Aydın Tariş GES kurup enerji üretecek

Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'ne ait binalara Güneş Enerjisi Santrali(GES) kurulup yılda 1.5 megawat enerji elde edilmesi hedefleniyor.

Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ne ait binalara Güneş Enerjisi Santrali(GES) kurulup yılda 1.5 megawat enerji elde edilmesi hedefleniyor.

S.S. 46 Nolu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi üreticilere gübre, zirai ilaç, tohum dağıtımının yanı sıra pamuk ve buğday alımı yapıyor. Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Tolga Önal, hiçbir kredi kullanmadan pamuk fabrikasında kullanmak üzere 5 milyon TL’ye bir iş makinesi satın aldıklarını ve 6 milyon TL’ye de bir depo yaptıklarını söyledi.

Üreticiye ciddi anlamda destek veren Tariş, kendi binalarının çatılarına GES kurup enerji maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor.

Başkan Önal, Tariş binalarının çatılarına GES projesi yaptıklarını söyledi. Çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Önal, önümüzdeki günlerde 1.5 megavat üretim kapasitesine sahip bir güneş enerjisi projesini de hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacaklarını söyledi.

Aydın Tariş GES kurup enerji üretecek
Aydın Tariş GES kurup enerji üretecek
Aydın Tariş GES kurup enerji üretecek
İHA

Bakmadan Geçme