Başkan Kaya'dan vefalı açılış

İncirliova Belediyesi tarafından eğitim yatırımları kapsamında ilçeye kazandırılan Emekli Öğretmen Kemal Uysal Eğitim Atölyesi geniş katılımlı bir törenle hizmete açıldı. Kemal Uysal'ın kızı Özlem Uysal Tuncer'in konuşması sırasında törende duygusal anlar yaşandı.

İncirliova Belediyesi tarafından eğitim yatırımları kapsamında ilçeye kazandırılan Emekli Öğretmen Kemal Uysal Eğitim Atölyesi geniş katılımlı bir törenle hizmete açıldı. Kemal Uysal’ın kızı Özlem Uysal Tuncer’in konuşması sırasında törende duygusal anlar yaşandı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan atölyenin açılışına, İncirliova Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, siyasi partilerin yöneticileri, kurum müdürleri, muhtarlar, STK başkanları, merhum öğretmen Kemal Uysal’ın ailesi ve çok sayıda davetli katıldı. Başkan Kaya davetliler ile tek tek ilgilendi, eğitim atölyesi ile ilgili bilgi verdi. Protokol konuşmalarının ardından yapılan kurdele kesimi ile eğitim atölyesi hizmete açıldı.

İlginin yoğun olduğu açılış töreninde konuşan Başkan Kaya, “Kemal Öğretmenimiz güzel insandı, tüm İncirliova halkının değer verdiği saygı duyduğu bir büyüğümüzdü. İncirliovamızda onlarca çocuk okuttu, güzel insanlar yetiştirdi. Sporcular yetiştirdi. Hepimizin öğretmeni oldu. Kemal Hocamız hepiniz biliyorsunuz bir dönem CHP İlçe Başkanlığı da yaptı. Ancak kuru - kısır siyaset gütmedi. İncirliovamızın yararına olan her işi destekledi. Biz bu Eğitim Atölyemize Kemal Uysal öğretmenimizin adını verelim dediğimde herkes çok mutlu oldu. Kimse Hoca şu partiden demedi. Çünkü önemli olan siyaset değil İncirliovamıza hizmet etmek. İncirliova için taş taş üstüne koymak. Kemal Hocamız da bize hep bunu söylerdi. Biz beş yıl boyunca böyle çalıştık, kimsenin partisine bakmadık. Kim İncirliova için taş taş üstüne koysa yanında olduk. Bundan sonra da böyle çalışacağız. Çünkü bizim derdimiz, bizim sevdamız İncirliova. Ben Kemal Hocamıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Rabbim ailesine sağlık versin, Eğitim Atölyemiz hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Açılış töreninde söz alan merhum öğretmen Kemal Uysal’ın kızı Özlem Uysal Tuncer, Başkan Kaya’ya teşekkür etti. Uysal Tuncer’in duygu yoğunluğu nedeniyle konuşmakta zorlandığı görüldü. Uysal Tuncer duygusal konuşmasında, "O her zaman bizim Aytekin Abimiz oldu. Bizi hiç yalnız bırakmadı. Bu atölyeye babamın adını vererek de bizi çok onurlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Törende konuşan bir başka isim Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Murat Arslan da mahallesine kazandırılan hizmetten dolayı Başkan Kaya’ya teşekkür etti.

Başkan Kaya'dan vefalı açılış
Başkan Kaya'dan vefalı açılış
Başkan Kaya'dan vefalı açılış
Başkan Kaya'dan vefalı açılış
Başkan Kaya'dan vefalı açılış
Başkan Kaya'dan vefalı açılış
İHA

Bakmadan Geçme