- Haberler
- Kültür Sanat
- Çanakkale ruhunu yerinde yaşayacaklar
Çanakkale ruhunu yerinde yaşayacaklar
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümü için anlamlı bir gezi düzenledi. 9 otobüsten oluşan 450 kişilik kafile Çanakkale Zaferi'nin ruhunu yerinde yaşamak ve gelecek nesillere aktarmak için Aydın'dan yola çıktı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü için anlamlı bir gezi düzenledi. 9 otobüsten oluşan 450 kişilik kafile Çanakkale Zaferi’nin ruhunu yerinde yaşamak ve gelecek nesillere aktarmak için Aydın’dan yola çıktı.
Çanakkale’nin sadece bir zaferin değil, aynı zamanda bir milletin varoluş mücadelesinin simgesi olduğunu vurgulayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tarihin bu önemli dönemini hatırlamanın ve geleceğe aktarmanın, milli bir görev olduğunu belirtti.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen gezi kapsamından vatandaşlar, Çanakkale şehitliklerini rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde görmek fırsatı yakalayacak. Gelibolu Yarımadası’nı ve şehitlikleri ziyaret edecek olan vatandaşlar, bu imkanı sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini iletti.
![Çanakkale ruhunu yerinde yaşayacaklar](https://i.nazillitv.com/c/90/540x304/s/dosya/haber/galeriler/1220x686/canakkale-ruhunu-yerinde-yasay_1710677761_0Fpxgj-2.jpg)
![Çanakkale ruhunu yerinde yaşayacaklar](https://i.nazillitv.com/c/90/540x304/s/dosya/haber/galeriler/1220x686/canakkale-ruhunu-yerinde-yasay_1710677761_0Fpxgj-3.jpg)
![Çanakkale ruhunu yerinde yaşayacaklar](https://i.nazillitv.com/c/90/540x304/s/dosya/haber/galeriler/1220x686/canakkale-ruhunu-yerinde-yasay_1710677761_0Fpxgj-4.jpg)
Bakmadan Geçme
![Aydın'da 110 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/aydin-da-110-kilo-kiyilmis-tut_1722000963_swKt0L.jpg)
![Efeler Belediyesi'ne uluslararası destek](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/efeler-belediyesi-ne-uluslarar_1722000362_wDRl46.jpg)
![Nazilli Belediyesi kadın muhtarlarla buluştu](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/nazilli-belediyesi-kadin-muhta_1722000002_TM16HE.jpg)
![Kuşadası Ticaret Odası elektriğini GES'ten üretmeye başladı](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/kusadasi-ticaret-odasi-elektri_1721999284_E6rz8f.jpg)
![Başkan Künkcü ve şoförler odası başkanlarından Ankara çıkarması](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/baskan-kunkcu-ve-soforler-odas_1721999162_t43ap2.jpg)
![Yazın keyfi Aydın Büyükşehir Belediyesi Tekstil Park'ta yaşanıyor](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/yazin-keyfi-aydin-buyuksehir-b_1721999200_h9PTZt.jpg)