Başkan Özcan koltuğu devretti

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 6. sınıf öğrencileri Yusuf Kerem Üzümcü ve Elif Karakaplan'a makam koltuğunu devretti.

Başkan Özcan koltuğu devretti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Özcan, makam koltuğunu çocuklara devretti. 5 Eylül Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri Yusuf Kerem Üzümcü ve Elif Karakaplan’a koltuğunu devreden Başkan Özcan, çocukların taleplerini ve projelerini dikkatle dinledi.

MAKAM KOLTUĞUNA OTURAN ÇOCUKLAR, TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

Eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda taleplerini dile getiren çocuklar; “Bu özel günde biz çocukları geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtın aydınlığı, memleketi asıl aydınlığa boğacak olan kişiler olarak, dünyadaki tek çocuk bayramını armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tüm minnetimi, sevgimi ve hayranlığımı ifade etmek istiyorum. Tüm çocukların bayramını gönülden kutluyorum. Eğitim öğretimle ilgili olarak tüm okullarımızda kütüphane, revir, spor salonu, konferans salonu, laboratuar gibi eksiklerin kapatılmasını, çocukların sosyal ve kültürel açıdan eksiklerinin giderilmesini istiyorum. Sağlık açısından ise çok üzüldüğüm bir eksiklikten bahsetmek istiyorum. Maalesef ülkemizde SMA hastası çocukların sayısı günden güne artıyor ve ülkemizde bu çocukların ilaçlarını karşılanmıyor. Bu çocukların küçük yaşta hayata veda etmelerine göz yumulmasını istemiyorum, ilaçlarının karşılanmasını ve en iyi şekilde tedavi görmelerini istiyorum” dedi.

“SIFIR ATIKLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”

SMA hastaları ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın bir çalışmasının olduğunu dile getiren Başkan Özcan; “SMA hastaları ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın bir çalışması var. Bu konunun en kısa sürede çözüme kavuşacağına inanıyorum. Sıfır atıkla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Tesisimiz bitmek üzere. Arıtma tesisi büyükşehir uhdesinde. Bakanlığımıza yeni bir alan çalışması söz konusu. İnşallah Nazillimize yakışır ve çalışan bir arıtma tesisi yapılacak” diyerek çocukların sorularını tek tek yanıtladı

Bakmadan Geçme