• Haberler
  • Güncel
  • Dalama Sulama Kanalı'nda yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlandı

Dalama Sulama Kanalı'nda yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlandı

Aydın'da Yenipazar-Dalama Sulaması Yenileme çalışmalarında yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlanırken, çalışmaların tamamlanmasının ardından sulama kanalı 22 bin dekar araziye can suyu olacak.

Aydın’da Yenipazar-Dalama Sulaması Yenileme çalışmalarında yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlanırken, çalışmaların tamamlanmasının ardından sulama kanalı 22 bin dekar araziye can suyu olacak.

Aydın’da çiftçiler için önemli olan sulama kanallarında yenileme çalışmaları devam ediyor. Önemli tarım kentlerinde olan Aydın’da sulama tesislerine yönelik çalışmalar da aralıksız devam ederken, Yenipazar - Dalama Sulaması Yenileme çalışmaları bölge üreticisine umut oluyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte sulama kanalı, bölgede bulunan 22 bin dekar araziye can suyu olacak. Çalışmaların hız kesmeden devam ettiği su kanalı ile ayrıca bölgedeki ürün deseninin de genişlemesi beklenirken, çalışmalarda yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlandı. 170 bin metre yapılacak olan kanalet yenileme çalışmasının 110 bin metresi tamamlanırken, imalat ve montaj çalışmaları da devam ediyor.

Dalama Sulama Kanalı'nda yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlandı
Dalama Sulama Kanalı'nda yüzde 70 fiziki gerçekleşme sağlandı
İHA

Bakmadan Geçme