• Haberler
  • Güncel
  • Başkan Günel'in ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti diğer kıyı belediyelerine örnek olacak

Başkan Günel'in ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti diğer kıyı belediyelerine örnek olacak

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in de yer aldığı Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nin yeni encümeni ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Başkan Ömer Günel, kentteki halk plajlarında yaşama geçirdiği ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması ile plajların devralınması için izlenmesi gereken yasal süreç hakkında encümen üyelerine bilgi verdi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in de yer aldığı Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni encümeni ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Başkan Ömer Günel, kentteki halk plajlarında yaşama geçirdiği ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması ile plajların devralınması için izlenmesi gereken yasal süreç hakkında encümen üyelerine bilgi verdi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni encümeni ilk toplantısını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında İzmir’de yaptı. Birlik binasında gerçekleştirilen toplantıya Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, Birlik Mali Hizmetler Müdürü İsmail Ay ve Birlik Genel Sekreteri Hurşit Akdemir katıldı.

Toplantıda, Başkan Ömer Günel tarafından Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümeni’nde bulunan belediye başkanlarına, Kuşadası’ndaki halk plajlarında başlatılan ve memnuniyetle karşılanan ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulamasının detayları hakkında bilgi verildi. Ayrıca plajları devralma konusunda izlenmesi gereken yasal süreç anlatıldı. Başkan Ömer Günel’in başlattığı uygulamanın diğer Kıyı Ege Belediyeleri’ne de örnek teşkil etmesi bekleniyor.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Haziran ayı Encümen toplantısında görüşülen diğer konular ise birliğin daha verimli çalışması için üye belediyelerden destek alınması, birliğe üye sayısının artırılması, Türkiye Belediyeler Birliği ile ortak yürütülen projelerin çoğaltılması, belediyelerin finansman sorunları ve çözümü için atılması gereken adımlar oldu.

Başkan Günel'in ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti diğer kıyı belediyelerine örnek olacak
Başkan Günel'in ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti diğer kıyı belediyelerine örnek olacak
İHA

Bakmadan Geçme