Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

TÜBİTAK Bilim Fuarı, Anadolu Ticaret ve Meslek Lisesi’nde açıldı

Nazilli 50. Yıl Anadolu Ticaret ve Meslek Lisesi tarafından 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılışı yapıldı. Fuara katılan protokol üyeleri ve diğer davetliler, projeleri beğeniyle inceledi.

Kaanlar AŞ’den Buharkent eğitimine destek

Buharkent’te öğrencilere bir eğitim desteği de Kaanlar AŞ’den geldi.

15 Temmuz İlkokulu kütüphanesi törenle açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesi kapsamında Nazilli 15 Temmuz İlkokulu’nda yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, kültürün tadını çıkarıyor

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, pandemi sonrası Avrupa’dan gelen ilk misafirlerini ağırlıyor.

NTO’dan Fen Lisesi'ne başarı ödülü

Nazilli Ticaret Odası, Teknofest 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji yarışmasında Türkiye 1.’si olan Nazilli Fen Lisesi'ne 3D yazıcı bağışladı.

Öğrencilerin projeleri hayran bıraktı

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projeleri, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı ile görücüye çıktı.

Yenipazarlı Zehra, birinci seçildi

Yenipazar’da Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zehra Gümüş, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gıda İsrafını Önleme’ slogan yarışmasında birinci seçildi. Gümüş, ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’tan aldı.

Nazilli Bahçeşehir'den SMA hastası Yiğit için kermes

SMA hastalığıyla mücadele eden Yiğit Ensar bebeğin tedavi masrafları için Nazilli Bahçeşehir Koleji kermes gerçekleştirdi.

Yenipazar’da TÜBİTAK Fuarı

Yenipazar Cumhuriyet Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı yapıldı. İki gün süren fuar, ziyaretçi akınına uğradı.

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri, Romanya'da proje ortaklarıyla buluştu

Nazilli Fen Lisesi, ortağı olduğu Ersmus+ projesi kapsamında öğretmenlerinin öncülüğünde 5 öğrencisi ile Romanya’da 1 hafta süren programa katıldı.

Portekiz'de Erasmus+ projesine katıldılar

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje ortağı olduğu "First Aid Worldwide" projesine katılmak için Portekiz’e gitti.

Nazilli İİBF Akademik Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Birimler Fakültesinde genel kurul toplandı.

Nazilli BİL Kurs, eğitime yenilik getirecek

Aydın’ın Nazilli ilçesinde BİL Eğitim Kurumları’na bağlı olarak önümüzdeki günlerde açılacak olan Nazilli BİL Kurs’un kurucu müdürü belli oldu. Nazilli’nin tanınmış eğitimcilerinden Nail Çakan’ın kurucu müdür olacağı BİL Kurs’un bölgede öncü olması bekleniyor.

Yenipazar MYO Oryantasyon Eğitimi gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yenipazar Meslek Yüksekokulu (MYO) 2020-2021 Akademik Yılı Oryantasyon Eğitimi, gerçekleştirildi.

Nazilli Uğur Okulları'ndan örnek çalışma

Nazilli Uğur Anadolu ve Fen Lisesi, ‘5 dil 2 beceri saati’ projesiyle öğrencilerinin bir akademik, bir de beceri odaklı kulüplerden seçim yapmalarını sağlıyor. Böylelikle öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine yönelik örnek bir çalışma uygulanmış oluyor.

TEKNOFEST’te dünyada eşi olmayan icadı tanıtıyorlar

Nazilli Fen Lisesi VuslaT Takımı, TEKNOFEST'te, dünyada eşi benzeri olmayan, elektrikli araçlar için hareketli elektrikli Otonom Şarj İstasyonu olan ‘ECHORUN’u tanıtıyor.

Nazillili Arda, ilçenin gururu oldu

Nazilli Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Arda Taş büyük bir başarıya imza atarak, UNESCO'nun düzenlediği ‘Gençlerin Gözünden İpek Yolu’ fotoğraf yarışmasında dünya 2’ncisi oldu.

İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

Nazilli’de İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. İstasyon Meydanı’nda çelenk koyma töreniyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet İlkokulu’nda yapılan programla devam etti.

Nahit Menteşe Faw projesine ev sahipliği yaptı

Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi paydaşı olduğu “First Aid Worldwide”(FAW) projesinin ev sahipliğini Nazilli yaptı.

Toplam 111 haber.