Efeler'de anne sütünün önemine dikkat çekildi
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Kadın Doğum Hastanesi'nde görev yapan sağlık personellerine 'Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi' verildi.
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Kadın Doğum Hastanesi’nde görev yapan sağlık personellerine ’Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi’ verildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kurumları programı kapsamında Aydın’da da eğitimler aralıksız devam ediyor. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan sağlık personeline anne sütü ile beslenmenin desteklenmesi amacıyla eğitim verildi. Bu kapsamda anne sütü eğitimcileri tarafından hastanenin konferans salonunda sağlık personeline yönelik Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi verildi. Eğitimin sonunda katılım sertifikalarını alan personeller, anne sütünün önemine dikkat çekmek için bilgilendirmelerine devam edecek.
Konu ile ilgili Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden yapılan açıklamada "Anne sütü ile beslenmenin desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kurumları Programı yürütülmektedir. Bu kapsamda Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından hastanemiz konferans salonunda Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi düzenlenmiştir" ifadeleri yer aldı.
![Efeler'de anne sütünün önemine dikkat çekildi](https://i.nazillitv.com/c/90/540x304/s/dosya/haber/galeriler/1220x686/efeler-de-anne-sutunun-onemine_1709539081_Sc2sKI-2.jpg)
![Efeler'de anne sütünün önemine dikkat çekildi](https://i.nazillitv.com/c/90/540x304/s/dosya/haber/galeriler/1220x686/efeler-de-anne-sutunun-onemine_1709539081_Sc2sKI-3.jpg)
Bakmadan Geçme
![Aydın'da 110 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/aydin-da-110-kilo-kiyilmis-tut_1722000963_swKt0L.jpg)
![Efeler Belediyesi'ne uluslararası destek](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/efeler-belediyesi-ne-uluslarar_1722000362_wDRl46.jpg)
![Nazilli Belediyesi kadın muhtarlarla buluştu](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/nazilli-belediyesi-kadin-muhta_1722000002_TM16HE.jpg)
![Kuşadası Ticaret Odası elektriğini GES'ten üretmeye başladı](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/kusadasi-ticaret-odasi-elektri_1721999284_E6rz8f.jpg)
![Başkan Künkcü ve şoförler odası başkanlarından Ankara çıkarması](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/baskan-kunkcu-ve-soforler-odas_1721999162_t43ap2.jpg)
![Yazın keyfi Aydın Büyükşehir Belediyesi Tekstil Park'ta yaşanıyor](https://i.nazillitv.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/yazin-keyfi-aydin-buyuksehir-b_1721999200_h9PTZt.jpg)