın’ı istiyorum dedi. Ben ekip arkadaşlarıma Genel Başkanımızın talimatını ilettim. Kimse yıkılmaz değil. Aydın’ın alayına talibiz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN